Skocz do zawartości

Kuźnia Piwowarów 2016


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Metryczki w konkursie konsumenckim, jacyś nowi użytkownicy z jednym postem, bez przywitania się na forum, ostro działają, czyżby powrót z NZ? :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metryczki w konkursie konsumenckim, jacyś nowi użytkownicy z jednym postem, bez przywitania się na forum, ostro działają, czyżby powrót z NZ? :smilies:

Skoro w zeszłym roku były, to chciałem sie dowiedzieć o ten rok. Rozumiem, ze trzeba mieć przynajmniej 100 postów i 300 warek na koncie żeby sie udzielać? ;). A piwowarami mogą byc tylko osoby biorące aktywny udzial w życiu forum? :D

Edytowane przez cinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Metryczki w konkursie konsumenckim, jacyś nowi użytkownicy z jednym postem, bez przywitania się na forum, ostro działają, czyżby powrót z NZ? :smilies:

Skoro w zeszłym roku były, to chciałem sie dowiedzieć o ten rok. Rozumiem, ze trzeba mieć przynajmniej 100 postów i 300 warek na koncie żeby sie udzielać? ;). A piwowarami mogą byc tylko osoby biorące aktywny udzial w życiu forum? :D

 

 

Nie. Nie chodzi o ilość warek i postów tylko o kulturę, która wymaga się przywitać. Dział, w którym się akurat to robi nie nabija postów na forum. Lepiej się rozmawia z użytkownikiem, który ma imię i nie zaczyna wizyty na forum od narzekania ;)

 

Co do metryczek z zeszłego roku, z tego co słyszałem to nie można ich nazwać metryczkami... Zazwyczaj zawierały jedno dwa góra trzy słowa więc cudów się nie spodziewajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Metryczki w konkursie konsumenckim, jacyś nowi użytkownicy z jednym postem, bez przywitania się na forum, ostro działają, czyżby powrót z NZ? :smilies:

 

Skoro w zeszłym roku były, to chciałem sie dowiedzieć o ten rok. Rozumiem, ze trzeba mieć przynajmniej 100 postów i 300 warek na koncie żeby sie udzielać? ;). A piwowarami mogą byc tylko osoby biorące aktywny udzial w życiu forum? :D

Nie. Nie chodzi o ilość warek i postów tylko o kulturę, która wymaga się przywitać. Dział, w którym się akurat to robi nie nabija postów na forum. Lepiej się rozmawia z użytkownikiem, który ma imię i nie zaczyna wizyty na forum od narzekania ;)

 

Co do metryczek z zeszłego roku, z tego co słyszałem to nie można ich nazwać metryczkami... Zazwyczaj zawierały jedno dwa góra trzy słowa więc cudów się nie spodziewajcie.

Nie zacząłem od narzekania, tylko od pokazania wiadomości prosto od organizatora wydarzenia. Z regulaminu wynika, ze to właśnie BJOR jest organizatorem, wiec trzymam sie informacji uzyskanych od organizatora a nie od Pana Tomka K. :) Co do przywitania - nie przeglądam działów forum które mnie nie interesują bo najzwyczaniej w świecie nie mam na to ani czasu ani ochoty, nie czuje rownież potrzeby przedstawiania sie w internecie z imienia i nazwiska, bo właśnie po to sa nicki/pseudonimy.

 

Abstrahując od kwestii przywitania sie, ja mam nadzieje, ze bedą chociaż skromne metryczki.

 

 

Edit: zauważyłem, ze koledzy przede mną narzekali w swoich pierwszych postach. Zwracam honor i przepraszam, myślałem, ze to post skierowany tylko do mnie. Posta nie kasuje, co by inni mogli wyciągnąć wnioski :)

Edytowane przez cinu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty jesteś jedyny w tym temacie? Są też koledzy wyżej overstock i Mr. New, którzy zaczęli od pretensji. Twój post okej bo rozwiewa wątpliwości ale:

 

Co do przywitania - nie przeglądam działów forum które mnie nie interesują bo najzwyczaniej w świecie nie mam na to ani czasu ani ochoty, nie czuje rownież potrzeby przedstawiania sie w internecie z imienia i nazwiska, bo właśnie po to sa nicki/pseudonimy.

