Skocz do zawartości

Czy trzeba robić starter z drożdży suchych?


gsb

Rekomendowane odpowiedzi

Bez sensu. Szkoda saszetki drożdży i szkoda gęstwy (saszetka może leżeć jeszcze bardzo długo, a gęstwa się starzeje). 3 tygodnie dla gęstwy, to wcale nie jest dużo.

Też prawda, ale nie ufam tej gęstwie, sprawdzałem ją przed chwilą i podjeżdża kwasem trochę, no nie jest to zapach drożdży, do jakiego przywykłem. Chyba wolę nie ryzykować i zainwestować te 15zł, a mieć pewność do do warzonego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda, ale nie ufam tej gęstwie, sprawdzałem ją przed chwilą i podjeżdża kwasem trochę, no nie jest to zapach drożdży, do jakiego przywykłem. Chyba wolę nie ryzykować i zainwestować te 15zł, a mieć pewność do do warzonego piwa.

Właściwe podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jeśli będę  warzył przeniczniaka na us05  i po zlaniu na  cichą  mogę do  fermentora zadać kolejną porcję  brzeczki do warzenia tego  samego  poprzeczniaka? 

Czy wtedy muszę zebrać  gęstwę czy po prostu wlewam tam kolejną  porcję  brzeczki?

Edytowane przez pneuropathic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli będę warzył przeniczniaka na us05

Amerykańska pszenica z tegoc o wiem, ma być pozbawiona estrów i fenoli z fermentacji (patrz niżej).

Z drugiej czysto czepialsko - pszeniczniakiem chyb nazywa się tylko niemiecką wersję piwa pszenicznego, a Belgia i Ameryka mają już inne obiegowe ksywki.

 

 

 

Overpitching to też błąd

OK - a do czego overpitching może doprowadzić?

 

Bo poza niższą produkcją estrów i fenoli w piwach górnej fermentacji nie doczytałem niczego innego. Belg bez owoców i przypraw, Brytyjczyk bez owoców czy hefe weizen bez bananów i goździków - to rozumiem, że jest problem, ale w wypadku amerykańskiej pszenicy czysty profil jest pożądany - styl bywa robiony nawet na drożdżach lagerowych.

 

A pytam serio, bo po przestawieniu się na 10-12 litrowe warki, w sumie nieustannie uprawia overpitching i nie zauważyłem specjalnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - a do czego overpitching może doprowadzić?

 

 

A pytam serio, bo po przestawieniu się na 10-12 litrowe warki, w sumie nieustannie uprawia overpitching i nie zauważyłem specjalnych problemów.

 

Nie tak dawno temu próbowałem znaleźć odpowiedź. W literaturze jak już podają to jaki wpływ na piwo ma mniejsze zadanie drożdży jak ich nadmiar. Na stronach producentów znalazłem takie coś: http://www.whitelabs.com/faq/brewing/overpitching-yeast-harmful (moje tłumaczenie: następstwem 'overpitchingu' jest to, że drożdże nie przechodzą przez cały cykl wzrostu, co skutkuje powstawaniem nowych, nie w pełni zdrowych komórek o niskiej/niższej 'skłonności do życia' pod koniec fermentacji). Trochę mocniej rozwija to artykuł: https://byo.com/mead/item/29-20-facts-you-should-know-about-brewing (#13). Tytuł "It's hart to overpitch" uspokaja, a sama treść informację, że jak już się przegnie to gęstwa nie będzie najlepszej jakości.

 

Z kolei tutaj https://www.wyeastlab.com/com-pitch-rates.cfm dowiadujemy się:

 

High pitch rates can lead to( (zbyt duża ilość zadanych drożdży może prowadzić do):

  • Very low ester production (niska produkcja estrów)
  • Very fast fermentations (bardzo szybka fermentacja)
  • Thin or lacking body/mouthfeel (słabe odczucie ciała/pełności)
  • Autolysis (Yeasty flavors due to lysing of cells) (autoliza :) - chyba zacznę częściej zlewać na cichą ;) )

 

O ile dobrze pamiętam Charlie Papazian pisał coś o większej produkcji diacetylu. Szukałem odpowiedzi na pytanie od jakiego poziomu możemy mówić o 'overpitchingu' i nie znalazłem. Może ktoś z was zna odpowiedź na to pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam teraz inne pytanie. Czy próbował ktoś bez specjalnego pieprzenia przelać piwko na cichą i na pozostałą gęstwę zlać schłodzoną brzeczkę? Niby drożdżaki są rozpędzone na poprzednim piwie, jest ich więcej, są silniejsze. Ale w pozostałościach jest pewnie spora ilość padniętych drożdży które mogą dawać autolityczne posmaki. Pytam się bo zbliża się powoli moment przelania christmas ale na cichą, uwarzenie kolejnego w trochę innej formie i myślę nad takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam teraz inne pytanie. Czy próbował ktoś bez specjalnego pieprzenia przelać piwko na cichą i na pozostałą gęstwę zlać schłodzoną brzeczkę?

przepraszam za banalna odpowiedź, ale czy zadałeś sobie chociaż troszkę trudu i poszukałeś odpowiedzi na Twoje pytanie bo kilka razy już o tym było pisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jednak zawsze znajdowałem wskazówki co do tworzenia starterów.

a to ciekawe

https://www.google.pl/search?q=piwo.org+zlanie+na+g%C4%99stw%C4%99&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=0DDxV-ynJsKv8webs4SgDA

