Skocz do zawartości

21.05.2016 II Podlaski Konkurs Piw Domowych


b.dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki drugiej edycji Podlaskiego Konkursu Piw Domowych, GRATULACJE!

 

Witbier(54 piwa zgłoszone):
1. Mariusz Bystryk – 37,25
2. Andrzej Miler – 36,25
3. Filip Mazur – 30,25
4. Łukasz Komorowski – 29,75
5. Daniel Duda – 29,25
6. Sebastian Cholewa - 29,25

 

Bohemian Pilsner(33 piwa zgłoszone):
1. Robert Kamiński – 40,75
2. Szymon Niebudek – 28,5
3. Maciej Tomaszewski, Magdalena Sykuła – 22,75
4. Rafał Krzywicki – 22,5
5. Andrzej Miler - 20
6. Paweł Masłowski – 19,5

 

Brett Saison(24 piwa zgłoszone):
1. Przemysław Godek – 29,75
2. Piotr Stefanów, Katarzyna Dzwonnik - 29
3. Mariusz Małaczek - 28,75
4. Piotr Czarny -27,75
5. Szymon - Synak – 25,25
6. Mariusz Bystryk - 24
7. Andrzej Miler - 23

Edytowane przez b.dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie dla współ uczestnikow i szczegolnie dla organizatorow. Jak dla mnie ten konkurs wyrasta na najbardziej prestizowy jesli chodzi o merytorycznosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już wyrósł ;) Zarówno jak chodzi o merytorycznosc jak i o profesjonalizm. Tak jak powinno być ns każdym konkursie:)

Gratulacje dla zwycięzców!

Metryczka pewnie do poniedziałkowej kawy bedzie dolaczona :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięski pils:

 

Parametry - 12,8blg 5% alk. 33IBU

 

Warzony 22.03.2016. Użyłem wody aro z makro z dodatkiem gipsu (niepotrzebnie, bo goryczka wyszła trochę za ostra).

Zasyp:

90% pilzneński Weyermann i 10% carapils

 

Teraz bym użył innego pilzneńskiego. Słodowość moim zdaniem wyszła zbyt słodka, mleczno-miodowa. Wolę bardziej w stylu skórki od chleba.

 

Zacieranie:

63C - 30 min

71C - 30 min

~77C - 5min

 

Proste, szybkie zacieranie bez zabawy w dekokcję, którą uważam za zbędną.

 

Gotowanie - 90 min, 68L 10,6blg

47g Magnum 2015 13aa - 60 min

100g Lubelski 2015 2,8aa - 20 min

105g Lubelski - 1min

 

+6g pożywki - 5 min

 

Schłodzone do 17c w 70 min i wrzucone do lodówki po zadaniu drożdży i napowietrzeniu (bujam fermentorem ze 4 minuty). wyszło 47,5L + 7L w kanał 12,8blg.

Użyte drożdże z gęstwy Wyeast 2001 z 06.03.2016 w ilości ~250ml do jednego fermentora (zwycięskie piwo), a do drugiego gęstwa Wyeast 2278 też z 06.03.2016, ale miałem tylko ok. 200ml.

 

Fermentacja:

7 dni w ok. 7C

2 dni 8C

3 dni 9C

4 dni 10C

6 dni 12C

 

7 dni cichej w 10C.

 

Nagazowałem na 2,5vol, a przynajmniej w tyle celowałem :-)

 

Piwo na jakieś dwa tygodnie przed konkursem miało jeszcze dość wyraźną siarkę zapałczaną i lekki diacetyl (podobno, ja nie czułem). Przeniosłem butelki z ~12-15C do 20C na jakieś 10 dni. Drożdże posprzątały :-)

 

 

Gratuluję zwycięzcom oraz finalistom. Przejście eliminacji to już jest osiągniecie w podlaskim KPD. Sam sędziowałem witbiera, więc mogę sobie pozwolić na takie stwierdzenie ;-)

 

Dziękuję organizatorom konkursu, szczególnie Dawidowi Bobrykowi (prezes podlaskiego OT) oraz Czesławowi Dziełakowi, za ogarnięcie tego na tak wysokim poziomie.

Edytowane przez skum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs w prawdzie się skończył ale po konkursie jeszcze jest co robić :) Metryczki są w trakcie opracowań, jednak proszę o cierpliwość, nadchodzący długi wekend będzie przerwą w opracowaniu metryczek, stąd też proszę nie spodziewać się arkuszy w tym tygodniu.

Zdobywców podium także proszę o cierpliwość, Piotrek Czarny skontaktuje się z Wami w sprawie wyboru szczepu drożdży, jak dojdą do nas wybrane szczepy, roześlemy kompletne paczki z dyplomami, trofeum, dyplomem, piwami od sponsorów, oraz drożdżami.

