Skocz do zawartości

Zakaz lokowania produktu.


Jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Lokowanie produktu (ang. product placement) polegające na umieszczeniu go w środku przekazu w taki sposób, żeby przemawiał on do podświadomości odbiorcy i zachęcał go do jego używania, bez przekazywania oczywistej i otwartej reklamy.

 

Wszyscy chyba widzimy jak często na forum dochodzi do takiej reklamy. Nie wiem jak inni, ja jestem uczulony na taką formę robienia z ludzi durni. Zdaję sobie sprawę, że w naszym przypadku zamieszczanie dokładnej nazwy często jest niezbędne i nie myślę o całkowitym wyeliminowaniu takiej możliwości. Chodzi mi głównie o tytuły wątków, to one mają największą siłę oddziaływania i  od jakiegoś czasu są przez różne osoby jawnie wykorzystywane do reklamy. Co otwieram forum, to widzę jakiś temat w którego tytule jest nazwa reklamująca konkretnego sprzedawcę (często wstawiona w tytuł zupełnie bez uzasadnienia). Zgoda, w trakcie rozwijania się wypowiedzi trzeba czasem użyć szczegółów, nie ma na innego wyjścia i nawet nie byłoby sensowne ich unikanie. O wiele uczciwsze jednak byłoby nie używanie tych nazw w tytułach. 

Proponuję zatem rozważyć, czy nie warto dopisać punktu do regulaminu o zakazie używania reklamy w tytułach wątków (tylko w tytułach).

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co otwieram forum, to widzę jakiś temat w którego tytule jest nazwa reklamująca konkretnego sprzedawcę (często wstawiona w tytuł zupełnie bez uzasadnienia).

Podaj proszę jakieś przykłady, bo ja może niekoniecznie wyczulony jestem i nie zauważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alepiwo - promocje i nowości

wyeast belgian ardennes problem

warzenie garażowe ADMIRO(to pewnie jakaś firma)

browar ygharieffe (czy jak to się pisze), (marka jakiejś kawy)

 

;)

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyeast belgian ardennes problem

Przecież to jest antyreklama jak już coś ;)

 

 

warzenie garażowe ADMIRO(to pewnie jakaś firma)

Google z pierwszych stron to tylko rodzaj pomidora wyrzuca

 

Może autor wątku poda jakieś przykłady, bo ja nie zauważyłem czegoś takiego.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bart3q - Admiro to stary forumowicz, czasem jest dobrze sprawdzić.

A jak twoim zdaniem szukać na forum informacji na temat konkretnego sklepu, czy też szczepu drożdży?

Do naszego nicku też się przyczepisz wszak dużo firm ma "Anmar" w nazwie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie załapali ironii podam kilka przykładów więcej:

Browar Undeath warzone w Bytomiu odrzanskim (po co reklamować jakieś miasto?)

Browar u Koziołka (pewnie poznań reklamuje)

kapslownica Emily (tu juz oczywiste co wątek reklamuje)

Piwny depozyt szczecin elysium - (reklama szczecina i jakiejś knajpy/sklepu)

 

 

Dla tych co dalej nie załapali - posty są przesmiewcze, nie rozumiem o co chodzi autorowi wątku. Domyslam sie ze o gozdawe. Ale czym się różni temat "brew kit gozdawą barleywine wine" a "drożdże wyeast belgian ardennes" lub "chmiel azacca"? Rozumiem ze najlepiej byłoby jakby każdy wątek w piaskownicy miał tytuł "problem", każdy by chętnie zaglądał i łatwo byłoby znaleźć coś w wyszukiwarce (uwaga, znów ironia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co dalej nie załapali - posty są przesmiewcze,

No dobra, nie zapałem   ;)   nie rozumiem też autora wątku, a patrzę na kalendarz i dzisiaj nie 1 kwietnia (może dlatego że mam wyrobione zdanie o Gozdawie i chyba podświadomie ignoruję tę nazwę ;))

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam wyrobione zdanie o Gozdawie
myślę że tu każdy ma wyrobione zdanie i nie ma wpływu na nikogo co jest w tytule 

ja na temat Gozdawy też mam wyrobione zdanie tak jak kilku innych firm i czy one będą najtańsze czy najdroższe ,mogą ludzie je w każdym wontku chwalić albo narzekać zdania nie zmienię ,chyba że będzie naprawdę drogo ale to problem ceny nie jakości  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.