Skocz do zawartości

Mój autorski Imperial Stout - proszę się nie śmieć tylko pomóc :-)


Piwowarski774

Rekomendowane odpowiedzi

Mam za sobą juz kilka warek i chce wreszcie podejść do RIS-a. Proszę o pomoc.

 

No to po kolei:

 

Pale ale - 3 kg

Monachijski - 2

Jęczmień palony - 0,35

Caraaroma - ,025

Caramunich II - 0,25

Płatki pszenne - 0,3

Płatki owsiane - 0,3

Płatki jęczmienne - 0,3

Carafa I - 0,3

Czekoladowy [Carafa II] - 0,25

 

Chmiel: Marynka - 50g, Chellenger - 40, Lubelski 30g, Citra - 30, EKG - 30

 

Drożdże - S-04 [brzeczki wyjdzie mi około 12 l - 25 blg] czy jedna saszetka wystarczy, czy lepiej 2. Od razu powiem, że w grę wchodzą tylko drożdże suche]. 

 

Zacieranie 66-67 przez około 90 min.

 

Gotowanie około 2 h.

 

Czy to ma w ogóle ręce i nogi? Proszę o konstruktywny komentarz i pomoc. 

Edytowane przez Piwowarski774
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacierałbym 90min ale w 69-70°C - sypałbym trochę więcej carafy - uprościłbym zasyp

czym się różnią płątki jęczmienne od drugich płatków jęczmiennych?

Jęczmień palony miał być. Juz poprawiłem. Ale czy to [poza skomplikowaniem zasypu] trzyma się kupy? Czy drożdże się nadadzą w tej formie, typie i ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę słabo, że suchary - dobra byłaby zaprawiona gęstwa

na szybko http://www.mrmalty.com/calc/calc.html dla 25blg 12l potrzeba 1.3 paczki - oczywiście rozbija się o termin przydatności z paczki

dodatkowo jak je źle uwodnisz albo zaszokujesz temperaturowo to również działasz na swoją niekorzyść ;)

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę słabo, że suchary - dobra byłaby zaprawiona gęstwa

na szybko http://www.mrmalty.com/calc/calc.html dla 25blg 12l potrzeba 1.3 paczki - oczywiście rozbija się o termin przydatności z paczki

dodatkowo jak je źle uwodnisz albo zaszokujesz temperaturowo to również działasz na swoją niekorzyść ;)

Wielkie dzięki za wskazówki. Jeszcze tylko proszę o radę jak nie "zaszokować drożdży" i będę happy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif1447791856677.jpg

 

 

 

Zrób sobie bittera na US04 i wtedy mocarz. W sobotę mam zamiar RIS'a wykonać i gęstwa po US04 cze

Dzięki za propozycję, tylko ja na razie się orientuję w recepturze tego RISa. Warzenie w okolicach stycznia, więc Twoja gęstwa może nie doczekać. Ale gdyby za 2 miesiące propozycja była aktualna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób na suchych drożdżach, na których chcesz zrobić tego mocnego stouta jakąś 12-14 (APA, stout lub coś na co masz ochotę), a potem użyj odpowiedniej ilości gęstwy doniego (wszystkie opisy i linki do kalkulatorów odnośnie gęstwy są na wiki). Daj se spokój z sucharami dla piwa powyżej 20Blg. Pewnie się da (z więcej niż jedną paczką), ale po co?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.