Dziś i jutro postaram się przygotować i rozesłać dyplomy finalistom spoza podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna robota Panowie, zaczynając od ogłoszenia kategorii, komunikację przed konkursem, kalibrację dla sędziów, informacje o nagrodach, listy startowe, listy finałowe, skład sędziowski, błyskawiczne ogłoszenie wyników, metryczki, które co prawda jeszcze nie spłynęły, ale już wiadomo, że będą na najwyższym poziomie. Człowiek wysyłając piwo na konkurs Podlaski czuje się od początku do końca jak VIP i mam ogromną nadzieję, że każdy konkurs będzie równał w górę i brał z Was przykład. Bo to właśnie piwowarzy są w tym wszystkim najważniejsi i to dla nich, a nie dla sędziów, organizowany jest konkurs. Na żadnym z etapów piwowar nie musiał o nic dopytywać, wszystko zostało podane na tacy. Jak widać konkurs można też zorganizować z pasją :)

Ogromne dzięki i choć w przyszłym sezonie rezygnuje z udziału w konkursach, to akurat na Podlaski bz ogromną przyjemnością przygotuję piwo we wszystkich kategoriach :)

Edytowane przez Szalas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwowarzy!

 

Po moim ostatnim poście zostałem mocno skrytykowany przez część środowiska sędziowskiego za tzw. podważanie kompetencji i oceny sędziowskiej. Osobiście tak tego nie odbieram, ale dla zachowania dobrego imienia konkursu, a także dla dobra osób startujących w Pucharze PSPD wycofuję się z zamiaru ewentualnego umieszczania dodatkowego komentarza w treści e-maila. 

Plus zaistniałej sytuacji jest taki, że metryczki zaczną spływać do Was zdecydowanie szybciej niż zadeklarowałem wcześniej. Dodam również, że w przypadku gdyby Puchar PSPD stawał się coraz większą kulą u nogi dla naszych koncepcji rozgrywania Podlaskiego KPD, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że w przyszłym roku nasz konkurs będzie do niego zaliczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześku, pomysł z dodatkową adnotacją moim zdaniem jest krokiem w dobrym kierunku choć może niekoniecznie do piw finałowych. Osobiście zastosowałem podobny element w stosunku do metryczek eliminacyjnych IV Karpackiego KPD.

 

W eliminacjach jak wiadomo piszę się ledwie powody odrzucenia piwa (tylko na to jest czas), zapisaliśmy więc te głównie powody w sekcji "Przyczyny odrzucenia". Jednak już po konkursie, na spokojnie, otworzyłem każdą z tych butelek eliminacyjnych w domu i rozbudowałem opis uzupełniając "Ogólne wrażenia" oraz "Dodatkowe uwagi" tak aby dać jak najbardziej czytelny przekaz autorowi piwa o powodach słabej jakości jego piwa.

 

Pozwole sobie załączyć taką metryczkę eliminacyjną żeby można było poczytać jak to wyglądało.

7_STOUT.pdf

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uczestnik konkursu mocno nad tym ubolewam. Osobista opinia takiego człowieka jak Czesław, to duża wartość dla początkujących (i nie tylko) piwowarów. I wcale nie odbierałbym tego jako podważanie opinii sędziowskich. Szkoda, moim zdaniem uczestnicy konkursu są ważniejsi niż "środowisko sędziowskie", ale co ja tam wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uczestnik konkursu mocno nad tym ubolewam. Osobista opinia takiego człowieka jak Czesław, to duża wartość dla początkujących (i nie tylko) piwowarów. I wcale nie odbierałbym tego jako podważanie opinii sędziowskich. Szkoda, moim zdaniem uczestnicy konkursu są ważniejsi niż "środowisko sędziowskie", ale co ja tam wiem.

 

Zawsze możesz go poprosić o komentarz, jak go znam - nie odmówi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem sędzią ale mam wrażenie że niektórzy nie potrafią spojrzeć na konkursy od strony piwowara, który w tej całej zabawie powinien być najważniejszy, pewnie na za małą liczbę konkursów wysłali swoje piwa ;)

 

A co do Pucharu, to zupełnie nie wiem w jaki sposób umieszczenie prywatnego komentarza w treści maila miałoby łamać jakikolwiek punkt regulaminu pucharu czy Dobrych praktyk.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem sędzią ale mam wrażenie że niektórzy nie potrafią spojrzeć na konkursy od strony piwowara, który w tej całej zabawie powinien być najważniejszy, pewnie na za małą liczbę konkursów wysłali swoje piwa ;)

 

A co do Pucharu, to zupełnie nie wiem w jaki sposób umieszczenie prywatnego komentarza w treści maila miałoby łamać jakikolwiek punkt regulaminu pucharu czy Dobrych praktyk.

W żaden. To fanaberia paru sędziów i jak zwykle cierpi na tym zwykły piwowar... Edytowane przez ZZZabioreCiButy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.