Skocz do zawartości

Co zrobić ze surowcami pozostałymi po warzeniu z brewkitów?


maku13

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiele ponad miesiąc temu uwarzyłem pierwsze piwo z procesem zacierania.

Wcześniej popełniłem kilkanaście warek z brewkitów, myślę, że już nie wrócę do tematu. :D

 

Zostało mi dość sporo surowców, całkiem jeszcze świeżych....

1. Płynne, niechmielone ekstrakty słodowe - myślę żeby je użyć do refermentacji i startera. Jak długo można przechowywać taki otwarty ekstrakt?

2. Tzw. EXENHANCER - jak opisują w instrukcji - jest to "mieszanka glukozy, maltodekstryn i suszonego ekstraktu słodowego" - może tak samo jak wyżej?

3. Wreszcie kilka puszek brewkitów. Może zatrzeć ze słodu - np. pilzneńskiego - potrzebną ilość brzeczki i pomieszać? Ma to sens, czy szkoda zachodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile ci zostało. Ja bym jednak zrobił piwo z brewkitów: na jakąś imprezę jak znalazł, gdy bardziej liczy się ilość. A i tak gwarantuję. że goście będą zachwyceni. Z niechmielonego przecież też można zrobić niezłe piwko, tylko przegotować z chmielem tak jak przy zacieraniu.

Chyba nie ma się co paprać i mieszać słodów z brewkitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płynne, niechmielone ekstrakty słodowe - myślę żeby je użyć do refermentacji i startera. Jak długo można przechowywać taki otwarty ekstrakt?

2. Tzw. EXENHANCER - jak opisują w instrukcji - jest to "mieszanka glukozy, maltodekstryn i suszonego ekstraktu słodowego" - może tak samo jak wyżej?

3. Wreszcie kilka puszek brewkitów. Może zatrzeć ze słodu - np. pilzneńskiego - potrzebną ilość brzeczki i pomieszać? Ma to sens, czy szkoda zachodu...

Moja propozycja:

 

v.1

 

1. Trochę na startery (można przecież przelać do słoików i trzymać w lodówce, czy zamrażarce), reszta zrobić piwo

2. Refermentacja

3. Zrobić piwo

 

v.2

 

Dogadać się z początkującym piwowarem (lub go nakłonić do warzenia :D) i odsprzedać bo i tak musiałby by kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.