Skocz do zawartości

Wędzone Ale


Kamil Świercz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam zamiar uwarzyć jakies piwo wędzone. Nie mam warunków na rauchbocka i inne lagery wiec mysle o wędzonym ale.

Lekkie bursztynowego koloru i wyraznie wędzone. Moj plan na zasyp wyglada tak:

2kg bestmaltz rauch

2 kg mochijski typ2

Drozdze to s04 a chmielił będę sybillą

60 min- 40g

5 min - 20g

 

I co wy o tym ? Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwarzyłem coś takiego:
-2,1kg monachijski typ I
-1kg wędzony weyermann
-1kg żytni wędzony
-0,26kg bursztynowy
-0,1kg karmelowy jasny
-0,055kg czekoladowy jasny(właściwie dla korekty barwy)

Zacierane 30' w 63st i 40' w 72st.

Piwo dzięki słodowi żytniemu wyszło znacznie gęstsze niż wynikałoby to z ekstraktu(11,5 przy 23L), wyczuwalne coś w okolicach 14BLG.
Chmielić na aromat wg mnie nie ma sensu. Moje zrobiło furorę wśród znajomych, chociaż wiem, że receptura nie najlepsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiej wędzonki oczekujesz, bestmaltz daje delikatny aromat popiołu z ogniska i bardzo fajnie komponuje się ze steinbachem, który z kolei jest oscypkowy, a w ciemnych piwach wychodzi z niego śliwka. 50% wędzonego besta da niewiele wędzonki, ale może wyjść bardzo fajne piwo edukacyjne dla przyszłych amatorów mocnych wrażeń :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mega zadowolony z uzyskanego przeze mnie efektu. Ten słód żytni wędzony ma super intensywny zapach, ale z kolei weyermann jest bardzo delikatny, że się tak wyrażę. Całość przełożyła się na aromat wędzonej, świeżej szynki. Ogniska i oscypka brak. Ta pełnia zależy tez chyba od BLG, u mnie przy ~11,5BLG wyszło to bardzo sensownie. Można zacierać tylko na wytrawnie, wywalając całkowicie karmel. Aha, ja fermentowałem us-05, bo taką gęstwę akurat miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem stouta wędzonego owsianego. Dodałem ~20% wędzonego Bestmalza. Wędzonkę czułem delikatnie przy rozlewaniu, ślicznie pachniało, wędzona czekolada. Tydzień po rozlewie wędzonkę czuć tylko retronosowo, bardzo delikanie. Za to jest dużo czekolada i paloność, która pewnie tłumi wędzonkę. Następnym razem dodam co najmniej 50% wędzonki. Będzie rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić coś takiego http://scr.hu/2p5k/k1757rozdzielić na połowę i do połowy dodać 400g suszonej śliwki na 5 minut. Co myślicie o takiej recepturze? Ogólnie całość receptury wynika z tego co obecnie zalega mi w magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.