Skocz do zawartości

nz ipa/apa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

uwarzyłem sobie piwo na chmielach nz rakau, waimea; zacieranie 66°C

Piwo aromatyczne, powala taka malina w zapachu i miód wielokwiatowy w smaku (następne chyba bardziej na wytrawnie) ale:

po łyku pojawia się taka ostrość jak po ostrych potrawach, raczej nie jest to wysokie alko, bo tego zupełnie nie czuć, czy może być tak, że to chmiel ma taki "pieprzowy" finisz?

blg 15, spławik biowin po refermentacji podaje -2 (w wodzie RO 0), refraktometr 3z tego co pamiętam (po przeliczeniach ... to też problem)

fermentacja: 3tyg, bez przelewania na cichą, chmielenie na zimno 3 dni, temp. fermentacji: 14°C 5 dni, 16-18°C 10 dni, reszta 18-22°C

drożdże us-05, chmielu 200+g na całość

 

dlaczego piecze jak potrawy chili?

 

edit

piwo zdaje się być bardzo słodkie (60 ibu w BS), żona mówi, że pyszne a powinna się krzywić...

Edytowane przez Tomasz Potworzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta "pikantnosc" wynika z goryczki. Z tego co mi wiadomo chmiele z nz mają bardzo charakterystyczna, wręcz ostrawa goryczke. Trzeba na nie uwarzac. W tym przypadku alfa kwasy alfa kwasom nierowne. Czy jakoś tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być od chmieli NZ. Robilem kiedys singla na VIC SECRET i było podobnie, niby ibu 45 a goryczka była piekąca. 


EDIT
Vic secret to australia ale był taki objaw ;)

Edytowane przez Fantastyczny Pan Lis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej przyjemne, trochę jak rozgryzione ziarno pieprzu np. zielonego, tyle, że nie na języku a tył podniebienia/gardło. Ale coraz mniej to czuję, więc nie wiem, czy się przyzwyczajam, czy to zanika. Sprawdzę w święta na rodzince ;)

 

edit: Gdybyś robił, to zacieraj na wytrawnie (ja tak zrobię następnym razem), ja zrobiłem 66°C i słodki aromat chmielu i brak takiej zdecydowanej goryczki, piwo jest bardzo smaczne i pijalne, ale brakuje mi trochę "czegoś" ;)

Edytowane przez Tomasz Potworzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.