Skocz do zawartości

14 maja 2016 - "Pod Przełęczą" Rzeczka, Góry Sowie, spotkanie wiosenne


rubezahl

Rekomendowane odpowiedzi

Deklaracja że będę jest, ale tylko na chwilę,może nawet dłuższą, swoje przyniosę, może przyprowadzę jakichś niepijących (he he ) kolegow. I na pewno nie będę nocował u Elizki, tylko trochę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie nie może

 

To prawda 35 dni ale to za mało precyzyjnie bo zostało jeszcze JEDYNE (dla mnie to chyba AŻ) 858 godzin 51480 min 3088800s. Kto nie wierzy niech sprawdzi.

Edytowane przez kaczorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To prawda 35 dni ale to za mało precyzyjnie bo zostało jeszcze JEDYNE (dla mnie to chyba AŻ)...

No fajnie Paweł, że funkcjonujesz - i nie zostałeś bez reszty pochłonięty trenowaniem kameruńskiej reprezentacji bobsleistów...

... :lol:

Do miłego zobaczyska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kurde, a chciałem się wybrać na Silesia BeerFest, w tym roku kolidowało z imprezą październikową, w przyszłym roku z majową :D jakiś spisek czy cu? :>

 

Kurna też tak mam, ale będę na pewno może nie do końca ale jak mówi przysłowie .........kotwica w plecy, byle by pogoda była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia i Marta, wstępnie (zupełnie jednak bez żadnych zobowiązań!) zaoferowały warsztaty sero i "filo" ;) warskie.

... i mam nadzieję, że owe się odbędą!

 

Jeśli ktoś, posiada wiedzę i chęć do podzielenia się z innymi, swoimi wiadomościami, spostrzeżeniami itp. na temat:

- zdrowy tryb życia (np.: odżywianie - wege/wega; aktywność ruchowa - spacery, nordic, siłownia; ...).

- ekologia (np.: pszczoły; łososie - norweski, atlantycki, bałtycki; ...)

- ... ; ... ; ....

 

Bez spinania, fajnie jak się coś uda, czekam na Wasze pomysły (może być priv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filo mogę pokazać. Nie ma problemu. Pomyślcie tylko, czy na wytrawno, czy na słodko. chyba, ze sami przywieziecie jakieś nadzienie, to możemy powalczyć z kilkoma. 

 

Co do serów... na pewno nie zdołam poprawić warsztatu. Jestem świeżo po naukach i wiem, ze wszystko, od A do Z robiłam źle... nie bardzo się wiec nadaję na pokazywanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do serów... na pewno nie zdołam poprawić warsztatu. Jestem świeżo po naukach i wiem, ze wszystko, od A do Z robiłam źle... nie bardzo się wiec nadaję na pokazywanie ;)

 

Droga koleżanko może robiłaś żle ale mi smakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... chyba, ze sami przywieziecie jakieś nadzienie, to możemy powalczyć z kilkoma.
 

Fajny pomysł!

Zgłaszam się do "na wytrawno". 

Napisz tylko, ile (+ / -) ma być tego farszu.

 

 

 

Jestem świeżo po naukach i wiem, ze wszystko, od A do Z robiłam źle...

Oooo... -  może choć skrawek owej niesamowitej wiedzy zdradzisz... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia na szczęście była na czysto amatorskich warsztatach serowarskich, więc wiedzy ma mniej do ogarnięcia :) i może się pokusić o zrobienie jakiegoś prostego sera, powiedzmy coś w stylu żuławskiego. Plus jego jest taki, że można go zjeść w zasadzie od razu. W lutym rozmawialiśmy wstępnie z Olą i padła nawet propozycja zawodów w ubijaniu masła :) Trzeba tylko "załatwić" mleko i możemy się bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o farsz to chyba tak do półtora kilograma. Tak mi wychodzi tego, co zwykle daję. 1 kilogram dyni/szpinaku, 0,5 kilograma sera, jaja. Jakoś tak to wygląda. Jabłek tez dawałam jakiś kilogram z kawałkiem. 

