Skocz do zawartości

Czy trzeba robić starter z drożdży suchych?


gsb

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

po kilku minutach odbieram ok 50-100ml, chłodzę i dodaję do startera

Robisz 100ml "starter" dla paczki suchych drożdży?

 

 

Chyba musisz jeszcze raz mojego posta przeczytać :-). Nie robię 100 ml "startera", tylko na początku gotowania warki odbieram trochę brzeczki i dodaję do uwodnionych i mieszających się drożdży celem intensywniejszego namnażania i szybszego startu fermentacji. W ten sposób jak nie miałem zbyt wiele drożdży pod ręką, to z powodzeniem mogłem z 1 paczki nawet 3 warki zrobić :-)

 

 

Drożdże w takim zagęszczeniu komórek na ml w ogóle się nie rozmnażają.

 

Nie kombinujcie, róbcie tak jak podaje producent na opakowaniu/w specyfikacji, a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

po kilku minutach odbieram ok 50-100ml, chłodzę i dodaję do startera

Robisz 100ml "starter" dla paczki suchych drożdży?

 

 

Chyba musisz jeszcze raz mojego posta przeczytać :-). Nie robię 100 ml "startera", tylko na początku gotowania warki odbieram trochę brzeczki i dodaję do uwodnionych i mieszających się drożdży celem intensywniejszego namnażania i szybszego startu fermentacji. W ten sposób jak nie miałem zbyt wiele drożdży pod ręką, to z powodzeniem mogłem z 1 paczki nawet 3 warki zrobić :-)

 

 

Drożdże w takim zagęszczeniu komórek na ml w ogóle się nie rozmnażają.

 

Nie kombinujcie, róbcie tak jak podaje producent na opakowaniu/w specyfikacji, a będzie dobrze.

 

 

 

Możliwe, nie znam dokładnie wszystkich drożdżowych tajników, czy to jest dobrze czy może nie, zauważyłem tylko, że przy takim postępowaniu drożdże wyraźnie szybciej mi startują niż po zwykłym uwodnieniu i tyle a że może to wywoływać dziwną ironię i podbudowanie ego poszczególnych osobników to chyba tylko efekt uboczny :-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Przeczytałem wątek i mam pytanie (głównie do kolegi @Skajo ale do innych też) a mianowicie - do 9l brzeczki nastawnej o ekstrakcie 15°BLG, dość chyba dobrze napowietrzonej, dałem jedną saszetkę rehydratyzowanych sucharów, odpowiednio US-05 i S-04 (warka dzielona na dwie). Czego mam się spodziewać - aldehydu octowego? Bo chyba zaszedł to overpiching, nieprawdaż?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeśli utrzymasz w miarę rozsądku temperaturę fermentacji, wyjdzie ci po prostu piwo.

Nie doszukuj się problemów tam gdzie ich nie ma. Po butelkowaniu oceń piwo, spróbuj wyciągnąć wnioski.

Twój idol ze stopki dał kiedyś jedną paczkę  s-04 na 60 l piwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.