Skocz do zawartości

[WODA] Profile, modyfikacje, odwrócona osmoza itp.


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć tylko uwagę na to, że soda podnosi alkaliczność co czasami jest pewnym utrudnieniem przy komponowaniu wody dla piw jasnych. Dodatek 1g NaHCO3na 10l powoduje wzrost RA o 60ppm.

Dodatek zwykłego chlorku sodu jest obojętny dla RA

 

Ja zakupiłem sobie wszystkie dodatki u tego dostawcy http://allegro.pl/li...?us_id=27986692

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry, chciałbym prosić o małą pomoc, dopiero rozpoczynam przygodę z profilowaniem wody, więc na razie to trochę sudoku.

 

Moje parametry znajdują się tutaj (sekcja "Mokry Dwór") - http://www.mpwik.wro...parametry-wody/

Oprócz tego, zawartość Na to 24mg/l, a zasadowość waha się między 2,5 a 4 mval/l, przyjmuję średnio 3,2 (tzw. myślenie życzeniowe...) co daje - jeśli się nie mylę - jakieś 150ppm

 

Wrzuciłem wszystko do kalkulatora, jednak nie jestem pewien, czy odpowiednio zaznaczyłem twardość (ma być alkalinity czy bicarbonate?!) oraz dodałem kwas fosforowy i gips (3g). - http://www.brewersfriend.com/mash-chemistry-and-brewing-water-calculator/?id=WM14F67

 

Najczęściej warzę piwa w przedziale 15-20EBC i IBUs między 30 a 40. Czy tak skorygowany profil zagra czy nie? Co ewentualnie byście polecili zmienić?

 

I ostatnie - czy najtańsze RO3 (akwarystyczne) zagra w browarze o małym rocznym wybiciu? Nie potrzebuję RO do niczego innego, a warzę piwo raz, dwa razy w miesiącu, więc kwestia wydajności czasowej nie gra wielkiej roli.

Edytowane przez galadh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To są generalnie w ogóle małe ilości jonów. Jeśli zależy Ci na akcentowaniu goryczki to podbij siarczany, jeśli chcesz akcentować słód, by ograniczyć wpływ goryczki podbij chlorki myślę że 20/50ppm w zależności które jony wybierzesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam udało mi się zdobyć wreszcie jakiś raport z badań mojej wody. W sprawozdaniu jest bardzo dużo oznaczonych parametrów, z tych ważniejszych:

  • pH - 7.7
  • Na - 11
  • Cl - 18.5
  • So4 - 91.3
  • CaCO3/l - 208-300

Na pewno brakuje Mg i dokładnego CaCO3, czy coś jeszcze? Czy można już coś wstępnie powiedzieć o mojej wodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Jestem kompletnym laikiem w sprawach dotyczących chemii, interesuje mnie czy na podstawie poniższych danych jest ktoś z szanownych kolegów w stanie mi powiedzieć jaką mam wodę i w jaki sposób powinienem ją uzdatniać do określonych stylów piwa.

Żeby zanadto nie gmatwać sprawy ograniczę się do dwóch stylów : IPA i RIS, wszystkie piwa intensywnie chmielone na goryczke i aromat

IPA- a)nie uzdatniam wody b)dodaję PH stabilizator c)dodaje gips piwowarski

RIS- a)nie uzdatniam wody b)dodaję PH stabilizator c)dodaje gips piwowarski

 

 

Może jakieś inne refleksje i uwagi na temat tego co w tej wodzie jest lub czego w niej nie ma a być powinno.

PS. nazwy są tłumaczone z obcego mi języka więc mogą pojawić się jakieś niejasności z tym związane.

