Skocz do zawartości

Gęstwa drożdżowa


Lili

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam mały problem z gęstwą, otóż po zebraniu i rozmąceniu w większej ilości wody zgodnie ze wskazówkami zaczerpniętymi z piwo org (http://www.wiki.piwo.org/Zbieranie_i_ponowne_u%C5%BCycie_g%C4%99stwy_dro%C5%BCd%C5%BCowej) najgrubsze osady nie opadają mi na dno słoja tylko po kilku minutach drożdże opadają a płyn zaczyna się klarować (fot1). Po odstaniu doby w lodówce i przemywaniu wygląda to tak (fot 2) nie wydzieliły się żadne warstwy. Gęstwa z tych samych drożdży( FM Bawarska Dolina) po 2,5 tyg i kilkukrotnym przemywaniu wygląda podobnie(fot 3).Tak więc moje pytanie brzmi co robić żeby do następnego piwa zadać możliwie najbardziej żywotne drożdże kiedy nie widzę które to trupy a które żywe drożdże, ewentualnie co robić by zapobiegać takim sytuacjom? Pozdrawiam

 

 

Ps. z Wyeast Kolsch nie było takich problemów, podczas rozmącania gęstwy chmieliny itp odrazu opadły na dno. 

post-8743-0-39242500-1450555995_thumb.jpg

post-8743-0-85775800-1450556072_thumb.jpg

post-8743-0-90897100-1450556211_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście po drożdżach z FM zawsze mam w słoiku ... kawę latte ;)

Nigdy danej gęstwy nie przemywam. Do słoika i do 3 dni ją zużywam. :) I zawsze gęstwa jest ok. Może drożdże FM tak mają.

Dodam tylko że po innych drożdżach kawy nie mam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.