Skocz do zawartości

zapiski początkującego


etr

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chcę w tym temacie zapisywać moje poczyniania z warzeniem aby mieć wszystko w jednym miejscu, bo czas zapisywać swoje dotychczasowe warki.

#1 warka - brewkit + cukier = kiepsko

#2 warka brewkit + ekstrakt słodowy = całkiem smaczne, lepsze od koncerniaków, robione wg popularnych przepisów - nic co można by dodać nowego

#3 warka - 2x ekstrakt słodowy jasny + samodzielne chmielenie 25g marynki i 20g lubelskiego, gotowanie 60 min, zlane do fermentora

i dodanie drożdży US 05 w temp 24st, temp fermentacji 21-22st przez 2 tyg  fermentacja burzliwa, następnie butelkowanie z zadaniem 4g glukozy, robię też taki manewr, że zostawiam ok 5l w fermentorze, dodaję 2 syropy malinowe z herbapolu i herbatkę chmielową z ok 15-20g chmielu, zostawiam na 7-10 dni i butelkuję z zadaniem 4g glukozy i 2-3 tabletek słodzika / 0,5l

#4 warka identyczna jak warka #3, z tym że dodałem syrop pomaranczowy i cytrynowy, zamiast dwóch malinowych, na razie leżakuje 5ty dzień więc trzeba poczekać. Aktualnie to są duuuże ogólniki, teraz gdy będę na bieżąco, to będę pisać bardziej konkretnie (bo pamięć ulotna.. :P ) chętnie posłucham jakichś przepisów na piwo z ekstraktów, bo mam jeszcze 2x jasny do zużycia, a potem, kto wie, może jakieś zacieranie, gdy tylko zrobię sobie filtrator z oplotu, bo garnek mam 50l więc idzie tam zacierać jakoś, to tyle na tą chwilę, będę aktualizować w miarę na bieżąćo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.