Skocz do zawartości

resztki po wysładzaniu


511201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie które nurtuje mnie jakiś już czas czy można jakoś wykożystać resztki które zostają po filtracji/wysładzaniu. Zawsze zostaje mi kilka litrów które nie nadaje się bo mam mniej niż 2 Blg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie które nurtuje mnie jakiś już czas czy można jakoś wykożystać resztki które zostają po filtracji/wysładzaniu. Zawsze zostaje mi kilka litrów które nie nadaje się bo mam mniej niż 2 Blg.

Na startery, to za mało.

Nie wiem... możesz zagotować i wypić.

Ale chyba najlepiej dać mniej wody do wysładzania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dla mieszkających w blokach młóto to często trudny orzech do zgryzienia. Ja najpierw wyrzucałem do białego mumina ale na to potrzeba przynajmniej 4-5 spłuczek - szkoda wody a ja to proekologiczny jestem... Noszenie tego pieroństwa w workach na śmieci też nie jest dobrym rozwiązaniem bo jakiekolwiek rozerwanie worka skończy się wiadomo czym. Ja czekam zwykle do północy i idę z fermentorem na śmietnik - wyrzucam wszystko jak leci - prosto do kontenera... Bez segregacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już bardziej martwiłbym się co zrobić z młótem, bo dużo tego... A w mieście raczej trudno o trzodę, która by to zjadła.

 

Ten temat był już parokrotnie poruszany a sposoby były takie.

1.kosz na smieci

2.kompostownik

3.do stawu dla ryb

4.karma dla ptakow

z tego co zapamiętałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już bardziej martwiłbym się co zrobić z młótem, bo dużo tego... A w mieście raczej trudno o trzodę, która by to zjadła.

 

Ten temat był już parokrotnie poruszany a sposoby były takie.

1.kosz na smieci

2.kompostownik

3.do stawu dla ryb

4.karma dla ptakow

z tego co zapamiętałem

 

 

Kury. Kury żrą młóto jak powalone. Trzeba tylko znaleźć kogoś (sąsiada/znajomego), kto ma działkę i kury lub coś innego co zje młóto. W bloku proponowałbym zostawić karteczkę z informacją/pytaniem przy wyjściu z bloku, może ktoś się zgłosi.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.