Skocz do zawartości

19.12.2015 - Konkurs i Spotkanie PD w Świdnicy


Biała Dama Multipub

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A ja się tak zastanawiam, czy jako osoba towarzysząca na czas obiadu i zamkniętego spotkania piwowarów domowych mam w kąciku posiedzieć, czy możne pójść na spacer po Świdnicy... nie no zapomniałam, ze zostaje mi jeszcze dyrda o 14:30 pod Liskiem.

 

Koleżanka to ma pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby planujące przybycie na spotkanie piwowarów z własnym piwem, a nie kontaktowałem się osobiście,  proszę o podanie rozmiaru koszulki.

w poniedziałek wieczorem potwierdzamy zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info na dzisiaj: wpłynęło 48 piw, najwięcej na PA, najmniej pszenic. Trzy kategorie już stestowane, ostatnia w piątek wieczorem. 

 

Nowość: na Spotkaniu Piwowarów w najbliższa sobotę obecna będzie Marusia, która poprowadzi prezentację multimedialną pt. "Od piwowara domowego do własnego browaru rzemieślniczego". Przekonajcie się czy to droga przez mękę czy raczej czysta sielanka...  Emotikon wink

Dodatkowo w ten wieczór w BIAŁA DAMA Multipubodbędzie się oficjalna pra-premiera najnowszego Piwa z Marusią - Suite IPA z Warsztat Piwowarski. Piwo na rynku pojawi się dopiero w Święta, a u nas możecie się go napić już w ten weekend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Dodatkowo w ten wieczór w BIAŁA DAMA Multipubodbędzie się oficjalna pra-premiera najnowszego Piwa z Marusią - Suite IPA z Warsztat Piwowarski. Piwo na rynku pojawi się dopiero w Święta, a u nas możecie się go napić już w ten weekend. 

 

Fajnie, jestem ciekaw co tam Marusia uwarzyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki 1. Świdnickiego Konkursu Piw Domowych

 

Oceny dokonała komisja w składzie: Krzysztof Czarnecki, Rafał Harchala, Norbert Karwowski, Michał Ogrodziński, Filip Rataj. Testowanie odbyło się w dniach 15 – 18 grudnia 2015 r. Ocenie poddano 43 piwa, 1 dostarczone piwo nie zostało sklasyfikowane z powodu niezgodności z kategoriami konkursowymi.

 

Wyniki:

 

kategoria: piwo świąteczne

 

1. Świąteczne, Marcin Filipiak, 20,65

2. Świąteczne, Mateusz Matwiejczuk, 19,90

3. Koźlak majowy ciemny, Jerzy Bednarz, 18,30

 

kategoria: niemiecki weizen

 

1. Hefeweizen, Marcin Filipiak, 20,55

2. Hefeweizen, Mateusz Matwiejczuk, 19,80

3. Weizen NZ-CZ, Borys Dyczko, 17,60

 

kategoria: piwo jasne górnej fermentacji

 

1. West Coast IPA, Szymon Szewczyk, 22,95

2. American IPA, Andrzej Czapski, 21,50

3. Session IPA, Maciej Lebiecki & Przemysław Kołtunowicz, 20,90

 

kategoria: stout

 

1. American Stout, Mateusz Matwiejczuk 21,25

2. Russian Imperial Stout, Karol Bąkowski & Mariusz Pacek 20,90

3. Chocolate Stout, Jakub Bielecki & Piotr Domański 19,20

 

Grand Prix i nagrodę główną zdobywa piwo: West Coast IPA, Szymon Szewczyk, 22,95

 

Komisja postanowiła wyróżnić dwa piwa:

 

1. Chocolate Stout, Jakub Bielecki & Piotr Domański, za niesamowitą pianę, o ciemnoczekoladowej barie i konsystencji ptasiego mleczka,

2. Black IPA, Kostas Bimtsas (piwo nieklasyfikowane), za wyborne walory smakowe.

 

Pełna lista wyników stanowi załącznik do protokołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla organizatorów! Jak dla mnie impreza zaliczona do udanych. 

Mam nadzieję, że kolejna edycja przeniesie się do większej przestrzeni, bo to chyba jedyny minus dla mnie. 

Pozdrowienia dla wszystkich uczestników i gratulacje dla zwycięzców! 

 

A tutaj parę zdjęć można obejrzeć:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1637543836499416.1073741847.1572627969657670&type=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wielkie dzięki dla organizatorów! Jak dla mnie impreza zaliczona do udanych. Mam nadzieję, że kolejna edycja przeniesie się do większej przestrzeni, bo to chyba jedyny minus dla mnie. Pozdrowienia dla wszystkich uczestników i gratulacje dla zwycięzców!

 

Naprawdę super impreza DZIĘKI.

 

Tym bardziej że piwowarzy ze Świebodzic górą

 

kategoria: piwo świąteczne 

 

 1.Świąteczne, Marcin Filipiak, 20,65

 2. Świąteczne, Mateusz Matwiejczuk, 19,90

 3. Koźlak majowy ciemny, Jerzy Bednarz, 18,30

 

kategoria: niemiecki weizen

 

1. Hefeweizen, Marcin Filipiak, 20,55

2. Hefeweizen, Mateusz Matwiejczuk, 19,80

 

 

kategoria: stout

 

1. American Stout, Mateusz Matwiejczuk 21,25

 

 

Komisja postanowiła wyróżnić dwa piwa:

 

2. Black IPA, Kostas Bimtsas (piwo nieklasyfikowane), za wyborne walory smakowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może informacje umieszczać na tablicy przy barze? Trochę to niepowazne

I po co było hejtować? Siedział byś cicho paczkę z piwami by odebrali i zakwalifikowali do konkursu. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, mam z powrotem 4 pyszne piwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulację dla organizatorów, wszystkich uczestników i zwycięzców konkursu ! :D

 

Impreza wyszła bardzo spoko, może da początek nowej świeckiej tradycji i spotkania piwowarów będą odbywały się częściej. Bo jak było widać potencjał jest ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.