 

7 wynik wujka google już Ci wiele pomoże :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam z kolei inne pytanie. Przeszedłem na warki 10 litrowe (10 litrów gotowego piwa) i planuję w najbliższym czasie zmierzyć się z Barley Winem (plus minus 20-25 BLG). Standardowe saszetki przygotowywane są do przefermentowania 20 litrów brzeczki 12 BLG. Czy przy porządnym napowietrzeniu uwodniona saszetka ma jakiekolwiek szanse? Ewentualnie podwojenie saszetek lub starter z saszetki? Wiem, że mogę zrobić lżejsze piwo i zadać gęstwę ale akurat nic wyspiarskiego mnie nie kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się pomęczą i dadzą radę ale poprawnie przeprowadzona fermentacja to nie będzie, trochę szkoda odstawić lipę przy piwie, które z rok musi przeleżeć. Zakładam, że chcesz użyć s-04 czy innych nottinghamów więc ich zastosowanie jest dosyć szerokie i zrobisz na nich co najmniej kilka sensownych niewyspiarskich piw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg kalkulatorów 1 saszetka 11,5g powinna być optymalna do ale 25°Blg, 10l.

Sprawa kondycji I pokolenia drożdży suchych też nie jest do końca rozstrzygnięta, ja nie zauważam jakiejś znaczącej różnicy między piwami fermentowanymi na drożdżach z saszetki, a późniejszymi na gęstwie, czasami świetne wyjdzie piwo z I pokolenia, czasami zrobione na gęstwie.

Ja bym zrobił tego BW w takiej ilości z jednej saszetki, jak nie chcesz nic innego angielskiego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję taki "mieszany" starter, warzę głównie na suchych i przy każdej warce jak wsypuję słody do zacierania, w podobnym czasie zapuszczam drożdżaki w ciepłej wodzie + kolba 1l + mieszadło magnetyczne. Nie kombinuję z żadnymi obcymi cukrami, tylko jak zacznie się gotowanie brzeczki, po kilku minutach odbieram ok 50-100ml, chłodzę i dodaję do startera i tak nieco ponad godzinkę się intensywnie miesza i ładnie pieni. Odkąd tak robię, nie miałem nigdy problemów ze startem fermentacji czy infekcjami, nie muszę też specjalnie przechowywać brzeczki na starter :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po kilku minutach odbieram ok 50-100ml, chłodzę i dodaję do startera

Robisz 100ml "starter" dla paczki suchych drożdży?

 

 

Chyba musisz jeszcze raz mojego posta przeczytać :-). Nie robię 100 ml "startera", tylko na początku gotowania warki odbieram trochę brzeczki i dodaję do uwodnionych i mieszających się drożdży celem intensywniejszego namnażania i szybszego startu fermentacji. W ten sposób jak nie miałem zbyt wiele drożdży pod ręką, to z powodzeniem mogłem z 1 paczki nawet 3 warki zrobić :-)

Edytowane przez Browar Drzewo Jeżozwierza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz jeszcze raz mojego posta przeczytać :-)

Przeczytałem kilka razy bo nie mogłem uwierzyć ;)

 

PS Ten fragment

 

 

celem intensywniejszego namnażania

to jeszcze ciągle czytam :D

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei inne pytanie. Przeszedłem na warki 10 litrowe (10 litrów gotowego piwa) i planuję w najbliższym czasie zmierzyć się z Barley Winem (plus minus 20-25 BLG). Standardowe saszetki przygotowywane są do przefermentowania 20 litrów brzeczki 12 BLG. Czy przy porządnym napowietrzeniu uwodniona saszetka ma jakiekolwiek szanse? Ewentualnie podwojenie saszetek lub starter z saszetki? Wiem, że mogę zrobić lżejsze piwo i zadać gęstwę ale akurat nic wyspiarskiego mnie nie kręci.

 

Zrobiłem AIPA 14BLG na US-05 a potem bezpośrednio na gęstwę zlałem BarleyWine 24BLG. W 13 dni BW zeszło do 5BLGi póki co żadnej lipy w nim nie czuje.

Ze słabszym piwem bym tak nie zrobił ale podobno nie można przesadzić z ilością drożdży przy BW czy RIS ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam z kolei inne pytanie. Przeszedłem na warki 10 litrowe (10 litrów gotowego piwa) i planuję w najbliższym czasie zmierzyć się z Barley Winem (plus minus 20-25 BLG). Standardowe saszetki przygotowywane są do przefermentowania 20 litrów brzeczki 12 BLG. Czy przy porządnym napowietrzeniu uwodniona saszetka ma jakiekolwiek szanse? Ewentualnie podwojenie saszetek lub starter z saszetki? Wiem, że mogę zrobić lżejsze piwo i zadać gęstwę ale akurat nic wyspiarskiego mnie nie kręci.

 

Zrobiłem AIPA 14BLG na US-05 a potem bezpośrednio na gęstwę zlałem BarleyWine 24BLG. W 13 dni BW zeszło do 5BLGi póki co żadnej lipy w nim nie czuje.

Ze słabszym piwem bym tak nie zrobił ale podobno nie można przesadzić z ilością drożdży przy BW czy RIS ;)

 

Na całą gęstwę ? Nie uważasz, że lekki overpitching ? Na BW i RISa też są jakieś granice a tej gęstwy pewnie tam z pół litra było.

Edytowane przez Skajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.