Skocz do zawartości

Weizen z ekstraktów


kosaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z piwowarstwem. Po przemyśleniach i lekturze forum na pierwszy ogień wybrałem moją ulubioną pszenice (Hefeweizen), którą chcę uwarzyć na ekstraktach z własnym chmieleniem. Niestety mam kilka pytań/problemów w których chciałbym prosić o waszą radę Poniżej krótki plan.

 

Ekstrakty

WES pszeniczny 1,7 kg  - 2 szt.

 

Wiem, że tradycyjnie powinien być jeden jasny i jeden pszeniczny ale zależy mi na jak najbliższych parametrach 60/40 dla pszenicy.

 

Chmielenie 60 minut

Hallertau Tradition 35g

25g na początku 

10g na ostanie 10 min

 

Drożdże

Wyeast 3068 Weihenstephan Weizen

 

Drożdże planuje zadać w temperaturze 16-18oC, czy to nie za wysoko?

 

Na koniec fermentacja z którą mam dwa problemy:

1. Nie planuje cichej ale burzliwa w moim przypadku będzie musiała trwać aż 18-19 dni. Z tego co wyczytałem na forum zazwyczaj jest to ok 10-12 dni. Czy przy takim przeciągnięciu piwa nic się nie stanie?

2. Temperatura fermentacji - planowałem ok. 20oC ale po pomiarach temperatury w pomieszczeniach którymi dysponuję wyszło mi że mam 16 i aż 24. I teraz nie wiem czy lepiej niższą czy tą 24...

 

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez kosaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ad.1 Spokojnie możesz trzymać piwo 19 dni i nic mu nie będzie. Pszenicy nie przelewa się na cichą, więc nie ma problemu.

Ad.2 24 to za wysoko. Fermentuj w 16 stopniach, możesz przenieść do 24 na ostatnie 2-3 dni, żeby dofermentowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście posiadam garnek 30l, na początek 18l wody. Nie wiem ile zostanie po zagotowaniu ale myślę że z 17l minimum. Później rozcieńczenie do klasycznych 12 Blg, o ile będzie konieczne.

 

To może jeszcze jedno pytanie w jakiej temperaturze trzymać butelki po rozlewie?

 

Zastanawiam się jeszcze czy do kilku butelek w ramach eksperymentu nie dodać trochę wanilii, ostatecznie też jest jadalna :)

Edytowane przez kosaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weizen w 16 stopniach nie wyjdzie za płytki? Fakt, że w 24 będzie bardzo estrowy, ale lepiej chyba w te stronę, niż w 16. Producent podaje zakres 18-24. Zawsze możesz spróbować trochę schłodzić z tych 24 butelką z lodem.

 

Fermentacja podniesie temp. o te 2 stopnie i będzie git. Na koniec można przenieść w cieplejsze i to wystarczy. Grunt to drożdżaki. Wybrałeś dobre.

 

Całe szczęście posiadam garnek 30l, na początek 18l wody. Nie wiem ile zostanie po zagotowaniu ale myślę że z 17l minimum. Później rozcieńczenie do klasycznych 12 Blg, o ile będzie konieczne.

 

To może jeszcze jedno pytanie w jakiej temperaturze trzymać butelki po rozlewie?

 

Zastanawiam się jeszcze czy do kilku butelek w ramach eksperymentu nie dodać trochę wanilii, ostatecznie też jest jadalna :)

 

Daruj sobie dodatki. Zrób dobrze pszenicę a zobaczyć ile da Ci to satysfakcji. Z zasady powinna być niższa niż fermentacji. Ja trzymam w 18 stopniach, bo i tak nie mam innej. W wyższej bym się bał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się tutaj, 

 

brown ale idzie na cichą, i mam plan dla siebie uwarzyć pszenicę jasną, a zaraz po niej pszenicę ciemną. Zamierzałem zastosować drożdże Fermentum Mobile - FM41 Gwoździe i banany. Stad pytanie czy można podzielić fiolkę na pół, i z każdej robić starter przed warzeniem? zbierania gęstwy się boję, bo jak się zepsuje będę w czarnej .... podpowiedzcie, z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy można podzielić fiolkę na pół, i z każdej robić starter przed warzeniem?

