Skocz do zawartości

Niezwykle wolna fermentacja brewkita


Szpetny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem że można mnie nazwać trzęsidupą, ale mam wątpliwości odnośnie mojego pierwszego brewkita. Chodzi o to że zgodnie z instrukcją zrobiłem piwo z brewkita Gozdawa. Jedyne co zrobiłem inaczej to zagrzałem mocno cały nastaw (do 75 stopni) przed przelaniem do balonu. Oczywiście wsio było gorące i drożdże czekały 3 godziny zanim je zadałem. Poza tym nastaw wciąż był bardzo ciepły. Teraz całość "chodzi", ale bardzo powoli, o tak. Czy to normalne? Temperatura w pomieszczeniu napierw była za niska (noc w 10-15 stopniach) a teraz ma 20-22 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem ustawienia, powinnno być ok. Przed nastawem zmierzyłem z ciekawości, wyszło 10 BLG. Teraz jest 8.

Rozgrzałem do 75 o w celu uniknięcia zakażenia.

W smaku to jest strasznie cienkie, wręcz kawa rozcieńczona wodą w stosunku 10 do 1. Ale alkohol jest, bo czuję (nawet po wypiciu zawartości małej menzurki), piwo jest też gazowane (nie pieni się, ale słychać CO2 gdy się go przeleje).

Edytowane przez Szpetny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinno się schłodzić brzeczkę przed zadaniem drożdży minimum do temp. poniżej 30C, bo w przeciwnym razie można ubić drożdże. Optymalnie jest schładzać do temperatury w jakiej powinno fermentować (dla zwykłych ejli w okolicach 18C).
EDIT: Poza tym, widać, że u Ciebie coś tam fermentuje, ale jak już mówiłem, jeśli nie zostało odpowiednio schłodzone to tych drożdży może być mało a i piwo wyjdzie estrowe.​

Edytowane przez HerrOs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie boję. Że ubiłem drożdże i że kiepsko sobie radzą z przerobem. To ma być stout, górna fermentacja, więc jak dla mnie powinno być szybciej. Dobra, zobaczymy co będzie jak się skończy.

Czy grozi to granatem? Tzn Drożdże się obudzą jak dostaną cukru w butelkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to normalnie pracuje. Tez mam nastawionego stouta i przez 2-3 dni chodzilo jak u Ciebie... pozniej zwolnilo :) granatow nie powinienes miec :) jak oczywiscie zabutelkujesz po ok 2 tyg i nie przesadzisz z cukrem przy refermentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stres jest bo to pierwsze piwo. Tez dlatego ze kolega twierdzi ze jak on fermentował stouta to mu mało z wiadra nie wyskoczył...

Poczekam i zobaczę, Wierzę że będzie dobrze. Mimo że drożdże mogły dostać po czapie.

Oczywiście zastosuje procedurę bezpieczeństwa czyli pomiary 2 co 2 dni - bezsprzecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spokojnie. Uspokoiliście mnie, będę trzymał rękę na pulsie, ale nie będę bełtał piwa. Skoro kolega bula20_00 mówi że pracuje normalnie to mam nadzieję że tak jest.

Może jestem przewrażliwiony bo siostra robi wino...owocowe...dosładzane... i one jak zap%@#%@ to nie raz się zdarzało że wodę z rurki wypluwało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Radziłbym koledze wstrzymać się z takimi radami.

 

Dlaczego ? tydzień fermentacji, tydzień cichej fermentacji... i fermentacja w tym czasie powinna sie skończyć co ma przełożenie na brak granatów

 

Bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli drożdże będą chodziły BARDZO powoli to owszem, może się zrobić tak, że za 2 tygodnie i tak zrobi granat. Dlatego, mimo że na opakowaniu pisze "jak przestanie wypuszczać CO2 przez rurkę to fermentację można uznać za zakończoną" ja kupiłem cukromierz i będę to mierzył. Nie chcę z pierwszej warki zrobić uzbrojenie partyzanckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.