Skocz do zawartości

Przeterminowane piwo


markus383

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Macie może doświadczenie z celowym zakupem przeterminowanego piwa? Potrzebowałbym jakieś 20-25L, ale nie wiem gdzie takie kupic po taniości. W hurtowni mogą sprzedawać butelkowane przeterminowane?

 

Wiem, że pytanie dziwne, ale wybaczcie :)

 

Pozdrawiam,

Mateusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie takie kupic po taniości

Jeden z poznańskich sklepów specjalistycznych sprzedaje przeterminowane butelki jako egzemplarze kolekcjonerskie "w zasadzie nie przeznaczone do konsumpcji". Jeśli jesteś z Poznania, albo jesteś z okolic, albo przejeżdżasz przez Poznań i jesteś zainteresowany wyślij PW i dam Co namiary.

 

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

Będę musial pojeździć po hurtowniach i sklepikach okolicznych w poszukiwaniu złocistego płynu ;) Może trafie na jakieś okazje.

Tak wogole to jestem z okolic Warszawy, wiec do Poznania mam kilka kilometrów, ale dziękuję za propozycje :)

 

Pozdrawiam,

Mateusz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób organy kontroli sprawdzą, że piwo jest po terminie? Kontrole IS odbywają z rzadsza i nie obejmują produktów, tylko warunków przechowywania ich i zaplecza sanitarnego. Więc moim zdaniem sklepy niczym nie ryzykują sprzedając piwa po terminie. Druga sprawa, to że coś jest po terminie nie oznacza, że musi zostać wycofane ze sprzedaży ustawa rozróżnia dwa terminy: 

 

 

1. Termin przydatności do spożycia, zapisywane jako "należy spożyć do: dzień, miesiąc, rok"

Data po upływie której środek spożywczy traci przydatność do spożycia. Jest on podawany w przypadku środków spożywczych nietrwałych mikrobiologicznie, łatwo psujących się. Dotyczy przede wszystkim mięs, wędlin i produktów mleczarskich. Data oznaczona napisem „należy spożyć do…”, jest datą graniczną, po przekroczeniu  której, nie należy spożywać danego produktu, gdyż stwarza to poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. 

 
2. Data minimalnej trwałości, oznaczana jako „najlepiej spożyć przed” albo „najlepiej spożyć przed końcem”
 Data, do której prawidłowo przechowywany środek spożywczy zachowuje swoje właściwości. Dotyczy produktów suchych np.  kasz, makaronów. Nie oznacza to, że po przekroczeniu daty jest on niebezpieczny dla zdrowia. Dokładnym znaczeniem daty minimalnej trwałości jest to, że po upływie terminu ważności producent już nie gwarantuje, że produkt będzie utrzymywał tę samą jakość, którą ma produkt świeży. 
 
Znajomość okresu trwałości  produktu  spożywczego pozwoli na jego lepsze wykorzystanie i może uchronić żywność przed zmarnowaniem.

 

Piwo podlega temu drugiemu podpunktowi i sklepy, wcale nie muszą go wycofać z tego co obserwuję. Często piwa po dacie są przeceniane o ponad połowę i wyprzedawane przez sklepy i hurtownie, więc warto się zapytać po prostu u nich. Trzeba rozróżniać tak podstawowe rzeczy.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.