Skocz do zawartości

Dobry wieczór.


Lasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

To mój pierwszy post więc chciałbym się przedstawić. 

Jestem Marcin i mieszkam w Oslo, od mniej więcej pół roku czytam, myślę, czytam, rozmawiam z znajomym który warzy od kilku lat, jeszcze trochę czytam. I doszedłem do wniosku, że najwyższy czas spróbować samodzielnego warzenia piwa. 
Przy okazji świątecznej wizyty w Polsce zamierzam kupić wszystko co potrzebne i od nowego roku ostro ruszyć z własnym piwem.

Na pewno jak wszyscy młodzi piwowarzy będę miał mnóstwo pytań, ale na razie staram się czytać istniejące już tematy, i  nie zaśmiecać forum (jak na razie znalazłem tam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania). 

 

Mam jeszcze jedno ważne pytanie, czy są tu jakieś osoby z Oslo lub okolic?

Czy jest jakiś temat w którym piwowarzy przebywający za granicą mogą się szukać?

 

Pozdrawiam i liczę, że po nowym roku będę już mógł się pochwalić osiągnięciami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lasek

przepraszam za OT, ale wywołany do tablicy

 

No a jak mam sprawdzić kto jest w mojej okolicy skoro po kliknięciu na ikonę nic się nie dzieje?

odpowiadam

1. po kliknięciu w jaką ikonę?

2. co się ma dziać?

Mapa piwowarów to mapa  z zaznaczonymi lokalizacjami piwowarów, którzy je tam umieścili.

U mnie przynajmniej, jak kliknę na tej mapie, na ikonkę piwowara to się otwiera małe okienko z jakimiś tam informacjami o piwowarze.

Może to mało, ale zawsze coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jakie są możliwości zakupu surowców piwowarskich w Norwegii?

że się wetnę ;)

z tego co gadają inne "niby norki" to nie ma problemu (poza ceną dla nas wysoką) z zakupami w ich internetowych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem wam obu w jednym poście. 

Więc jest tu co najmniej jeden sklep który ma bardzo duży wybór nie odbiegający od polski sklepów. Może poza tym, że niema słodów z Strzegomia :-)

Ceny są wyższe niż w Polsce, ale relatywnie do zarobków tutejszych są niższe niż w Polsce. 

A gdyby próbować je porównywać do cen craftowych piw to za wartość 5 piw kupujemy surowce na warkę 20/25 litrów fajnego piwa chmielonego amerykańskim chmielem. 

Do tego znam co najmniej jeden browar (Nøgne-Ø), który bez problemu udostępnia za darmo swoje drożdże. 

Nie wiem czy inne crafty też tak nie robią, będę się orientował w tej sprawie bo w Oslo i okolicy parę ich jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka, ja też siędzę w Norge i też w Oslo i tak chciałem podpytać o drożdże z browaru, jak to sobie można załatwić i czy daja co mają pod ręką czy da się jakieś fajne coś od nich dostać? :)

 

Znalazłeś może skrzynkę na półlitrówki prócz sklepów piwowarskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.