Skocz do zawartości

19.12.2015 - Konkurs i Spotkanie PD w Świdnicy


Biała Dama Multipub

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko to napisali:

 

 

 

ako impreza przygotowawcza do 1. Świdnickiego Festiwalu Piwa organizujemy Świdnicki Konkurs i Spotkanie Piwowarów Domowych. Termin 19. grudnia w BIAŁA DAMA Multipub.

Style konkursowe:
1. piwo świąteczne (dowolność)
2. niemiecki weizen (równiez dunkel, american wheat i inne)
3. piwa jasne górnej fermentacji mocniej nachmielone (pale ale, APA, AIPA i pochodne)
4. stout (także coffee, milk, oatmeal i inne)

Nagroda główna dla piwa Grand Prix - piwo najlepsze z najlepszych - uwarzenie wg receptury zwycięzcy w browarze w ilości 500 litrów i jego premiera na Świdnickim Festiwalu Piwa pod nazwą Piwo Świdnickie Grand Prix 2016. Wszyscy uczestnicy otrzymają metryczki oraz dyplomy uczestnictwa.

AKTUALIZACJA 27.11.2015

Ideą samego konkursu nie jest wyłącznie ocena poprawności stylu, ale przede wszystkim smak. Dlatego kategorie są dosyć szertokie, ale któż nam zabroni? Ma być dobra zabawa :) Z tego samego powodu nie przewidujemy w składzie jury certyfikowanych sędziów, zwłaszcza że jest to nasza pierwsza taka inicjatywa, niejako przygotowawcza czy robocza. Piwo będą oceniali ludzie "z branży". Metryczka i skład komisji będą podane do wiadomości juz wkrótce. 

Piwo musi być dostarczone (osobiście do 14.grudnia lub wysłane najpóźniej 11.grudnia) w ilości 3 sztuk butelek 0,5 litra lub 5 0,3 litra z każdej kategorii z etykietkami (imię nazwisko piwowara, styl, alkohol, BLG, kontakt). 

PLAN SPOTKANIA:

Wymagane zgłoszenie uczestnictwa do 14.grudnia.
Impreza biletowana - 15,- PLN. Każdy piwowar, który przybędzie z własnym piwem do degustacji (min. 5 litrów) - wstęp bezpłatny oraz obiad i koszulka gratis.

12:00 - 15:00 spotkanie piwowarów zamknięte (dyskusje, obiad)

15:00 - 18:00 spotkanie piwowarów półotwarte także dla osób z zewnątrz (prelekcja o historii piwa Świdnickiego, degustacje także dla ludzi z zewnątrz - biletowane j.w.)

18:00 - pełne otwarcie pubu, dla osób chętnych i odważnych ognisko w innym miejscu

Istnieje mozliwośc zorganizowania noclegów dla przyjezdnych w cenie 40,-/os. Osoby takie są proszone o zgłaszanie chęci noclegu podczas zgłaszania obecności, tj. najpóźniej 14.grudnia.

Zgłoszenia - wyłącznie mailem na adres multipub.bialadama@gmail.com

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub przez FB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe powiedzonko ew. przyśpiewkę.

Szkoda nocki szkoda dnia, a noc taka krotka,Tam gdzie Juruś tam i ja a gdzie my tam PIWO (wodka) bardziej do rymu.

Ja i moja gitara się piszemy.

no to jest nas 3

Tofka

i Gitarra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fejsbuku tylko tyle:

 

 

Piwo musi być dostarczone (osobiście do 14.grudnia lub wysłane najpóźniej 11.grudnia) w ilości 3 sztuk butelek 0,5 litra lub 5 0,3 litra z każdej kategorii z etykietkami (imię nazwisko piwowara, styl, alkohol, BLG, kontakt). 