 

kolor 4 mg/l PT

mętność 0,13 FNU

przewodność 11,4 mS/m

węgiel organiczny(TOC) 3 mg/l C

pH 8,2 ph

amon 23 ug N/L

antymon 0,0753 ug/l Sb

fluorek <0,03 mg/l

azotan 0,34 mg N/L

azotyn <0,002 mg N/L

chlorek 8,8 mg/l Cl

siarczan 1,8 mg/l SO4

trójchlorometan 10,1 ug/l

bensen <0,2 ug/l C6H6

1,2-dichloroetan <0,75 ug/l

trichloroetan <0,1 ug/l

bromdiklormetan 0,5 ug/l

czterochloroetylen <0,2 ug/l

dibromklormetan <0,1 ug/l

tribrommetan <0,2 ug/l

suma trihalometaner 11,3 ug/l

benzo(b)flouranten <0,004 ug/l

benzo(k)flouranten <0,002 ug/l

ideno(1,3,3-cd)pyren <0,003 ug/l

benzo(g,h,i)perylen <0,003 ug/l

benzo(a)pyren <0,002 ug/l

cyjanek <0,005 mg/l

sód 11,4 mg/l Na

bor, B <10 ug/l

arsen 0,115 ug/l As

ołów <1 ug/l Pb

kadm <0,1 ug/l Cd

miedź 0,31 ug/l

chrom 0,37 ug/l Cr

rtęć <0,05 ug/l Hg

nikiel <1 ug/l Ni

aluminium 0,047 mg/l Al

mangan 2,3 ug/l

selen <0,5 ug/l Se

żelazo 3,9 ug/l

magnez 0,57 mg/l

zasadowość 0,69 mmol/l

wapń 8,94 mg/l Ca/l

Edytowane przez puszap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zanadto nie gmatwać sprawy ograniczę się do dwóch stylów : IPA i RIS, wszystkie piwa intensywnie chmielone na goryczke i aromat

 

RIS'a na aromat to bym nie chmielił intensywnie.

 

IPA- a)nie uzdatniam wody b)dodaję PH stabilizator c)dodaje gips piwowarski

RIS- a)nie uzdatniam wody b)dodaję PH stabilizator c)dodaje gips piwowarski

 

Coś mało tych opcji ;)

 

Może jakieś inne refleksje i uwagi na temat tego co w tej wodzie jest lub czego w niej nie ma a być powinno.

 

Przeczytaj ten wątek od początku - może coś tam przy okazji wyłapiesz ciekawego.

 

Z Twoich danych te rzeczy są ważne:

 

pH 8,2 ph

chlorek 8,8 mg/l Cl

siarczan 1,8 mg/l SO4

sód 11,4 mg/l Na

magnez 0,57 mg/l

wapń 8,94 mg/l Ca/l

 

Brakuje twardości węglanowej. Musisz to albo załatwić albo pomierzyć prostym testem KH. Jedynie z zasadowości można przypuszczać, że woda jest miękka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ;)

zasadowość 0,69 mmol/l

czyli HCO3 ok 42ppm

 

czyli ogólnie woda b. miękka

 

edit:

dla pH poniżej 8,3 przyjmuje się że cała zasadowość pochodzi od jonów wodorowęglanowych, czyli bezpośrednio z zasadowości można obliczyć ich stężenie

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem się o twardość ponieważ dzisiaj ściągnąłem ze strony producenta wody dane z 2014r (poprzednie były sprzed trzech lat) i te dane „troszeczkę” różnią się od poprzednich, może ktoś rzucić na to okiem, brak jest Mg i HCO3, czy da się to wyliczyć?

 

wapń mgCa/l 20,9

magnez - brak

sód mg/l 3,3

chlorek mgCl/l 6,0

siarczan mgSO4/l 7,6

HCO3 - brak

pH 8,0

twardość 2dH

 

pełne dane:

http://www.larvik.kommune.no/no/Los-struktur/Emneord-a-a/Vannforsyning/Vannkvalitet/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest Lovibond w zakładce Grist Info?

Skala barwy piwa - alternatywna dla EBC oraz SRM. Najbardziej przyda Ci się chyba jednak SRM.

 

Sama barwa jest o tyle istotna, że w tym kalkulatorze na Brewersfriend pH zacieru liczysz właśnie na jej podstawie (i udziału słodów palonych). Z kolei pH zacieru jest bardzo istotne przy modyfikacji wody - musisz tak kombinować solami/kwasami do zacierania/wysładzania, aby zachować odpowiednie pH zacierania, a przy tym uzyskać interesujące Cię parametry wody :)

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę. Poniżej raport wody z Rzeszowa.

