Skocz do zawartości

Garnek


511201

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Miesiąc temu kupiłem dokładnie ten sam :)

Jak go otrzymałem zwątpiłem bo sądziłem że blachy są za cienkie (a dokładnie dno garnka) i zacier będzie się przypalać. Dzisiaj po uwarzeniu dopiero dwóch warek 40 litrowych mogę spokojnie w/w produkt polecić :okey:

Ja grzeje na taborecie 7kW i nie miałem żadnych przygód z przypalaniem etc.  A muszę przyznać że ów garnek, o dziwo trzyma ładnie temperaturę pod zwykłymi kocami ;) i zacieranie stało się wygodniejsze w porównaniu do zwykłego 30l "emaliaka".

 

Podsumowując produkt moim zdaniem naprawdę wart jet swojej ceny, w porównaniu do konkurencji. Zobaczymy jak się sprawdzi przy większych gęstościach, ale ja wypełniłem go dopiero do 2/3 objętości, także na 100% nie będzie problemu przy zacieraniu mocniejszych piw.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki od 3 lat jest ok. Jeśli to ten sam sprzedawca co na allegro sprzedaje z kranami, to na życzenie może zostawić gwint w środku, tak aby móc przykręcić np: filtrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał ten z kranem i do tego pompę, w końcu kto to będzie targał.

http://www.termosy.com.pl/garnek-stalowy-kranem-70-garnki-kranikiem-p-672.html?osCsid=hfa7jc4kci39505069p8sef0s3

 

ja póki co mam warzelnię nieco "prymitywną" i podnoszę gar za pomocą wciągarki :)

o takiej mnięj więcej:

 

http://allegro.pl/wciagarka-wyciagarka-reczna-korba-545-kg-1200-lbs-i5562549079.html

 

a apropo kraniku też mi mówił że jak trzeba to może zostawić gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie dostałem od "mikołaja" taki garnek jak w pierwszym poscie tylko z kranikiem i mam pytanie czy jak zamontuje w nim filtrator z oplotu i będę zacierał to się nic nie przypali i nie będzie przeszkadzał przy mieszaniu bo chciałbym w nim wysładzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w opiniach na którymś forum, że nie ma problemu. Oplot na czas gotowania zawiesza się końcówką na krawędzi garnka. Tylko dręczy mnie pytanie czy przy gęstym zacierze opadnie on potem swobodnie na dno? Niemniej wiele osób tak robi, więc chyba się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Serdecznie,,

 

Warzę piwo w garnku emaliowanym 20l. Chcę kupić nowy sprzęt aby warzyć wymiarowe warki 20l.

 

Znalazłem coś takiego: http://www.termosy.com.pl/garnek-stalowy-30-garnki-p-13.html

 

Kupić czy może polecacie coś lepszego? Chodzi mi głównie o to czy nierdzewka to dobra inwestycja.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, to niektóre osoby na forum mają te garnki i twierdzą, że są ok. Zastanów się, czy nie warto dołożyć 40 zł i kupić 50L z tego samego sklepu ... niewiele droższy a bardziej rozwojowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,. dzięki za odpowiedz. Faktycznie inwestycja w garnek 50L ma sens.

Ale garnek większy od tego, który posiadam teraz (22L) trzeba będzie chyba potraktować dwoma palnikami. Czy to wpływa jakoś na proces zacierania i warzenia? Czy lepiej zainwestować dodatkowo w taboret gazowy? Dużo tych wydatków na jeden raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.