Skocz do zawartości

Coffee Milk Stout z ekstraktów - problem z odfermentowaniem


Poolpit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich  :) 

Zaczne od tego, że jest to mój pierwszy post na forum, a problem dotyczy mojej czwartej warki, która jest z kolei drugą z ekstraktów.

Piwa wyszło ok. 21 litrów (po rocieńczeniu ok. 2 litrami sterylnej wody), a do warzenia użyłem:
Jęczmień palony do steepingu - 0,45kg
Ekstrakt Ciemny płynny Gozdawa - 1,7 kg
Ekstrakt Jasny płynny Gozdawa - 1,7kg
Ekstrakt Pszeniczny płynny Gozdawa - 0,5kg
Laktoza - 0,5kg
Kawa Arabica świeżo palona i świeżo zmielona +- 200g na ostatnie 7 minut gotowania
Chmiel Magnum 25g na 60 minut
Drożdże Safale S-04

Piwo uwarzyłem 4 grudnia.
Po zakończeniu gotowania wyszło 19 blg, rozcieńczyłem do 16,8 Blg chłodną, zagotowaną wcześniej wodą. Wody było ok. 2 litry.
Nie zmierzyłem Blg przed dodaniem laktozy, ale myślę, że mogła podnieść cukier o jakieś 1,5-2 blg przy takiej ilości brzeczki.
Drożdże rehydratyzowałem w sterylnej wodzie, zadałem jak trzeba i na drugi dzień fermentacja ruszyła bardzo burzliwie.
Fermentor stał cały czas w stałej temperaturze, a samo piwo miało temperaturę 19 stopni.
13 grudnia sprawdziłem Blg i okazało się, że jest jakieś 8,3 (balingomierz).
Poruszałem fermentorem, żeby wzbudzić drożdże, ale nic spektakularnego się nie stało. We wtorek 15 grudnia zadałem nowe drożdże (świeża saszetka S-04, rehydratyzowane) ale do wczoraj (21 grudnia) zeszło tylko do 7,5. Wczoraj też przelałem je na cichą, mam zamiar sprawdzić Blg za tydzień, temperatura taka sama jak burzliwej.
Blg mierzyłem też refraktometrem, z korekcją na alkohol i wynik był zbliżony do tego co pokazuje balingomierz.

I teraz moje pytanie, jeśli nie zejdzie już niżej, to czy będe je mógł spokojnie zabutelkować?
Ile glukozy do refermentacji powinienem użyć? Odejmując laktozę piwo by miało jakieś 6-5,5 Blg.
I drugie pytanie - czy możliwe jest, że piwa z ekstraktów po prostu tak słabo odfermentowują, bo ekstrakt jest tak super słodki ?


Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Edytowane przez Poolpit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I teraz moje pytanie, jeśli nie zejdzie już niżej, to czy będe je mógł spokojnie zabutelkować?

Jak przez tydzień ektrakt będzie taki sam, to butelkuj.

 

 

 

Ile glukozy do refermentacji powinienem użyć? Odejmując laktozę piwo by miało jakieś 6-5,5 Blg.

Użyj kalkulatorów, żadna poprawka na laktozę nie jest potrzebna.

 

 

 

I drugie pytanie - czy możliwe jest, że piwa z ekstraktów po prostu tak słabo odfermentowują, bo ekstrakt jest tak super słodki ?

Nie, jest wręcz odwrotnie, piwa z ekstraktu schodzą bardzo nisko.

Zabełtaj trochę fermentorem, może jeszcze dojedzą, dziwne, bo S-04 rzadko sprawiają problemy z odfermentowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie, jest wręcz odwrotnie, piwa z ekstraktu schodzą bardzo nisko.

Piwa z ekstraktów robiłem może z 3 razy, ale wszystkie odfermentowały dość płytko i mimo tego nie były przegazowane, więc mam zupełnie odwrotne obserwacje. Używałem głównie ekstraktów WESa i odnosiłem wrażenie, że były one zacierane raczej na słodko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile glukozy do refermentacji powinienem użyć? Odejmując laktozę piwo by miało jakieś 6-5,5 Blg.

Użyj kalkulatorów, żadna poprawka na laktozę nie jest potrzebna.

 

 

Tak, z laktozą to wiem, chodzi mi bardziej o to, czy takie wysokie Blg w połączeniu z glukozą w butelkach nie da granatów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.