 

Z warsztatami, to z Basią już ustaliłyśmy wymianę doświadczeń ;) Ale u mnie poważnie warsztat leży. Pokazać więc szkoda czegokolwiek, bo będzie z błędami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś, posiada wiedzę i chęć do podzielenia się z innymi, swoimi wiadomościami, spostrzeżeniami itp. na temat:

- zdrowy tryb życia (np.: odżywianie - wege/wega...

 

 

To my się podzielimy wiedzą na temat diety wegańskiej.

Bierzemy swój sprzęt (Ola prosimy o prąd w miejscu biesiady) i produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To my się podzielimy wiedzą na temat diety wegańskiej. Bierzemy swój sprzęt...
 

Ooo! FAJNIE.

 

Trzeba będzie pomyśleć, jak podzielić "czas antenowy" :lol: pomiędzy wszelakie atrakcje,

... ale ddaaamy rrraadę! Niech się dzieje :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rubezahl + 1 (10 l)
2. Akebes + 4 (10 l)
3. Mariusz + 1 
4. Camilos + Tofka (20l i coś na ząb;-) 

5. krzysiek9999+ Basik189 (>10l)

6. olo333 (10 l)

7. Xenocyd + 1 (10l)

8. Karczmarz (10l) + 1

9. jerminka (10l) + Kaczorro (10l) + ......?

10. Belzebub + 3 - jak na chwilę obecną z dużym prawdopodobieństwem, chyba że uda się gdzieś dzieci zostawić to zajechałbym z małżowiną jeno (20 l, jakby się jakieś mięsiwo udało przygotować to może coś wezmę).

11. Bączek + 1 (+ >10L + własne przetwory

12. Quaf + 3 (10l + jedzonko jakieś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Rubezahl + 1 (10 l)

2. Akebes + 4 (10 l)

3. Mariusz + 1 

4. Camilos + Tofka (20l i coś na ząb;-) 

5. krzysiek9999+ Basik189 (>10l)

6. olo333 (10 l)

7. Xenocyd + 1 (10l)

8. Karczmarz (10l) + 1

9. jerminka (10l) + Kaczorro (10l) + 2 (wśród tych dwóch osób jest " MAGIK "który z  20.l" kwacha" lub "tlenowca" lub " innej paskudy" robi 3l pysznego i nieco mocniejszego ekstraktu"  P.S. Adamie z Twojego piwa ekstrakt jest już wyciągnięty

10. Belzebub + 3 - jak na chwilę obecną z dużym prawdopodobieństwem, chyba że uda się gdzieś dzieci zostawić to zajechałbym z małżowiną jeno (20 l, jakby się jakieś mięsiwo udało przygotować to może coś wezmę).

11. Bączek + 1 (+ >10L + własne przetwory

12. Quaf + 3 (10l + jedzonko jakieś)

 

Edytowane przez kaczorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak na wiosennym spotkaniu nie będzie. Do zobaczenia jesienią!

 

1. Rubezahl + 1 (10 l)
2. Akebes + 4 (10 l)
3. Mariusz + 1 
4. Camilos + Tofka (20l i coś na ząb;-) 

5. krzysiek9999+ Basik189 (>10l)

6. olo333 (10 l)

6. Xenocyd + 1 (10l)

7. Karczmarz (10l) + 1

8. jerminka (10l) + Kaczorro (10l) + ......?

9. Belzebub + 3 - jak na chwilę obecną z dużym prawdopodobieństwem, chyba że uda się gdzieś dzieci zostawić to zajechałbym z małżowiną jeno (20 l, jakby się jakieś mięsiwo udało przygotować to może coś wezmę).

10. Bączek + 1 (+ >10L + własne przetwory

11. Quaf + 3 (10l + jedzonko jakieś)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. Adamie z Twojego piwa ekstrakt jest już wyciągnięty

Jak coś zostanie, przywieźcie troszkę.

TROSZKĘ! (bo pewnie dobre, a "konflikt trunków" może źle się skończyć :ble:

 

 

 

Mnie jednak na wiosennym spotkaniu nie będzie. Do zobaczenia jesienią!

Mam nadzieję, że owa "dezercja" nie jest spowodowana tremą przed publicznym występem przy warzeniu GCh.