Ja dziś chcę podrzucić swoje (ok 16.30-17), zobaczymy czy się uda. Nie widzę nigdzie info o jakimś formularzu, tylko musisz dać namiar na siebie na etykietce - ja wpisałem imię, nazwisko i nr telefonu, zresztą będę na imprezie to kontakt będzie ułatwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fejsbuku tylko tyle:

 

 

Piwo musi być dostarczone (osobiście do 14.grudnia lub wysłane najpóźniej 11.grudnia) w ilości 3 sztuk butelek 0,5 litra lub 5 0,3 litra z każdej kategorii z etykietkami (imię nazwisko piwowara, styl, alkohol, BLG, kontakt). 

Ja dziś chcę podrzucić swoje (ok 16.30-17), zobaczymy czy się uda. Nie widzę nigdzie info o jakimś formularzu, tylko musisz dać namiar na siebie na etykietce - ja wpisałem imię, nazwisko i nr telefonu, zresztą będę na imprezie to kontakt będzie ułatwiony.

 

Miałem się nie odzywać, ale te warunki i konkurs trochę jest śmieszny. Kurde Panowie, konkurs jest generalnie na gębę, żadnego potwierdzenia nie dostaniecie... Co już rodzi podejrzenia, niestety życie uczy żeby wszystko mieć na papierze, a takim jest formularz zgłoszeniowy, którego tu nie ma. Warunki jego też są dziwne, akurat w okolicach Świdnicy, aż tylu piwowarów nie ma, żeby liczyć na miejscowych, a ludzie którzy dojadą na imprezę i konkurs nie chcą zostać na lodzie. Ja rozumiem, że to ma być zabawa i promocja festiwalu w Świdnicy, ale jest do słabo przemyślane. Podejście jest trochę nie poważne wygląda to jakby było robione trochę na siłę, bez ładu składu ot walnijmy konkurs będzie fejm już lepiej wybrać w konkursie konsumenckim najlepsze piwo imprezy i je uwarzyć. Nie ma regulaminu, a jako potencjalny uczestnik, chciałbym wiedzieć na czym stoję, a nie się domyślać wszystkiego. Może i organizatorzy chcą dobrze, ale wygląda to bardzo słabo. Informacje podawane za późno żeby można było cokolwiek zdziałać, a jak są podawane to robi się aktualizacje posta czego nie widać. Dla mnie wygląda to jakby ktoś chciał się napić domowego piwka i je "ocenić", a nawet nie znamy sędziów, ani organizatora za dobrze. Za konkurs jedyne co dostaniemy metryczkę od sędziów branżowych (jakich? to też jest ważne). Sory ręce mi opadają przy takich skąpych informacjach i opisach, dobrze że konkurs bezpłatny... Ale impreza biletowana i tutaj znowu nie do końca wiadomo co jest w cenie biletu.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie "konkurs" jest trochę w zbyt luźnej formule, szkoda. Zaś te 15pln, z tego co pamiętam, to za to: "Impreza biletowana - 15,- PLN. Każdy piwowar, który przybędzie z własnym piwem do degustacji (min. 5 litrów) - wstęp bezpłatny oraz obiad i koszulka gratis." Rozumiem, że jak ktoś zabuli 15pln to też dostaje obiad i koszulkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chwilę się zmieniają warunki tego konkursu ciekawie.... No właśnie informacje są skąpe i nic nie wiadomo do końca. Dopiero znalazłem, że organizatorem jest dosyć znany użytkownik z BB Krzysiu. Jak wygląda ocena:

 

 

Podstawowe zasady konkursu:

1. Piwa ocenia się w skali od 1 do 5 (5 bardzo dobre, 4 dobre, 3 może być, 2 niedobre, 1 ch.../nie nadające się do picia).

2. W skład oceny wchodzą:
smak = 50%
zapach = 20%
zgodność z zadeklarowanym stylem = 20%
piana = 5%
barwa = 5%

3. sędziowie nie kontaktują się ze sobą w trakcie oceniania

4. końcowa ocena to suma zdobytych punktów. Piwo z najwyższą sumą punktów zdobywa nagrodę główną. W przypadku dwóch lub więcej piw z jednakową oceną nastapi dogrywka w postaci ponownej oceny.