 

Nazwiska nikt nie wymaga, a po imieniu lepiej się rozmawia, wiesz anonimowość w internecie przez niektórych odbierana jest jako brak barier właśnie do kultury. Czas jakoś tłumaczyć się masz, a przywitać już nie, nikt ci nie każe robić tego w odpowiednim dziale, skoro Ty wysnuwasz takie zarzuty to ja chciałem wyłożyć swoje. Każdy robi jak uważa tylko niech się potem nie dziwią ludzie, że nie dostają odpowiedzi, albo są ignorowani. 

 

Skromne metryczki - pisałem 2-3 słowa cyt:

Kanaliza

Aldehyd

Dobre ale nie w stylu

Nie dobre

Wodniste

Kaszana

Za goryczkowe

Oranżada

Piłem lepsze

itp. itd.

Więc na prawdę nie liczyłbym na wiele. Chcecie profesjonalną ocenę piwa wyślijcie jakiemuś sędziemu je ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty jesteś jedyny w tym temacie? Są też koledzy wyżej overstock i Mr. New, którzy zaczęli od pretensji. Twój post okej bo rozwiewa wątpliwości ale:

 

 

Co do przywitania - nie przeglądam działów forum które mnie nie interesują bo najzwyczaniej w świecie nie mam na to ani czasu ani ochoty, nie czuje rownież potrzeby przedstawiania sie w internecie z imienia i nazwiska, bo właśnie po to sa nicki/pseudonimy.

 

Nazwiska nikt nie wymaga, a po imieniu lepiej się rozmawia, wiesz anonimowość w internecie przez niektórych odbierana jest jako brak barier właśnie do kultury. Czas jakoś tłumaczyć się masz, a przywitać już nie, nikt ci nie każe robić tego w odpowiednim dziale, skoro Ty wysnuwasz takie zarzuty to ja chciałem wyłożyć swoje. Każdy robi jak uważa tylko niech się potem nie dziwią ludzie, że nie dostają odpowiedzi, albo są ignorowani. 

 

Skromne metryczki - pisałem 2-3 słowa cyt:

Kanaliza

Aldehyd

Dobre ale nie w stylu

Nie dobre

Wodniste

Kaszana

Za goryczkowe

Oranżada

Piłem lepsze

itp. itd.

 

Więc na prawdę nie liczyłbym na wiele. Chcecie profesjonalną ocenę piwa wyślijcie jakiemuś sędziemu je ;)

A nie uważasz, ze gdybym chciał żeby ktoś w internecie zwracał sie do mnie po imieniu to bym stworzył sobie nick imie_naziwsko? :) brak kultury w internecie objawia sie zupełnie inaczej, ale to temat na inny dział.

 

Co do krótkiej metryczki - fajnie! Niech to bedzie krótkie ale dosadne. Nie wymagajmy od sędziów aby przy takiej ilości piw pisali elaborat na każde z nich. Krótko i na temat, każdy kto pozna wadę swojego piwa doczyta sobie tutaj na forum, lub na forach zagranicznych, co zrobić aby następne było lepsze - o ile oczywiście bedzie miał taka chęć. Myśle, ze metryczki w szczególności pomagają osobom, którzy nie maja nikogo "w zasięgu" kto może obiektywnie i branżowo ocenić ich piwo. Pozdrawiam, powodzenia w konkursie i dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pióro, tyle zamieszania o nic. Przepraszam że tak to odebraliście. Wobec tego zacznę drugim postem od początku, nazywam się Tomek i witam Was serdecznie. Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami Undeath, doszedłem do wniosku, że faktycznie metryczka jednowyrazowa byłaby bez sensu, zatem proszę potraktować pierwszy post jako niebyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może drobna retrospekcja:

Rok temu Kuźnia wyskoczyła jak Filip z konopi 2 miesiące przed konkursem, eliminacje przeprowadziło 4 sędziów, w kilka godzin oceniając około 200 piw w 6 kategoriach. Bez arkuszy, bazując na intuicji i doświadczeniu. Formuła moim zdaniem słaba ale każdy ma prawo do własnych zasad, zwłaszcza jeśli je wcześniej zakomunikuje. W tym przypadku, mimo atmosfery typu "mam talent", zgłosiły się całe masy piwowarów, a szczęśliwych finalistów wyłoniono w liczbie 18 (6x3).