... jeśli jednak, daj znać - przy garach stanę ja, lub WYZNACZY się jakiegoś "ochotnika" :P

 

...Taki żarcik ;) , Olo pisał do mnie wcześniej z info. o prawdopodobnej absencji (dzięki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, jaki konflikt truków? Po kameralnej imprezie lutowej i wybitnie smakowitym destylacie przywiezionym przez Bączka, myslę, że Mariusz potwierdzi, że coś takiego jak konflikt (dobrych) napitków nie istnieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... i wybitnie smakowitym destylacie przywiezionym przez Bączka, myslę, że Mariusz potwierdzi, że coś takiego jak konflikt (dobrych) napitków nie istnieje
 

Częściowe tak.

- częściowe, bo po faktycznie SMAKOWITYM,

- czy potwierdzi, zobaczymy za ok. miesiąc (bo na forum się nie udziela :( )

 

... właśnie, kto tu odmierza czas!?

Paaaweełłł...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko potwierdzi, a pewnie tak bedzie :D no to jeszcze tylko mniej niż miesiąc, tak plus minus. A jeśli by ktoś reflektował na sadzonki czosnku niedzwiedziego, to możemy znów przywieźć.

Edytowane przez camilos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli by ktoś reflektował na sadzonki czosnku niedzwiedziego, to możemy znów przywieźć.

Myślę, że jeśli macie nadmiar sadzonek (jako Świadomi! Ludzie), możecie je przywracać/wspomagać okoliczne siedliska.

Albo introdukować je w nowe miejsca w okolicy i dalsze (np. z pomocą "odległych" Piwowarów Sudeckich (Honorowych). :)

- - - - 

Kamil - priv!

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do miasta Uć już pojechał endemiczny wysokogórski czosnek niedzwiedzi.

Tak, pamiętam o tym!

Basia z Krzysiem, powoli przenoszą warte tego elementy w swoje okolice: "endemiczny wysokogórski czosnek niedźwiedzi", Lager Sudecki :D

... może z czasem "sadzonki": W. Sowy, Chełmca. Śnieżki... 

 

... albo raczej tych nie zabierajcie!

Jeśli będziecie mieli swoje, to nie przyjedziecie do nas :( .

 

Do miłego zobaczyska! (niebawem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taka zmiana, że sam przybywam

 

1. Rubezahl + 1 (10 l)
2. Akebes + 4 (10 l)
3. Mariusz + 1 
4. Camilos + Tofka (20l i coś na ząb;-) 

5. krzysiek9999+ Basik189 (>10l)

6. olo333 (10 l)

6. Xenocyd + 1 (10l)

7. Karczmarz (10l)

8. jerminka (10l) + Kaczorro (10l) + ......?

9. Belzebub + 3 - jak na chwilę obecną z dużym prawdopodobieństwem, chyba że uda się gdzieś dzieci zostawić to zajechałbym z małżowiną jeno (20 l, jakby się jakieś mięsiwo udało przygotować to może coś wezmę).

10. Bączek + 1 (+ >10L + własne przetwory

11. Quaf + 3 (10l + jedzonko jakieś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rubezahl + 1 (10l)
2. Akebes (BEZ NOCLEGU)

3. Mariusz + Beatka
4. Camilos + Tofka (20l i coś na ząb;-)
5. krzysiek9999+ Basik189 (>10l)
6. Xenocyd + 1 (10l)
7. Karczmarz (10l)
8. jerminka (10l) + Kaczorro (10l) + 2
9. Belzebub + 3 - jak na chwilę obecną z dużym prawdopodobieństwem, chyba że uda się gdzieś dzieci zostawić to zajechałbym z małżowiną jeno (20 l, jakby się jakieś mięsiwo udało przygotować to może coś wezmę).
10. Bączek + 1 (+ >10L + własne przetwory)
11. Quaf + 3 (10l + jedzonko jakieś)

12. Munio + 1 + 2 (osobna dwójka, do potwierdzenia jeszcze)

 

Ola będzie starała się nas wszystkich pomieścić. Jest jednak pewna możliwość, że jakieś noclegi trzeba będzie zorganizować w sąsiednim ośrodku. Ale to nie jest jakiś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.