 

Żeby nie było ja nie neguje imprezy i konkursu, organizatorzy się jeszcze wyrobią, ale mogłoby to być wszystko lepiej sprecyzowane. Wiele rzeczy jest nie zrozumiałych, z tego co napisali na FB zastanawiam się po co w takim bądź razie w ogóle kategorie, skoro oceniane będzie właściwie każde piwo, a styl możemy sobie dopasować i zadeklarować jaki chcemy. Zobaczymy piwowarzy zadecydują czy warto. Czekam na listę uczestników ;)

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przedstawiciel organizatorów wyjaśniam (w porządku odwrotnym do wpisów w temacie):

 

1. Warunki konkursu nie zmieniają się. Co pewien czas podawane są informacje uzupełniające, ale jak na razie z pierwotnych ustaleń pewnemu doprecyzowaniu uległy konkursowe kategorie. 

2. Kategorie są wyznaczone po to, aby  ... Mamy wrażenie, że każdy, nawet początkujący piwowar jest w stanie odróżnić podstawowe style i nie trzeba mu tego rysować. Logicznym następstwem jest dostosowanie piwo konkursowych do kategorii.

3. jak ktoś zabuli 15 zł, to może załapać się na piwo, którym będą częstowali piwowarzy. Nie należy się z tego tytułu ani koszulka, ani obiad. Kategoria klientów piętnastozłotowych przewidziana jest dla osób, nie będących piwowarami, a chcących zobaczyć, o co chodzi. 

4. Konkurs nie jest na gębę. Jest ogłoszenie, podpisane przez głównego organizatora, którym jest Multipub Biała Dama. Są podane zasady oceny, terminy dostarczenia piw, kategorie i inne podstawowe informacje. Pewnie błędem jest, że nie zamieściliśmy tutaj wszystkiego, ale nikt z nas nie jest aktywnym uczestnikiem tego portalu. Sądzę jednak, że skorzystanie z publicznych informacji na fejsie lub zadanie pytania majlem czy telefonicznie w dzisiejszych czasach nie jest przedsięwzięciem przerastającym możliwości użytkowników piwo.org. Natomiast jeśli chodzi o papierologię, to ograniczamy ją do absolutnego minimum - uważamy, że formalizacja zabawy jest niewskazana. Jeśli ktoś czuje się rozczarowany brakiem biurokracji, to trudno. 

 

Dzisiaj zamieściłem dodatkowe informacje o spotkaniu piwowarów. Wklejam w całości:

 

Jak wynika z programu, główna część spotkania piwowarów to półotwarta impreza w godzinach 15.00 - 18.00, które odbędzie się w Białej Damie. Dla osób, które będą chciały kontynuować spotkanie, polecam nocleg w Domu Wycieczkowym OSiR przy ul. Śląskiej 37. Miejscówka znana starym kocurom, bywalcom Świdnickiej Giełdy Piwnej, choć obiekt jest całkowicie przebudowany. Pokoje dwu- i trzyosobowe z łazienkami, standard schroniskowy, na miejscu kuchnia i świetlica. Będzie ognisko w przypadku ładnej pogody. 

rezerwacje: http://www.osir.swidnica.pl/obiekty/dom-wycieczkowy
Rezerwacje proszę dokonywać samodzielnie, a nas o poinformowanie, kto zamierza zostać na nocleg, abyśmy mogli się przygotować na najgorsze :-)

 

PS. Ewentualne pytania najlepiej pchać mailem na adres: multipub.bialadama@gmail.com , lub zamieszczać na fejsbuku. 

Edytowane przez Krzysztof63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Warunki konkursu nie zmieniają się. Co pewien czas podawane są informacje uzupełniające, ale jak na razie z pierwotnych ustaleń pewnemu doprecyzowaniu uległy konkursowe kategorie. 

 

No to nie są zmiany? Dla mnie są jednak, bo jak coś nie zostało sprecyzowane od początku to jednak ulega zmianie.

 

 

 

2. Kategorie są wyznaczone po to, aby  ... Mamy wrażenie, że każdy, nawet początkujący piwowar jest w stanie odróżnić podstawowe style i nie trzeba mu tego rysować. Logicznym następstwem jest dostosowanie piwo konkursowych do kategorii.
 

