Skocz do zawartości

Chmielnie na zimno duże ilości


sebap

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do ilości chmielu na zimno, chciałbym do mojej IIipy ilość 25l dać 200 g chmieli ( citra i mosaic po 100g) w dwóch dawkach każda po tydzień w fermentorze. Czy to nie za dużo? Albo czy można dać też więcej, chodzi mi o to żeby nie było czuć łodygi, no i czy zwiększenie ilości da jakieś niesamowite efekty zapachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dwóch dawkach każda po tydzień w fermentorze

 

 

 

Czy to nie za dużo?

Za dużo  :smilies:  . Średnio to 3-4 dni. http://www.piwo.org/topic/11043-fermentacja-cicha-aipa-temperatura/page-2?do=findComment&comment=235793

 

 

 

czy zwiększenie ilości da jakieś niesamowite efekty zapachowe.

Myślałeś nad chmieleniem po wyłączeniu palnika (flame-out)?

Edytowane przez MichalW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfect Pint pisze:

For my system, I've figured out that the maximum amount of hop oil extraction I see is right around 2 oz of pellets per gallon of beer, anything more than that is a waste. So, I generally use around 3-4 ounces of hops per 5 gallons of beer when dry hopping my standard "hoppy" American styles, with a maximum of 2 ounces per gallon for the hoppiest IIPA's. This equates to around 1.5 to 4 lb of hops per bbl dry hop, which is on the high side of the craft brewing average (commerical is often from 0.5 to 2.5lbs/bbl).

 

56 g granulatu na 3,8 litra najbardziej nachmielonych podwójnych IPA. Wychodzi z 325 g na warkę 22 litra.

Wydaje się więc, że Twoje 200 g nie będzie przesadzone.

Dalej w tym samym wpisie, sugeruje użycie granulatu i zrobienie zeń swoistej pulpy chmielowej.
Mi dotychczas nie wychodziły "hoppy" piwa, więc bazuję na cudzych doświadczeniach.

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia z chmieleniem na zimno, ale do APA uzyłem 30g Cascade w granulacie na 19,5l i efekt był zadowalający.

 

Przed pierwszym chmieleniem na zimno trochę czytałem i natrafiłem na ciekawy artykuł/opracowanie w którym przedstawione były efekty aromatu dla chmielenia na zimno 1hl.

Chodziło o chmiel Cascade lub Amarillo, udowodniono, że przy mniejszym chmieleniu z zachowaniem tych samych warunków chmielenia na zimno efekty aromatyczne są takie same. O ile  mnie pamięć nie myli (póki co  nie mogę odszukać artykułu) chodziło o 114g i 228g granulatu. Po tym artykule  przyjąłem, że pierwsze moje chmielenia na zimno nie będą przekraczały 1,5g granulatu na 1l piwa.

Edytowane przez DonBeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

300 do gara imo szkoda i kompletnie bez sensu

 

w takim razie jaka ilość jest sensowna?

 

Taka, przy której nie przekroczysz maksymalnego IBU (max IBU to jakieś 130) więcej po prostu pójdzie w gwizdek... Nie wiem jakich chmili używałeś ale skorzystaj z kalkulatora żeby to obliczyć

 

 

Edit: no chyba, że większość dajesz na aromat...

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.