Jump to content
Singer

Braumeister

Recommended Posts

Noszę się z zamiarem zakupu kombajnu Braumeistera 50 litrów i ze zwykłej ciekawości pytam czy jest możliwe przeprogramowanie sterownika na j. polski?

Edited by Singer

Ten sterownik, a właściwie to komunikaty są tak proste i jest ich tak niewiele, że nie powinny sprawiać problemu.

Nie, nie chodzi mi o problemy językowe pytam po prostu z ciekawości... :D

czy jest możliwe przeprogramowanie sterownika na j. polski?

pytam po prostu z ciekawości... :D

Pewnie, że się da.

Pytania tylko:

czy to potrzebne,

na ile łatwe,

i ile to będzie kosztować? ;)

Tańszy? Z pewnością ale czy lepszy?

W porównaniach wypada słabiej od Braumajstra

moim   zdaniem cena Braumajstra jest kosmicznie zawyżona   w porównaniu do jego możliwości , lepiej   zrobić sobie system HERMS lub zlecić jego wykonanie i będzie to tańsze i będziesz z jego wydajności i działania bardziej zadowolony

Edited by gigo

Szukałem właśnie tematu, w którym kiedyś czytałem że jest jakiś forumowicz wykonujący systemy ale nie mogę trafić na ten wątek. Żeby zrobić własnym sumptem nooo tooo niestety nie dysponuję taką ilością czasu a robić go nie chcę 10 lat bo pić się chce...! :D. Dlatego myślę o B-majstrze. Może to też i wygodnictwo!

Może wiecie o kim mówię...? Jeśli kojarzycie temat to Podeślijcie namiar na wątek. Proszę...

poszperaj na http://www.homebrewtalk.com/gtsearch.php?cx=016873362520281466893%3Axvnx8yvgpla&cof=FORID%3A11&q=herms&sa=Go&siteurl=www.homebrewtalk.com%2Fforum.php&ref=&ss=2679j2186705j5&siteurl=www.homebrewtalk.com%2Fforum.php&ref=&ss=2679j2187393j5

taniej będzie poszukać jakiejś inspiracji i   spawacza    niż bulić kasę na   jeden graczek z sitkiem

Edited by gigo

Szukałem właśnie tematu, w którym kiedyś czytałem że jest jakiś forumowicz wykonujący systemy ale nie mogę trafić na ten wątek. Żeby zrobić własnym sumptem nooo tooo niestety nie dysponuję taką ilością czasu a robić go nie chcę 10 lat bo pić się chce...! :D. Dlatego myślę o B-majstrze. Może to też i wygodnictwo!

Może wiecie o kim mówię...? Jeśli kojarzycie temat to Podeślijcie namiar na wątek. Proszę...

Witam

Słyszałem że szukasz wykonawcy klona braumaistera.

Ja kiedyś zrobiłem kilka takich jeden na bazie kega 50l kilka spawanych od podstaw w tym jeden 200 l jak wrócę z pracy mogę podesłać Ci linka do tematu mojego klona z browar.biz

Jak chcesz mogę się podjąć wykonania takowego a z tego co widzę mieszkamy blisko bo ja z Lęborka :)

Pozdrawiam

Darek

Tańszy? Z pewnością ale czy lepszy?

W porównaniach wypada słabiej od Braumajstra

i wcześniejsze filmiki 

raczej nie powiedział bym że wypada lepiej - bardzo porównywalne sprzęty 

tak just in case nie widziałeś tego 

.

Edited by Singer

Witam

Słyszałem że szukasz wykonawcy klona braumaistera.

Ja kiedyś zrobiłem kilka takich jeden na bazie kega 50l kilka spawanych od podstaw w tym jeden 200 l jak wrócę z pracy mogę podesłać Ci linka do tematu mojego klona z browar.biz

Jak chcesz mogę się podjąć wykonania takowego a z tego co widzę mieszkamy blisko bo ja z Lęborka :)

Pozdrawiam

Darek

O właśnie o ten wątek mi chodziło...! 

Myślałem o 50-ciu litrach. Czy w płaszczu? Nie wiem. Czy klon B-majstra? Hmmm, zastanawiam się.Nie chciałbym się całkowicie pozbawiać całej zabawy związanej z przesypywaniem młóta, z wysładzaniem, itp. Fajna zabawa i tego mi trochę było by szkoda. A Braumeister to co...? Ręce w kieszeń, piwo w lodówce. Tylko zasypać, młóto wypieprzyć, pozmywać, przelać na fermentację i cześć. 

Ja w piątek wyjeżdżam i wracam 17 stycznia dopiero wtedy się odezwę z konkretami. O.K. ?

Darku wymieńmy się kontaktami na priv... 

Edited by Singer

To już z tego wynika że najlepiej zrobić takiego majstra z Kega plus pompa ze sterownkiem plus grzalka ze termostatem i jakies falszywe dno ale skłaniałbym się ku jakiemuś wkładowki z takim dnem. Ktoś tutaj robił takie rzeczy ile to kosztowo?

To już z tego wynika że najlepiej zrobić takiego majstra z Kega plus pompa ze sterownkiem plus grzalka ze termostatem i jakies falszywe dno ale skłaniałbym się ku jakiemuś wkładowki z takim dnem. Ktoś tutaj robił takie rzeczy ile to kosztowo?

Brzmi jak RIMS - nie ?