Z rzeczy istotnych to mam:

Chlorki 18,9 mg/l

Siarczany 81,7 mg/l

Magnez 14,4 mg/l

pH 7,3

Twardość ogólna 245 mg CaCO3/l

 

 

Wydaje mi się że brakuje mi Sodu i Wapnia, może czegoś jeszcze żeby skorzystać chociażby z kalkulatora w Beersmith czy http://www.brewersfr...tor/?id=WQ3VTX8

 

Ja widzę że mam niski stosunek chlorków do siarczanów i wodę średnio twardą.

Może ktoś z okolic ma te dane albo np wie jak co wyliczyć. Chcę się zacząć bawić tymi kalkulatorami ale zawsze jak zaczynam to staję w miejscu.

Obecnie obniżam pH wody do wysładzania kwasem fosforowym a inne dodatki to raczej odpuszczałem lub sypałem na oko. Jak ktoś może coś pomóc w temacie wody to będę wdzięczny. Na pewno wielu piwowarów z Rzeszowa skorzysta.

 

2w71u0l.jpg

Edytowane przez Wojen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podłączę. Poniżej raport wody z Rzeszowa.

 

Z rzeczy istotnych to mam:

Chlorki 18,9 mg/l

Siarczany 81,7 mg/l

Magnez 14,4 mg/l

 

pH 7,3

Twardość ogólna 245 mg CaCO3/l

 

Wydaje mi się że brakuje mi Sodu i Wapnia, może czegoś jeszcze żeby skorzystać chociażby z kalkulatora w Beersmith czy http://www.brewersfr...tor/?id=WQ3VTX8

 

Twardość ogólna to nie jest Bicarbonete które wpisałeś w ten kalkulator, to tylko twardość ogólna.

Z tego co masz (Mg i twardość ogólną) możesz wyliczyć Ca (wapń):

http://www.wiki.piwo.org/Dostosowywanie_pH_i_sk%C5%82adu_wody#Czytanie_raportu_sk.C5.82adu_wody

 

Brakuje Ci Na (sód), i HCO3 (możesz to zmierzyć testem akwarystycznym).

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardość ogólna to nie jest Bicarbonete które wpisałeś w ten kalkulator, to tylko twardość ogólna.

Tak, ale może przełączyć na "alkanity" i wtedy wpisać twardość ogólną... chyba :) Generalnie wiem jak ten calc wylicza, bo jest podane na dole - dla twardości ogólnej (alkanity) 240 ppm podaje, że RA (residual alkanity - twardość przemijająca?) wynosi ~214 ppm., ale jak nie ma danych to chyba może się na tym oprzeć?

 

Obecnie obniżam pH wody do wysładzania kwasem fosforowym a inne dodatki to raczej odpuszczałem lub sypałem na oko. Jak ktoś może coś pomóc w temacie wody to będę wdzięczny. Na pewno wielu piwowarów z Rzeszowa skorzysta.

Nie wiem czy to dobra kolejność - generalnie ważne jest pH przy zacieraniu, a potem możesz je lekko zmienić. Jeżeli źle piszę, to niech mnie ktoś poprawi.

 

Jeżeli dobrze rozumuję, to coś takiego powinno się sprawdzić:

http://www.brewersfr...tor/?id=XXXV1W1

Jedynie RA za bardzo spada - ale tam masz jeszcze opcję "acidify sparge water", czyli dodatek kwasu do wody do zacierania. Zaznaczyłem ją i kalkulator pokazuje, aby dodać aż 6,66ml kwasu fosforoweo - sprawdziłem i jeśli dodasz połowę tego, to RA powinieneś mieć w okolicach 0 (nie wiem jakie powinno być do APA, nie mam pod ręką linków). Proszę jednak żeby jeszcze ktoś sprawdził - ostatnio koledzy z forum uczyli mnie na TS, ale nie wiem czy wszystko dobrze zajarzyłem :)

 

PS. Sprawdź jaki masz kwas fosforowy - w kalkulatorze domyślny jest 75%, a ja np. mam w domu 85%.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.