Jeśli zatem oczekujecie oceny swojego piwa to polecam konkursy organizowane przez PSPD (choć z tym też różnie bywa), wysłanie piwa na Kuźnię to posłanie go w czarną dziurę, która pochłonie i raczej nic nie odda. Zachętą może być jednak to, że jeśli znajdziecie się w gronie finalistów (finał=dobre piwo+preferencje sędziów+czysty przypadek), to czeka Was świetna, 2-dniowa impreza, na której posmakujecie najlepszych piw domowych, jakie piliście w życiu.

Udało mi się to przeżyć i choć podobno nic 2 razy się nie zdarza, to w tym roku piwko znów wysłałem.

Aaaaa, jeszcze jedno - mam na imię Mariusz, nawet nie wiedziałem że jest wątek, w którym należy się przedstawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już są wyniki eliminacji:  http://blog.kopyra.com/index.php/2016/03/07/ogloszenie-wynikow-eliminacji-konkursu-kuznia-piwowarow-2016/

 

Z profilu FB JO Browar Rzemieślniczy:

 

Dzień dobry! 
Znamy już Finalistów Kuźni Piwowarów 2016!

Na wstępie chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Dziękujemy za 220 piw, które do nas przysłaliście. Poziom był bardzo wysoki! Udało nam się jednak wyłonić 18 finalistów oraz 6 rezerwowych. Z każdym z finalistów skontaktujemy się mailowo, bądź telefonicznie, a każdy piwowar otrzyma metryczkę sędziowską z opisem swojego piwa. Metryczki będą rozsyłane stopniowo, prosimy o cierpliwość.

 

A teraz najważniejsze! Lista finalistów, z którymi spotkamy już za dwa tygodnie w Piotrkowie:

 

A. American Wheat

Mariusz Marek
Rafał Słomczewski
Wojciech Karcz (Rezerwowy)

 

B. Fruit Ale

Marcin Senderski
Tomasz Dudziński
Dawid Pietkiewicz
Piotr Przymusiak (Rezerwowy)

 

C. Saison

Kamil Morawski
Paweł Ziębowicz
Wiktor Staszewski
Grzegorz Kwaśniak (Rezerwowy)

D. Red IPA
Filip Guilherme
Janusz Mocarski
Jan Wiśniewski
Piotr Czachor (Rezerwowy)

 

E. Rauchbier

Michał Matysiak
Jan Gadomski
Karol Siemieniak
Andrzej Miler (Rezerwowy)

 

F. Milk Stout

Michał Białozór
Paweł Woźny
Szymon Synak
Mateusz Krochmal (Rezerwowy)

 

Gratulujemy! Zerknijcie również na film Kopyra. Tam na pewno znajdziecie więcej szczegółów!

https://www.youtube.com/watch?v=r-8a_r2jOfY

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

lista z Fb Olbrachta

A oto lista szczęśliwców:
A. American Wheat
Wojciech Karcz

B. Fruit Ale
Marcin Senderski

C. Saison
Wiktor Staszewski

D. Red IPA
Janusz Mocarski

E. Milk Stout
Michał Białozór

F. Rauchbier
Karol Siemieniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa będzie warzył kokosa w Olbrachcie, brawo!

Potwierdzam to oraz fakt, że mnie straszliwie dziś głowa rypie ;). Szacunek dla Browaru, pomysł na konkurs i jego wykonanie są naprawdę rewelacyjne. Formuła pozwala na nieco więcej ekstrawagancji w piwie, niż na konkursach spod znaku PSPD. Za afterek też szacunek, fajni ludzie, kraftu do oporu.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak widać Janek przepadł ;) Trzeba przyznać, że zwycięskie piwo było bardzo dobre,bardziej stylowe i myślę że to zaważyło :)

Zwycięska szynka była rewelacyjna! Pozdrawiam także Piwowara i jego Partnerkę, świetni ludzie. Współczuję mu jedynie faktu, że wszedł jako ostatni, po ponad 4h oczekiwania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z facebooka Browaru:

Widzieliście już? Możecie zerknąć, jak przed Jury bronili się zwycięzcy Kuźni Piwowarów 2016 i jak to wszystko w rzeczywistości wygląda.

Oto linki do obu części:
Część 1. https://www.youtube.com/watch?v=vHm8PALGkGM
Część 2. https://www.youtube.com/watch?v=l361xD_tnXA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.