 

No i dalej nie wyjaśnione po co te kategorie skoro są tak szerokie, że właściwie sporo stylów można podciągnąć pod nie. Ale w sumie fakt to nie jest najważniejsza sprawa w przypadku konkursu.

 

 

3. jak ktoś zabuli 15 zł, to może załapać się na piwo, którym będą częstowali piwowarzy. Nie należy się z tego tytułu ani koszulka, ani obiad. Kategoria klientów piętnastozłotowych przewidziana jest dla osób, nie będących piwowarami, a chcących zobaczyć, o co chodzi. 
 

 

I super, tylko pytanie czy te 15 zł jest przeznaczone następnie na obiad dla piwowara, który wystawia piw, i koszulkę z tego co rozumiem? Szczegóły ale zniechęca się tym ludzi, jeżeli ma świadomość że on daje piwo, a kasa dla organizatora idzie ;)

 

 

 

4. Konkurs nie jest na gębę. Jest ogłoszenie, podpisane przez głównego organizatora, którym jest Multipub Biała Dama. Są podane zasady oceny, terminy dostarczenia piw, kategorie i inne podstawowe informacje. Pewnie błędem jest, że nie zamieściliśmy tutaj wszystkiego, ale nikt z nas nie jest aktywnym uczestnikiem tego portalu. Sądzę jednak, że skorzystanie z publicznych informacji na fejsie lub zadanie pytania majlem czy telefonicznie w dzisiejszych czasach nie jest przedsięwzięciem przerastającym możliwości użytkowników piwo.org. Natomiast jeśli chodzi o papierologię, to ograniczamy ją do absolutnego minimum - uważamy, że formalizacja zabawy jest niewskazana. Jeśli ktoś czuje się rozczarowany brakiem biurokracji, to trudno.
 

 

Na gębę czytaj, brak formularzy, przez które ma się pewność, że organizator nie wykręci się ostatecznie z nagród, różnie bywa w życiu. Ale skoro podchodzicie w taki sposób to okej. Co do obrażania użytkowników piwo.org, napisałem podobne zapytanie na FB, odpowiedziano mi zdawkowo więc nie wiem o jakim kontakcie mówisz.

 

Dobra ma to być zabawa, najważniejsze, że wszystko zostało doprecyzowane, szkoda tylko, że  nie od samego początku :) Krzysztof nie odbierz tego jako atak, tylko uwagi do szczegółów konkursu, bo jak się wszystko uda podejrzewam, że będzie wszystko powtórzone za rok. Najgorszy pierwszy raz powodzenia i przedniej zabawy życzę.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pamiętajcie, że nasz konkurs to także  spotkanie towarzyskie mające na celu integrację środowiska, wymianę doświadczeń i przede wszystkim dobrą zabawę wszystkich uczestników. Dlatego nie ma tu certyfikowanych sędziów, którzy specjalizują się w wyszukiwaniu głównie wad piwa. Wjazd 15 zł pozwoli na doorselection osób, które są faktycznie zainteresowane tematem, unikniemy przypadkowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pamiętajcie, że nasz konkurs to także  spotkanie towarzyskie mające na celu integrację środowiska, wymianę doświadczeń i przede wszystkim dobrą zabawę wszystkich uczestników. Dlatego nie ma tu certyfikowanych sędziów, którzy specjalizują się w wyszukiwaniu głównie wad piwa. Wjazd 15 zł pozwoli na doorselection osób, które są faktycznie zainteresowane tematem, unikniemy przypadkowości.

