Jump to content
Kuczmen

Taboret gazowy + garnek 40l

Recommended Posts

Witam.

Po uwarzeniu kilku warek na kuchence gazowej postanowiłem kupić taboret gazowy, żeby spokojnie warzyć w garażu. Dodatkowo planuję zakup garnka emaliowanego (ze względu na cenę) o pojemności 40l (warki 25-28l).

Rozważam zakup:

http://allegro.pl/taboret-gazowy-40x40-moc-8-0kw-waz-reduktor-opaski-i5059552098.html

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5618302480&reco_id=6a8355c0-969a-11e5-853d-fa163efa8923&ars_rule_id=201

Czy ktoś może używa/używał takiego taboretu i garnka? Ew. może ktoś z Was jest w stanie polecić coś lepszego/sprawdzonego.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

mam identyczny taborek polecam Garnek radzę jednak 50 l wziąć najlepiej nierdzewkę Te emaliowane garnki one są dość szerokie dużo wody odparowuje 

Edited by morfitru75

odparowanie nie jest problemem, po prostu trzeba wysładzać do objętości 26 litrów  i wychodzi 20 do wiadra

Nie chcę inwestować w stal nierdzewną ze względu na wysokie koszty. Gdzieś czytałem, że w szerszych garnkach lepiej rozkłada się ciepło co jest równoważne z tym, że jest mniej mieszania przy zacieraniu. Ale oczywiście dzięki za sugestię :)

Czy ktoś jeszcze się wypowie na temat taboretu? Czy może warto dołożyć do czegoś lepszego - solidniejszego?

odparowanie nie jest problemem, po prostu trzeba wysładzać do objętości 26 litrów  i wychodzi 20 do wiadra

jak będziesz wysładzał poniżej 2 blg to ci się garbniki przedostaną do brzeczki

Albo wysładzam powyżej dwóch albo po prostu te garbniki to ściema. Zresztą jak ktoś się boi to niech doleje po prostu 6 litrów z kranu przed gotowaniem

Kupiłem identyczny taboret i powiem szczerze ze jestem zadowolony jak na razie nie widzę wad,za te pieniądze uważam ze warto.Trzeba tylko pamiętać o wyregulowaniu płomienia przed pierwszym użyciem (info jest na forum) i oczywiście o wypalaniu farby którą pokryty jest taboret. Zapach do przyjemnych nie należy ale towarzyszy tylko przy pierwszym warzeniu. Co do taboretów w wersji bardziej rozbudowanej musisz sam zdecydować czy naprawdę potrzebujesz np termopary czy zapalarki ja nie widziałem takiej potrzeby i kupiłem właśnie taki najprostszy model 

Garnek także mam identyczny zrobiłem na nim 15 warek i tez nie narzekam.Gdyby nie to ze dostałem 4 kegi i chce z jednego zrobić kadź zacierno warzelna nadal bym go używał.

Dzięki wielkie za tak liczne odpowiedzi, ułatwią mi one podjecie decyzji.

Kupiłem identyczny taboret i powiem szczerze ze jestem zadowolony jak na razie nie widzę wad,za te pieniądze uważam ze warto.Trzeba tylko pamiętać o wyregulowaniu płomienia przed pierwszym użyciem (info jest na forum) i oczywiście o wypalaniu farby którą pokryty jest taboret. Zapach do przyjemnych nie należy ale towarzyszy tylko przy pierwszym warzeniu. Co do taboretów w wersji bardziej rozbudowanej musisz sam zdecydować czy naprawdę potrzebujesz np termopary czy zapalarki ja nie widziałem takiej potrzeby i kupiłem właśnie taki najprostszy model 

Garnek także mam identyczny zrobiłem na nim 15 warek i tez nie narzekam.Gdyby nie to ze dostałem 4 kegi i chce z jednego zrobić kadź zacierno warzelna nadal bym go używał.

@jokatorun, ile wody odparowuje Ci z tego garnka podczas 60 min gotowania?

Dzięki wielkie za tak liczne odpowiedzi, ułatwią mi one podjecie decyzji.

@jokatorun, ile wody odparowuje Ci z tego garnka podczas 60 min gotowania?

Średnio około 6 litrów

Też mam taki taboret + garnek emalia 53 litry, wszystko działa jak należy. Na taborecie zrobiłem już ze 40 warek. Tam nie ma co się zepsuć.

A z gara odparowuje około 5 -6 liitrów.

Też mam taki taboret + garnek emalia 53 litry, wszystko działa jak należy. Na taborecie zrobiłem już ze 40 warek. Tam nie ma co się zepsuć.

A z gara odparowuje około 5 -6 liitrów.

Dzięki za info.

Decyzja już chyba podjęta - biorę zestaw z 1 posta.

Myślę że będziesz zadowolony. Jak przetestujesz podziel się wrażeniami bo wielu użytkowników ma wątpliwości przed dokonaniem wyboru.

Podłączę się pod temat, bo też planuje zakup taboretu i garnka. O ile taboret kupię z linku powyżej, to mam dylemat nad garnkiem. Czy te garnki różnią się? Ktoś korzystał z takich garów?

http://allegro.pl/garnek-wysoki-50-l-gastronomiczny-100-70-stalowy-i5854261551.html

http://allegro.pl/garnki-gastronomiczne-ze-stali-nierdzewnej-50-l-q-i5587546996.html

Edited by joonecky

Ten z drugiego linku wydaje się porządniejszy, ale nie jestem w stanie powiedzieć na 100%, bo nie miałem z nim styczności. Aczkolwiek ten pierwszy jest używany przez sporo osób z tego forum (w tym od niedawna przeze mnie, tyle że w wersji 70. litrowej) i raczej ludzie sobie chwalą, także jak wybierzesz ten tańszy, to zawsze jakaś kasa zostanie w kieszeni   :)

Mi też ten drugi wydaje się porządniejszy. Ale może to być tylko kwestią zdjęcia. Cena jest taką sama, bo jeden ma darmową wysyłkę.

Garnek z 1 linka jest bardzo fajny, polecam, sporo osób tu używa sprzętu od tego sprzedawcy. Można też zakupić wersję od razu z zamontowanym zaworem kulowym.

Podłączę się pod temat, bo też planuje zakup taboretu i garnka. O ile taboret kupię z linku powyżej, to mam dylemat nad garnkiem. Czy te garnki różnią się? Ktoś korzystał z takich garów?

http://allegro.pl/garnek-wysoki-50-l-gastronomiczny-100-70-stalowy-i5854261551.html

http://allegro.pl/garnki-gastronomiczne-ze-stali-nierdzewnej-50-l-q-i5587546996.html

Taboret używałem już 1 raz. Wszystko ok - bez zastrzeżeń.

Jeśli chodzi o garnek to nie jestem do końca zadowolony z jego jakości... Szczególnie to "wywinięcie" na górze garnka jest nierówne i emalia odchodzi (chyba była obita w transporcie).

Ten garnek jest malowany emalią?

Chyba piszecie o różnych garach :)