Skocz do zawartości

osad drożdżowy w szyjce butelki?


karollom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę o pomoc. 24h od zabutelkowania mojego Ale,drożdże US-05 7 dni burzliwej,7 cichej. Piwo z 13zeszło do 2, nastepnie zabutelkowane. Jednak na powierzchni piwa w butelkach pojawił się kilku milimetrowy osad chyba drożdżowy unoszący się na powierzchni młodego piwa w szyjce. Czy tak może być? To coś złego? w poprzedniej warce tego nie miałem na tych drożdżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok! spróbuje. Cieszy mnie taka odpowiedź, myślałem, że to może infekcja lub dzieje się jakaś burza w butelce :) dodam, że piwo refermentuje w temp pokojowej póki co, po kilku dniach mam zamiar przenieść do piwnicy okolo 10C. Czy to dobra droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z piwem? Nieprzegazowuje się? Różne szczepy drożdży różne osady, lagerowe lubią takie obrączki budować, ale alesowe też. Belgi za to oblepiają butelkę w koło. O ile piwo smakuje normalnie i się nie przegazowuje nie masz czym się za bardzo stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu dopiero butelkowałem. Na 99% to drożdże tak przynajmniej mi to wygląda. poprzednio jak robiłem na s-04 tego nie było. Teraz to są us-05. czyżby one tak robiły? nie wiem czy sie nie przegazowuje. Otworzyć jedno na próbę? w tej chwili stoją w temperaturze pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dni temu dopiero butelkowałem. Na 99% to drożdże tak przynajmniej mi to wygląda. poprzednio jak robiłem na s-04 tego nie było. Teraz to są us-05. czyżby one tak robiły? nie wiem czy sie nie przegazowuje. Otworzyć jedno na próbę? w tej chwili stoją w temperaturze pokojowej.

 

Zostaw w spokoju i nie panikuj :) Tak US-05 mogą tak mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie płukania po nalaniu (albo szykowania takich butelek do ponownego użycia) może się przydać szczoteczka do zębów typu Hard. Zdarza się, że nadwęglan sodu mi potem tego nie rusza i muszę się nią wspomóc.

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.