Jump to content

Kuźnia Piwowarów 2016

Undeath
 Share

Recommended Posts

W tym roku organizatorzy poszli po rozum do głowy i kategorie ogłoszono wcześniej:

Uwaga Kopyr!!!

Jak ktoś nie chce wchodzić w link bo wiadomo to Kategorie:

1. American Wheat (10-14blg)

2. Fruit Ale (10-14 blg)

3. Saison (12-16 blg)

4. Red IPA (12-16 blg)

5. Rauchbier (12-16 blg)

6. Milk Stout (12-16 blg)

Zasady te same co w zeszłym roku.

• 3 weeks later...

Nie i nie zamierzam. To znaczy nie mogę nawet jakbym chciał, bo mogłoby mi wzrosnąć ciśnienie albo dostałym wstrząsu anafilaktycznego, bo mam uczulenie. No więc - kiedy?

Nie i nie zamierzam. To znaczy nie mogę nawet jakbym chciał, bo mogłoby mi wzrosnąć ciśnienie albo dostałym wstrząsu anafilaktycznego, bo mam uczulenie. No więc - kiedy?

Jak jest tak źle to sobie odpusc.

Na ewentualnym finale może być grubo

Piwa trzeba przesłać do 2 marca, a data konkursu nie wiem kiedy. Jak nie lubisz Kopyra to będziesz miał problem :P 

Edited by Undeath

1. American Wheat (10-14blg)

2. Fruit Ale (10-14 blg)

3. Saison (12-16 blg)

4. Red IPA (12-16 blg)

5. Rauchbier (12-16 blg)

6. Milk Stout (12-16 blg)

Zasady te same co w zeszłym roku.

Warto dodać, że dopuszczalna jest tolerancja 1 BLG.

P.S. O co tym razem chodzi z Kopyrem, nie śledzę blogosfery? :)

Edited by santa

O co tym razem chodzi z Kopyrem, nie śledzę blogosfery?

Niektórzy zamiast nie oglądać - poświęcają się, oglądają i mają ból dupy. Dlatego Undeath ostrzega tych najwrażliwszych :D

Edited by Pun kOmora

• 2 weeks later...

Pewnie mu chodziło o tą wypowiedź:

No nie chodzi o to, żebym wygrał czy coś, ale chcę zrobić Kopyrowi kawał i dodać do piwa coś od siebie, tak jak rok temu.

W sumie to się zastanawiam, czy w tym roku też będzie sędziował, po ostatnim doświadczeniu :) , ale może mu już przeszło.

Dlatego chcę znać dokładną datę konkursu, żeby zrobić piwo jak najpóźniej się da, bo jeszcze się zepsuje.

Edited by bart3q

• 1 month later...

We wczorajszym odcinku "100 pytań do kopyra" autor bardzo mnie zasmucił stwierdzeniem, że sędziowie nie będą robić metryczek do nadesłanych piw na kuźnię piwowarów - bo tak idzie szybciej ... sędziowanie. Uważam że to zwyczajnie nie fair. Argumentacja, że to kuźnia - czyli 200 piw w piach bez podania przyczyny a 6 na stół, bo były ciekawe, brzmi w istocie nieciekawie.

Mimo wszystko każdy kto wysłał te 2 butelki swojego pieczołowicie uwarzonego trunku licząc na podium, chciałby się dowiedzieć dlaczego się na nim nie znalazł. 

Przecież to było wiadomo od początku, Kuźnia jest konkursem konsumenckim nie profesjonalnym, tylko sędziowanym przez osoby zaawansowane.

Uważam że to zwyczajnie nie fair.

Nie będę się powtarzał, bo już poszła seria komentarzy od Kolegów. Zauważ, że jest to zupełnie inny konkurs. Zwróciłeś tylko uwagę na to, czego nie ma, mianowicie metryczek. Zwróć uwagę, na to, co go wyróżnia, mianowicie możliwość zaprezentowania własnej receptury przed gronem sędziowskim. Także względem innych tego typu wydarzeń, czegoś nie ma, ale i coś jest :). Poza tym, co racja, to racja, reguły były ustalone i nie ma co się teraz żalić.