Skocz do zawartości

Sonda do termometru IKEA


amorph

Rekomendowane odpowiedzi

A co się stało konkretnie?

Mój termometr po pierwszych dwóch warkach na nim pokazuje zawyżoną temperaturę o jakieś 16 stopni C. Muszę złożyć reklamację.

 

A zabezpieczyłeś sondę? Bo jak zamoczysz ją to właśnie tak zaczynają kłamać. Trzeba kupić koszulkę termokurczliwą i ją odpowiednio założyć, żeby przecieków nie było. Chyba że jakiś faktycznie fabryczny błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a mój po roku leżeniu w szafie zaczął dobrze pokazywać - sprawdzone razem z innym który przestał działać i z takim co ciągle dobrze działa :)

 

Dokładnie to samo miałem.

 

 

Magia :)

 

Minęło już ponad 2 miesiące, cały czas jest źle. Sondy nie zabezpieczałem. Może wystarczy dobrze wysuszć po prostu? Położę na piecu, zobaczymy czy się uda. Jak nie, to zrobię jak anteks mówi.

U mnie po 2 miesiącach też było źle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja suszę na plycie ceramicznej- po parze widać ile bylo w niej wody. Problem to wciąganie tej koszulki termokurczliwej bo łatwo można ją przedziurawić. Jedną sondę wyciągnąłem i włożyłem ją do ok 50cm rurki miedzianej zaklepanej na końcu (podobno miedź najlepiej przewodzi cieplo) i teraz pokazuje jak bagietkowy. I nie mam problemu z wilgocią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy zalałem sondę i za każdym razem suszyłem ją w piekarniku. Po paru minutach w 180°C termometr działał jak nowy.

Od jakiegoś czasu te sondy są już izolowane, więc jak kupisz nowy sprzęt to powinno być dobrze. Oprócz izolowanej sondy poprawiony jest... hmmm... soft? Znaczy się jest większy zakres temperatur. Jeśli pamięć mi nie szwankuje to do jakichś 250°C, a kiedyś chyba do 150°C (strzelam, nie pamiętam dokładnie).

Nie twierdzę obiektywnie, że u każdego taki myk z piekarnikiem przejdzie, ale u mnie jednak wszystko po takim zabiegu wracało do normy. 

Edytowane przez zygberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku zalałem sondę ze 2-3 razy, ale po wytrzepaniu z niej tego, co tam wleciało, od razu zaczął pokazywać dobrze :P Ale rurka termokurczliwa (ewentualnie opitolić izolacją) musi być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz termometry Ikea mają fabryczne zabezpieczenie przed dostaniem się cieczy do środką. W miejscu gdzie jest ściśnięty kabel w sondzie jest dołożona czarna gumowa uszczelka. Używam takiego od początku tego sezonu (10 warek) i działa świetnie, nie zabezpieczałem już jej dodatkowo.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sonda to gówno jakich mało. Dwie warki i się zjebała gdzieś mam ją rozebraną i nawet końcówka jak termistor nie wygląda. 

 

Obecnie korzystam z DS18B20, chyba najlepszy jaki dotąd. 

A jak twoim zdaniem powinien wyglądać termistor ? Ds18b20 to układ scalony który wysyła 9-12 bitową wartość do urządzeń . Ten wątek chyba o termometrze z Ikei i nie widzę możliwości jakiej kol wiek współpracy DS-a z tą zabawką . Choć dla celów piwowarskich używam dwa termometry z Ikei i nie narzekam , jasna sprawa że sondy z termistorami w środku zabezpieczane od samego początku . Temat sond był wałkowany kilka razy i powraca jak bumerang . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś zamókł ten ikeowy termometr pomimo tego że pofatygowałem się założyć uszczelnienie - oddali mi kasę więc kupiłem inny taki "szpicowy" tym razem w sklepie piwowarskim. Używam go od ok. 10 warek i jestem zadowolony. Był 2 razy droższy, jest mniej wygodny, jest 10 razy bardziej niezawodny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.