Skocz do zawartości

IPA - co myślicie?


603przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów.

 

Planuję popełnić moją trzecią warkę, będzie to (A)IPA o poniższej recepturze:

 

Zasyp na 20l piwa:

Słód Pale Ale Strzegom - 6kg

 

Zacieranie:

60min - 66 stopni

mashout - 78 stopni

 

Chmielenie:

60' - Marynka 20g 

40' - Tomahawk 30g

20' - Lubelski 20g

5' - Citra 50g

0' Equinox 50g

 

(marynki i lubelskiego zostało mi z poprzedniej warki więc zdecydowałem, że dorzucę tutaj)

 

Na zimno 50g Citry na jakieś 5 dni przed rozlewem

 

Drożdże: US-05 suche

 

Fermentacja w temp. 16-18 stopni (burzliwa ok. 10 dni + 10 dni cichej)

 

Z brewness wychodzi 15.9 BLG i 67 IBU

 

Mój zamysł jest taki, żeby była to jasna IPA, w stylu west coast. Możliwie mocno aromatyczna. Co myślicie o dorzuceniu w zasypie płatków ryżowych błyskawicznych? Widziałem coś takiego w Molly IPA od DrBrew. Czy to coś da?

 

Z góry dziękuję za opinie.

Edytowane przez 603przemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dni burzliwej to za malo, 16blg to sporo, daj piwku pofermentowac conajmniej z 14 dni, a jak potrzymasz kilka dni dluzej tez sie nic nie stanie. Pozniej 7 dni cichej z czego chmiel na zimno daj na ostatnie 4 max 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zamysł jest taki, żeby była to jasna IPA

 

nie chyba że chcesz rozjaśnić piwo 

 

raczej chce rozjaśnić piwo.

 

Jak chcesz to dorzuć te płatki, raz w zasypie miałem płatki ryżowe i piwo wyszło mętne, nawet po dłuższym czasie się nie klarowało.

Edytowane przez DonBeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda schludnie. Znajomy 2 tygodnie temu warzył AIPA, zainspirowany Doktorami, dodał płatki ryżowe. Także narzekał na wysoką mętność brzeczki. Co do chmielenia, to bym na pełne gotowanie dał Tomahawka, na smak Marynkę, bo ma fajny, ziołowy. Lublina chyba nie ma sensu gotować tak długo, dałbym go później, jakoś pod koniec. 50/50 Citry i Equinoxa dałbym na 0 i poniżej 80C. Tak czy inaczej, jak zrobisz, będzie dobrze ;).

Edytowane przez santa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała aktualizacja. Po sprawdzeniu zamrażarki okazało się że nie mam 100gr Citry, a jedynie 50gr. Wobec czego nie zostało by mi nic do chmielenia na zimno. W związku z tym domówiłem 100gr equinoxa. i teraz myślę jak tu ustawić chmielenie. Wyrzucę chyba lubelski, zrobię tak:

 

60' - tomahawk 30gr.

20' - marynka 20gr

0' - citra 50gr + equinox 50gr

 

na zimno dam resztę equinoxa 50gr.

 

Z płatków ryżowych rezygnuję.

 

Co Wy na to? Jakieś inne koncepcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

equinox 2014?

jezeli tak to mi by bylo szkoda tego chmielu na aromat - po prostu nie pasuje mi ta lekka kukurydza. u mnie sprawdza sie swietnie na goryczke.

ja bym dla na twoim miejscu 20 citry +20 g lubelskiego na 0 i 30 gram citry na hopstand ponizej 80 na 40 min i na lezak tez citre 30 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.