Skocz do zawartości

Przerwane gotowanie brzeczki


metalsrem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Na początku gotowania brzeczki (miała ok 95 stopni), wyłączyli mi gaz, okazało się że jest to jakaś poważniejsza awaria i szybko tego nie naprawią. Teraz pytanie czy piwo już lać do kanału, czy może trochę poczekać do gotowania? Jeśli tak to ile czasu brzeczka może czekać by była szansa że piwo się uda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Na początku gotowania brzeczki (miała ok 95 stopni), wyłączyli mi gaz, okazało się że jest to jakaś poważniejsza awaria i szybko tego nie naprawią. Teraz pytanie czy piwo już lać do kanału, czy może trochę poczekać do gotowania? Jeśli tak to ile czasu brzeczka może czekać by była szansa że piwo się uda?

 

Czekaj spokojnie, okryj piwo jakimś kocem pierzyną temperatura spadnie powoli, ale jak znowu wróci gaz wrzuć je na palnik i gotuj normalnie. Spokojnie do schłodzenia do temperatury pokojowej nie powinno nic się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam do kogo podjechać, a zresztą wieczorem wyjeżdżam na weekend, więc raczej kanał. Chyba ze poeksperymentuje i w poniedziałek ugotuje. Do stracenie będą tylko drożdże i trochę chmielu, a przynajmniej czegoś się dowiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zrób? Kwasa :D http://www.piwo.org/topic/6887-browar-undeath-czyli-warzone-na-uboczu-w-bytomiu-odrzanskim/page-60?do=findComment&comment=365207Kup probiotyk w aptece, zadaj do brzeczki, a jak wrócisz po weekendzie to zagotuj to normalnie dodaj chmiele i przefermentuj na drożdżach normalnie. Będziesz miał kwaśne piwo po prostu :) W linku wyżej metoda. Szkoda pracy żeby wylać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zrób? Kwasa :D http://www.piwo.org/topic/6887-browar-undeath-czyli-warzone-na-uboczu-w-bytomiu-odrzanskim/page-60?do=findComment&comment=365207Kup probiotyk w aptece, zadaj do brzeczki, a jak wrócisz po weekendzie to zagotuj to normalnie dodaj chmiele i przefermentuj na drożdżach normalnie. Będziesz miał kwaśne piwo po prostu :) W linku wyżej metoda. Szkoda pracy żeby wylać.

Sposób ciekawy, Choć z palonymi słodami i kakao trudno sobie kwas wyobrazić  :P Ale poeksperymentować zawsze można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz co zrób? Kwasa :D http://www.piwo.org/topic/6887-browar-undeath-czyli-warzone-na-uboczu-w-bytomiu-odrzanskim/page-60?do=findComment&comment=365207Kup probiotyk w aptece, zadaj do brzeczki, a jak wrócisz po weekendzie to zagotuj to normalnie dodaj chmiele i przefermentuj na drożdżach normalnie. Będziesz miał kwaśne piwo po prostu :) W linku wyżej metoda. Szkoda pracy żeby wylać.

Sposób ciekawy, Choć z palonymi słodami i kakao trudno sobie kwas wyobrazić  :P Ale poeksperymentować zawsze można. 

 

 

Czemu nie tym bardziej, u mnie powiem, że brakuje właśnie jakiegoś charakteru w tych piwach. Są właśnie kwaśne ale nie są wyraziste w żaden sposób, teraz bym takie coś nachmielił na zimno, albo dał jakieś owoce albo mocniejszą podbudowę słodową żeby ciekawsze było. Polecam spróbować bo piwa wylać szkoda, a koszt lacto w aptece to 15 zł ;) A może coś niezłego wyjść. Nie przelewałbym tego do fermentora tylko w garze zakwasił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co dramatyzować. Ja ostatnio standardowo zostawiam gorącą brzeczkę do ostygnięcia na 24h i jak narazie piwko wychodzi. Tak więc zagotujesz jak wróci gaz i będzie dobrze (da się piwo wypić - a to najważniejsze :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.