Skocz do zawartości

warzenie na potrzeby pubu HERMS/RIMS/Braumaister


Rekomendowane odpowiedzi

to są rozwiązania komercyjne - ceny niestety w urządzeniach tego typu idą mocno w górę 

 

 

jeden z hameryckich zakładów robi rimis'y 10-25 galonowe w cenie do 11k USD

wersja na 2bbl kosztuje 85-90k USD - za taką cenę w USA można już zmontować warzelnie 7-15 bbl

Dlatego że na małym systemie nikt nie planuje zarabiac kasy a na większym już można :) 

 

takie życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie manualny jak na fajnego herms'a

Poza tym nie wydaje mi sie że grzanie gazem w brewpubie działa dobrze 

 

zajawiony ciut twoim wątkiem poczytałem troszkę i herms powyżej 100l zaczyna być za wolny w ogrzewaniu zacieru, podobno granica to jest około 55gal ~ 200l

 

w USA piszą że browary poniżej 7bbl to jest marnowanie kasy w przypadku brewpubów 2.5-5bbl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wydaje mi sie że grzanie gazem w brewpubie działa dobrze 

 

zajawiony ciut twoim wątkiem poczytałem troszkę i herms powyżej 100l zaczyna być za wolny w ogrzewaniu zacieru, podobno granica to jest około 55gal ~ 200l

 

w USA piszą że browary poniżej 7bbl to jest marnowanie kasy w przypadku brewpubów 2.5-5bbl 

 

warzelnia nie znajdowała by się w pubie, a w oddzielnym budynku.

Biorąc pod uwagę ceny sprzętu rozsądne wydaje się pójście drogą Piwnego Podziemia

co do wielkośći warzelni, tu jest problem bo ciężko ocenić ile litrów piwa tygodniowo można sprzedać w pubie.

 

zakładam że na dobrze zaprojektowanym HERMSie bez problemu można uwarzyć 4 warki dziennie, a co za tym idzie wybicie na poziomie 200l to zbyt ambitny pomysł

Edytowane przez PiotrekU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9kw zagotuje 2hl brzeczki?

 

Nawet 6 zagotuje, tyle że podgrzewanie będzie trwało bardzo długo i wrzenie nie będzie zbyt mocne (dms'y i te sprawy).

Edytowane przez gwzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bym to widział, gary były by oczywiście większe.

Wie ktoś jaki jest koszt budowy instalacji HERMS, na której warzenie było by wydajne, efektywne i przyjemne? Jest parę tematów na ten temat, ale może ktoś już je przebrną i wie coś o cenie.

Zakładam że z legalizacją takiego sprzętu nie powinno być problemu.

 

 

 

 

IMG_2668_1_1280.jpg

Ile tak orientacyjnie kosztuje zbudowanie takiego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Łąkomina zastanawiam się w jaki sposób otrzymał zatwierdzenie typu na te garnki z allegro, mam identyczne 100l w domu i poza paragonem żadnej dokumentacji nie dostałem do nich.

Fermentory z BA również pewnie nie posiadają żadnej dokumentacji, płynowskazów również nie widzę.

Chyba, że właściciel umówił się z UC, że co by się nie działo on te 0,9hl wybije, ani mniej ani więcej.

 

Byłem tam osobiście, browarek super, robił wrażenie, że takie coś ma rację buty w Polsce, a i piwa w ciekawych stylach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Łąkomina zastanawiam się w jaki sposób otrzymał zatwierdzenie typu na te garnki z allegro, mam identyczne 100l w domu i poza paragonem żadnej dokumentacji nie dostałem do nich.

Fermentory z BA również pewnie nie posiadają żadnej dokumentacji, płynowskazów również nie widzę.

Chyba, że właściciel umówił się z UC, że co by się nie działo on te 0,9hl wybije, ani mniej ani więcej.

 

Byłem tam osobiście, browarek super, robił wrażenie, że takie coś ma rację buty w Polsce, a i piwa w ciekawych stylach.

 

A czym różni się garnek od zwykłej kadzi czy choćby Braumeistera 200l? :) Z tego co pamiętam jeden z browarów korzysta czy korzystał z takiej warzelni.

Ostatecznie płynowskazy musiały zostać wprowadzone + kilka innych zmian. To nie była łatwa droga m.in. właśnie z powodów, o których piszesz - brak dokumentacji, konieczność adaptacji sprzętu. Więcej czasu poświęciłem jednak na dostosowanie browaru do różnych wymogów Sanepidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zrobić tak, jak piszesz w innym temacie:

"Najpierw restauracja a później upgrade kuchni o browar. A że browar stanie się core businessem to już sanepid i inni powinni mieć w ....."

 

Nie potraktują browaru jako kolejnych urządzeń w kuchni. Podobno na początku roku zmieniły się jakieś przepisy i w przypadku takiego rozszerzenia działalności decyzja będzie wydawana od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.