Skocz do zawartości

Dunkelweizen czy weizenbock


buber

Rekomendowane odpowiedzi

Część, prośba o poradę. Mam ekstrakt WES pszeniczny 1,7 kg, Gozdawa pszeniczny 1,7 kg i WES bursztynowy 1,7 kg. Planuję przerobić to na dunkelweizena lub weizenbocka. Co proponujecie, jakie proporcje i chmielenie (lubelski, marynka) by jak najbardziej było to zgodne ze stylem? Obawiam się o kolor, bo z BT wychodzi ponad 90 EBC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na to co Qbrew wypluło.

Wszystko w widełkach stylu.

 

Pytanie jakie drożdże dasz do 18,5 BLG i ile ich musisz mieć żeby przefermentowało bez problemu.

Osobiście takie BLG zrobiłem na lekko rozbujanych (potrząsany starter) WB-06.

weizenbock.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mauribrew nie miałem do czynienia w ogóle, ale dla bezpieczeństwa zrobiłbym z 12 litrów z jednego z tych ekstraktów pszenicznych na rozbujanie sucharków a potem pszeniczny i bursztynowy i jakieś 15 litrów weizenbocka rzędu 17 BLG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mam 20-20,5 st. C w tej chwili na pewno. Może być lekko mniej, bo wyjeżdżam na tydzień, więc mieszkanie się wychłodzi. Spróbuję, rzeczywiście, zrobić zwykłą pszenicę, a na gęstwie weizenbocka. Mam gęstwę, ale sprzed 1,5 miesiąca w lodówce. Czy da się to wykorzystać? Nie przemywałem jej, bo na razie to dla mnie czarna magia. Widać, że drożdże pracują, bo są "napęczniałe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ "zgubiłem" jeden ekstrakt pszeniczny, ostatecznie zrobiłem 1,7 kg pszenicznego + 1,7 kg bursztynowego. Wyszło ok. 15 litrów 16 Blg. Nachmieliłem tak, jak koźlaka pszenicznego. Dodałem nawodnione drożdze Mauribrew. Bardzo szybko ruszyły w temperaturze 18-19 st. C. Dziś już - piąty dzień fermentacji - piana powoli zanika. Przymierzać się do zakończenia fermentacji po tygodniu (jak zwykłego weziena) czy bliżej dwóch tygodni? Nie chciałbym za wcześnie grzebać w fermentorze, żeby sprawdzać Blg.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17 dniach fermentacji nadal 7 Blg. Nie pomogło kołysanie fermentorem ani dodanie nowych drożdży. Po dodaniu drożdży do próbówki też nie zeszło nawet o ociupinkę. Pytanie do doświadczonych kolegów - co dalej? Rozlewać, ile cukru do refermentacji? Szkło czy plastik? Może to jakaś infekcja, choć nie ma objawów ani optycznych ani węchowo-smakowych.

Przypomnę - ekstrakt 1,7 kg pszeniczny (WES) i ekstrakt 1,7 kg amber (Wes), gotowane godzinę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.