Skocz do zawartości

Kolejna wersja Piwowara


AGR

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum, w dziale Piki, pojawiła się kolejna wersja programu Piwowar.

Program służący do obliczania ilości surowca do 
refermentacji, jakiej należy dodać aby uzyskać pożądany poziom zawartości dwutlenku węgla w piwie a także do obliczenia poziomu goryczki w piwie (IBU). W programie zawarte są także sugerowane poziomy zawartości CO2 oraz IBU dla wszystkich stylów piwa (polskie nazewnictwo).
Formuła obliczająca oparta jest na znanych, internetowych kalkulatorach jednak operuje na liczbach o większej precyzji, w związku z czym wyniki są bardziej dokładne. W programie jest opcja wyboru jednostek: litry/galony, stopnie Celsjusza/ Fahrenheita, gramy/uncje.

W przyszłości aplikacja będzie rozwijana. Chętnie przyjmę wszelką krytykę oraz wskazówki/porady/sugestie  :)

Polecam usunąć poprzednią wersję Piwowara, każda następna pojawiająca się tu wersja będzie aktualizować tę.

Wymagany .Net Framework 4.0 lub wyższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pierwsze program super. Łatwy, szybki i intuicyjny w obsłudze :)

Po drugie: mam taką małą sugestię, z którą pewnie nie wszyscy się zgodzą. Uważam, że nazwy poszczególnych stylów piwa powinny być w języku angielskim. Dużo łatwiej będzie odnaleźć właściwy styl. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinię ;)
kiedyś były po angielsku ale dostałem uwagę żeby były po polsku :P
Ale w sumie to może być tak, że dodam w kolejnej wersji możliwość przełączania się między nazewnictwem angielskim a polskim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinię ;)

kiedyś były po angielsku ale dostałem uwagę żeby były po polsku :P

Ale w sumie to może być tak, że dodam w kolejnej wersji możliwość przełączania się między nazewnictwem angielskim a polskim ;)

Świetne rozwiązanie. Zadowoli zarówno zwolenników polskiego jak i angielskiego nazewnictwa.

Zatem, kiedy kolejna wersja? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyteczne narzędzie. Dziękuję za Twoją pracę. Również jestem zwolennikiem nazw angielskich. Jeszcze jedna drobna uwaga. Jesteśmy przyzwyczajeni do podawania na ile czasu wrzucamy chmiel a nie w której minucie gotowania. W Piwowarze podajemy czas wrzucenia. Dodatkowo jeśli nie wpiszemy żadnej wartości program przyjmuje wartość 0. Może to prowadzić do pomyłek.

Tak czy inaczej super robota. Masz dalsze plany rozwoju Piwowara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesteśmy przyzwyczajeni do podawania na ile czasu wrzucamy chmiel a nie w której minucie gotowania. W Piwowarze podajemy czas wrzucenia. Dodatkowo jeśli nie wpiszemy żadnej wartości program przyjmuje wartość 0. Może to prowadzić do pomyłek.
 

Wielkie dzięki za opinie, bardzo mnie to motywuje do dalszej pracy nad aplikacją;)
W kolejnej wersji wprowadzę poprawkę dotyczącą czasu gotowania chmielu aby działało to tak jak napisałeś.

 

 

 

Masz dalsze plany rozwoju Piwowara?

Jak najbardziej, mam plany aby aplikacja się rozwijała dalej, zwłaszcza po takich komentarzach ;)
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.