Skocz do zawartości

"okruszki" w butelkach


rafalogic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Swoje pierwsze piwo zabutelkowałem 17.12.2009. Po świętach zajrzałem do butelek i zobaczyłem, że przy powierzchni pływają "okruszki" czegoś. Co to jest i czy to normalne zjawisko.

 

P.S.

nie klarowałem piwa i nie było cichej fermentacji (z racji, że dopiero kompletuję sprzęt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pływają resztki obumarłych drożdży. Jak piwo nie było na cichej to kiedy miało sie sklarować.

Ja też tak miałem nieraz. Kulki średnicy 1-2mm koloru drożdży. Następnym razem zrób cichą przez kilka dni i uważaj by nie ruszyć osadu i nie przelać go do butelek. Nie jest to wada i nie odczujesz pogorszenia smaku.

Inna sprawa jeśli będziesz miał coś w rodzaju błony w szyjce, wtedy to pleśń. Jednak z opisu wygląda, że to nic groźnego :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże to są' date=' nieszkodliwe i bardzo zdrowotne dla jelit.[/quote']

Chyba dla ich przeczyszczenia :D:/ :/ :/

W niektórych przypadkach choroby jelit stosowane są drożdże piwne,dla utrzymania odpowiedniej flory bakteryjnej panie BaronieVonZuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego, tyle że nie wyglądało to na okruszki tylko na takie małe pasemka czy coś w tym rodzaju. Piwo wyszło i nic nie skwaśniało także u Ciebie pewnie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

białe pasemka, pojawiły się niedawno, piwo leżakuje trochę ponad miesiąc i dopiero dziś zauważyłem pasemka. Po odpowiednim obróceniu butelki pasemko osadza się na ściance lekko rozmazując. Nie jest to kożuszek, ale ponieważ to moja pierwsza warka to jestem zielony i pytam o wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drożdże to są' date=' nieszkodliwe i bardzo zdrowotne dla jelit.[/quote']

Chyba dla ich przeczyszczenia :D :D :);)

Raczej oczyszczenia' date=' poczytaj trochę.[/quote']

Oczywiście przy odpowiedniej dawce.... przy zbyt dużej powodują efekt przeczyszczający aż do przerostu drożdży w organizmie czyli np. drożdżycy...

Co do właściwości prozdrowotnych to przy odpowiedniej dawce oczywiście działają jako probiotyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dla ich przeczyszczenia :) :) :) :)

Raczej oczyszczenia' date=' poczytaj trochę.[/quote']

Oczywiście przy odpowiedniej dawce.... przy zbyt dużej powodują efekt przeczyszczający aż do przerostu drożdży w organizmie czyli np. drożdżycy...

Co do właściwości prozdrowotnych to przy odpowiedniej dawce oczywiście działają jako probiotyki.

Zwracam Honor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.