 

Norbinho, ale z tego co rozumiem to konkurs osobno jest niż spotkanie, przecież on będzie wcześniej z tego co napisali. Spotkania nie negowałem bo to fajna rzecz i zawsze warto się spotkać z piwowarami i wymienić doświadczenia, zastanawiała mnie za co tylko to wejście ;) Co wy  z tymi certyfikowanymi sędziami? :D Ja się zapytałem tylko kto będzie sędziował i dostałem odpowiedź "ludzie z branży" Jacy? Dowiedziałem się na bb, że będzie to Krzysztof bardzo znany użytkownik tamtego forum i wszystko w temacie ;)

 

Co do drzwiowej selekcji wystarczyłoby i 5 zł :P A fakt jest taki, że osoby które dają piwo mają z tych pieniędzy gratyfikacje i to zostało fajnie załatwione ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "główny" organizator stwierdzam co nastepuje:

 

- wybaczcie niedociągnięcia organizacyjno-biurokratyczne, ale   i czasu mało, i pomysłów za dużo, i zajęci na codzień innymi sprawami jesteśmy.

- macie rację, że to trochę amatorka, ale chyba wpisuje się to   w   ducha craftu, prawda? ;) Ma to być zabawa i przygotowanie do większej imprezy   w   lecie.

- impreza odbędzie się na pewno:

- koszulki wyłącznie dla piwowarów, którzy potwierdzą przybycie do 14.grudnia i podadzą rozmiar koszulki oraz przyjadą z min.5 litrami swojego piwa do deg.

- terminarz:

12:00 - 15:00 zamknięte spotkanie piwowarów i ogłoszenie wyników konkursu oraz obiad - osoby towarzyszące piwowarom wstęp 15,- (w tym obiad i późniejsze degustacje, koszulka - NIE) - sorki, ale nie upilnujemy się inaczej, a piwnica ma ograniczoną przestrzeń.

 

15:00 - 18:00 impreza półotwarta biletowana 15,- dla wszystkich "nowych" gości z zewnątrz w tym: degustacje, prelekcja o historii piwa świdnickiego (z tych wejściówek zakupione zostaną koszulki dla piwowarów, prowiant na obiad, naczynia jednorazowe itp. - nie żartujcie, że chcemy na tym zarobić, proszę!)

 

18:00 - lokal zostaje otwarty dla "normalnych" ;) klientów, można sobie posiedzieć przy piwie (ale domowego juz spożywać nie wolno - sprawy koncesyjne), albo mozna udać się na ognisko w okolice OSiR-u - szczegóły na spotkaniu. Kwestia noclegu została juz poruszona przez Krzysia.

 

- kategorie konkursowe są szerokie, bo ogłosiliśmy konkurs zbyt późno, żeby uwarzyć coś ekstra. Nie spodziewaliśmy sie tez takiego odzewu.

- sędziować będą: Krzysiu znany z browar.biz, przyszły kontraktowiec Filip oraz właściciele Browaru Świdnica - Rafał, pubu Biała Dama - Michał oraz Browaru Świdnickiego - Norbert.

 

Zapowiedzieli się też znani i powszechnie lubiani goście specjalni - trzeba podawać nazwiska? ;)

 

- i gorąca prośba: To nasz pierwszy raz - ale chodzi nam   o dobrą zabawę, a przy piwku o taką nietrudno chyba, prawda? Z góry wybaczcie niedociągnięcia (sami je widzimy), na pewno wyciągniemy wnioski na przyszłość.

 

To co, do zobaczenia?

Edytowane przez Biała Dama Multipub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, na dzień dzisiejszy mamy potwierdzoną obecność 9 piwowarów/-ek oraz 10 piw konkursowych. Podobno niektóre są jeszcze  w drodze (piwa). Jak wiecie termin wysyłki to najpóźniej 11.grudnia (oj, to dzisiaj ;) ),  a termin dostawy osobistej - 14.grudnia.

 

Zapraszamy!

 

To byłem ja - Michał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam, czy jako osoba towarzysząca na czas obiadu i zamkniętego spotkania piwowarów domowych mam w kąciku posiedzieć, czy możne pójść na spacer po Świdnicy... nie no zapomniałam, ze zostaje mi jeszcze dyrda o 14:30 pod Liskiem. 

Tofka, no coś Ty? Patrz post niżej, albo weź 10 butelek od swojego chłopa, tak czy owak, choć Ś-ca pikna jest - wpadaj do nas do piwnicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.