Skocz do zawartości

Drożde w La Trappe Tripel


angasc

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma pojęcie jakie drożdze stosuje się do produkcji tego piwa? Pytam, bo udało mi się je rozmonożyć z osadu na dnie i właśnie fermentują mi brzeczę od kilku godzin.

Wiecie jaki to szczep?

Nie mam pojęcia jaki to szczep, ale może się zdarzyć, że są to drożdże dolnej fermentacji stosowane tylko do refermentacji. Więc może się okazać, że klasztorniaka na tych drożdżach nie zrobisz. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia :)

Niemniej jednak opisz jak przebiegłą fermentacja i co z tego wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację.

Podczas namnażania siedziały sobie na dnie słoika i tylko bąbelki puszczały na górę.

Myślisz, że inny szczep fermentował, a inny zadano do refermentacji w butelce?

Może i jest to możliwe, trapiści różne cuda robią. Moja wiedza jest zbyt mała na to zagadnienie.

Póki co drożdze żrą aż miło, mnożą się jak króliki i po 24 godzinach zrobiły 3 cm pianę na powierzchni.

Za kilka dni opiszę co się dalej działo z tą warką. Na razie pachnie przecudnie. Takiego zapachu jeszcze żadna z moich warek nie miała.

Twoje i Wasze zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje przypuszczenia. Browary czasami tak robią, że do refermentacji stosują inny szczep (zwykle lager) niż do fermentacji głównej. Nie wiem jak robią trapiści. Być może udało Ci się namnożyć faktycznie jakiś ciekawy szczep :) Zobaczymy, czekam na relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogą nie być dolniaki. Po dobie spędzonej w temp 8-12* ( zmiana temperatury między nocą i dniem ) odmówiły współracy i poszły spać. Uwaliły się bezczelnie na dnie i ani myślą żreć ani się rozmnażać. Przeniosłem je przed chwilą znów do temperatury pokojowej 20-22* i jutro zobaczę co one na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.