Jump to content
manowar

[Kupię] Kociołek Lidl

Recommended Posts

Witam,

Jeśli ktoś ma niepotrzebny kociołek a'la Lidl, który mu jedynie zawadza chętnie odkupię.

Pozdrawiam

Witam,

Jeśli ktoś ma niepotrzebny kociołek a'la Lidl, który mu jedynie zawadza chętnie odkupię.

Pozdrawiam

Ja sprzedam, wersja v2 z wyświetlaczem.

O, dzięki za namiar. Powiedzcie mi, czy ktoś używał tego kociołka? Osobiście miałem do czynienia jedynie z tym lidlowym w wersji z wyświetlaczem. Czy ten nie sprawia problemów? Czy da się w nim bez problemu zagotować brzeczkę bez przerobienia termostatu? Jak trzyma temperaturę bez ocieplenia go?

Edited by pralat

Hej czy ma ktos moze namiary na wersje z LCD? Albo moze polecic jakies zastepstwo?

Ja znalazlem dwa, jeden to chyba kopia lidlowego ale w nierdzewce:

http://www.electro.pl/garnki/garnek-elektryczny-profi-cook-pc-eka-1066,id-590543?utm_source=okazjeinfo&utm_medium=cpc&utm_campaign=2016-01&utm_content=e590543&utm_term=Garnki#tab_opinions

a drugi to http://allegro.pl/garnek-elektryczny-hyundai-pc200ss-pasteryzacja-i5771462700.html

z tym ze ten drugi to analogowy lecz ma 2000 a to chyba lepiej. Co myslicie ktory lepiej spelni swoja role?

Lepiej 2000W - mam 1800W i trochę mu momentami brakuje (przy gotowaniu pełnego gara brzeczki). Oba dosyć drogie, ale przynajmniej są z nierdzewki. Generalnie ja nawet nie używam tego termostatu i sterowania temperaturą - jak podgrzewam zacier, to włączam grzanie na full i ręcznie kontroluję temperaturę. Przy gotowaniu brzeczki też jadę na full (i gotuje się średnio intensywnie - muszę zwykle przykryć gar do połowy).

Nie wiem czy ktoś faktycznie polega na tym termostacie z gara przy zacieraniu - w moim przekonaniu to nie jest aż tak przydatne, bo przy podgrzewaniu i tak musisz stać nad tym garem i mieszać zacier. Z kolei jak dobrze go sobie zaizolujesz, to utrata temperatury będzie stosunkowo wolna (u mnie do 3-4C/1h w zimę, kiedy w piwnicy jest chłodno).

PS. Ja bym chyba jednak szukał używki/tańszej wersji na Twoim miejscu. Swojego śmiganego, emaliowanego Severina kupiłem za niecałe 120zl z przesyłką i ma się dobrze po dziś dzień :) Uwarzył już 28 warek i myślę, że jeszcze kilka uwarzy. I tak powoli przesiadam się na większy sprzęt, bo pojemność 27 litrów jest mocno ograniczająca (zwykłe warki zwykle gotuję pod rant, przy wyższym Blg dobrze by było mieć te ~33 litry).

Ja gotuje warki 15L wiec dla mnie w sam raz jest. A z nierdzewki chyba taniej nie upoluje nic niż ten Hyundai? Pewnie nie.

A termostat to właśnie chyba w tym lidlu z LCD jest w miarę ok w trzymaniu temperatury bo nie grzeje w trybie 1/0 tylko ma jakies sterowanie mocą?

Co do mieszania to mam zamiar zrobić przepływ brzeczki pompą z dołu na gore (słód w wiadrze BIAB z nozkami) ew jakies mieszadło ale chyba pompa będzie lepsza.

Ew można jakiś termostat np od pamela podpiąć pod tą grzałkę pewnie bez problemu tylko ciekawe jak z bezwładnością gdy grzałka jest poza zbiornikiem.

Edited by Gwynbleidd

Nie wiem czy ktoś faktycznie polega na tym termostacie z gara przy zacieraniu - w moim przekonaniu to nie jest aż tak przydatne, bo przy podgrzewaniu i tak musisz stać nad tym garem i mieszać zacier.

Otóż ja dość dawno zmieniłem swoje przekonanie po przeniesieniu termoelementu z dna gara do jego wnętrza oraz testach.

Po testach okazało się, że ten termostat (ten z LCD) przekłamuje w całym użytecznym dla nas zakresie o ok. +/- 0,3°C.

Biorąc pod uwagę, że ma timer i obniża moc o 1/2 przy podnoszeniu temp. mniej niż o 5°C uważam to rozwiązanie wręcz za idealne do zacierania,

ale z mieszadłem.

Ja gotuje warki 15L wiec dla mnie w sam raz jest.

No to faktycznie w sam raz :) Ja zwykle mam 22-litrowe wareczki.

A z nierdzewki chyba taniej nie upoluje nic niż ten Hyundai? Pewnie nie.

Nie wiem, ale moim zdaniem warto zastanowić się też jednak nad emalią. Nierdzewka, niby niezniszczalna, ale jeśli szanujesz sprzęt i nie będziesz się z tym garem rozbijał, to przecież z emalią też się nic nie powinno stać. Cenowo różnica jest - taki nowy, emaliowany bez LCD obecnie kosztuje 199zł (jak widzę na A..).

ale z mieszadłem.

Otóż to :) Jak masz mieszadło, to faktycznie bajka - w innym wypadku to też oczywiście wygoda, bo zamiast pilnować temperatury możesz spać i mieszać jedną ręką, tylko jeszcze pozostaje kwestia czy taka wygoda jest warta te 400zł :) Ogólnie urządzonko jest bardzo przyjemne - szkoda, że tak małe. Sam najchętniej bym się ze swoim garnuszkiem nie rozstawał, ale brakuje te kilka litrów...

czy taka wygoda jest warta te 400zł

a te 400,- zł to za co?

ale brakuje te kilka litrów...

permanentnie warzę warki ok.28-29l, ale chmielę w garze 36l.

czy taka wygoda jest warta te 400zł

a te 400,- zł to za co?

Ja rozumiem, że chodzi o koszt nowego kociołka z termostatem i LCD.

Czy może te 25l to po sam brzeg?

Myślę, że to standardowy "lidl" i po brzeg jest 27l