Można nawet podzielić na 10 części i z każdej zrobić starter, tylko trzeba to zrobić z głową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weizen w 16 stopniach nie wyjdzie za płytki? Fakt, że w 24 będzie bardzo estrowy, ale lepiej chyba w te stronę, niż w 16. Producent podaje zakres 18-24. Zawsze możesz spróbować trochę schłodzić z tych 24 butelką z lodem.

W 24C jest duże prawdopodobieństwo że wyjdzie rozpuszczalnik, więc z dwojga złego radzę wybrać mniej estrow niż niepijalne piwo. Jak fermentacja zacznie zwalniać to można przenieść w 24C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem tego WESa pszenicznego na WB-06, fermentowało na początku na 24-26 stopniach potem spadło do 22. Piwo już od 2-3 tygodni w butelkach. Fajne, czuć, że to pszeniczne aczkolwiek początkowo miało takie "landrynkowe" posmaki (po tygodniu od butelkowania); obecnie tych landrynek już prawie nie ma, jest większa kwaskowość i generalnie z efektu jestem w miarę zadowolony (piwo jak najbardziej pijalne, po prostu smaczne no i czuć że to pszeniczniak). Po prostu zamiast banana wyszła landrynka ;). Następnym razem wypróbuję Coopersa i zrobię na innych (lepszych) drożdżach.

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi landrynkami to WES tak ma? WB-06? czy po prostu za wysoka temperatura?

P.S. pierwotnie naczytałem się jakie to WB-06 nie są zarąbiste do pszeniczniaków i jak zrobiłem to dokopałem się na forum wypowiedzi, że te drożdżaki jednak słabe. Człek uczy się na błędach... oby raz... :)

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam na tym szczepie (Weihenstephan) underpitching i zadanie drożdży w 12C, po czym od razu podniesienie temperatury fermentacji (zmiana pomieszczenia) do 18-19C - bardzo mocne bananki mi tak wyszły, ale złapałem jakąś infekcję i piwo było dobre przez 2 tygodnie a potem coraz gorzej...

 

PS. Ekstrakty + drożdże płynne? Droga strasznie ta impreza ;)

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w przypadku weizenbocka właściwe będzie użycie 2x1,7 kg ekstraktu pszenicznego (Gozdawa) + 1,7 kg ekstraktu bursztynowego (Gozdawa)?. Bo jak przeglądałem receptury są i z bursztynowym, i z ciemnym. I czy chmielenie takie jak zwykłego hefeweizena? Dzięki 

Edytowane przez buber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo nastawione ostatecznie wyszlo 19 litrow 11,5 BLG. Po pierwszych 24 h w temp 19C drożdże wybraly sie na spacer przez rurke. Przy okazji sprzatania spróbowałem piany wytworzonej przez drożdże i byla strasznie gorzka i teraz mam obawy czy nie przesadzilem z chmielem i piwo nie wyjdzie za gorzkie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sprzatania spróbowałem piany wytworzonej przez drożdże i byla strasznie gorzka i teraz mam obawy czy nie przesadzilem z chmielem i piwo nie wyjdzie za gorzkie?!

Takie próbowanie piany czy czegokolwiek innego podczas fermentacji nie daje żadnego punktu odniesienia. Masz kalkulatory to sobie policz IBU i będziesz mniej więcej wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomyślałem, że może kogoś zainteresować...

 

Piwo wyszło naprawdę całkiem nie złe, w kolorze trochę ciemne ale w smaku czuć, że to porządny Weizen. Po zlaniu w butelki zostało mi 0,5l gęstwy drożdżowej więc mam zamiar popełnić drugiego Weizena tym razem spróbuję jednak ekstraktów gozdawy.

 

Dodatkowo chciałbym zapytać jakie piwo polecacie na "pierwsze zacieranie"?

Edytowane przez kosaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie jak było z goryczką przy dodaniu takiej ilości chmielu? 

planuję też zrobić pszeniczniaka z ekstraktów i zastanawiam się ile g granulatu dodać (20-30g?)

czy ma znaczenie czy gotuję ekstrakt w mniejszym czy większym garze (największy gar mam 20L) i potem rozcieńczam brzeczke wodą?

 

testowałeś też może te ekstrakty pszeniczne z gozdawy?

 

myślę żeby zrobić pszeniczniaka z 2 puszek wes + lubelski i drożdże fm40 albo fm41

Edytowane przez Tymek113
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.