Skocz do zawartości

uCieszny Browarek, warka # 17, Tripel


shlangbaum

Rekomendowane odpowiedzi

Piwo o kolorze starego złota. Piana bujna, równa. Opada do Obrączki i plam. Pozostawia pierścienie na szklance. Zapach drożdżowy - ale chyba drożdże lekko nawaliły, coś mi tu nie pasuje, przytłumiły zupełnie zapach słodu i chmielu. W smaku ostre. Coś jakby nuta ziołowa. Goryczka wyważona. Lekko kwaskowate. Dobrze nagazowane - to znaczy bąbelki nie dominują w ustach ale lekko buzują na języku.

 

Piwo bardzo rozgrzewające. Ciekawe. Przypomina belgijskie klasztorniaki, od Orvala, którego piłem jest nawet lepszy :)

 

 

 

Dzięki e-prezes za dostarczenie i dori za uwarzenie. Nie wiedziałem, że to belg kiedy je otwierałem, toteż proszę dori o kolejną butelkę, żebym mógł spróbować za kilka miesięcy, jak dojrzeje - to piwo było warzone w lutym, jeżeli ta strona nie kłamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do profesjonalnego opisu dodam fotkę. Niestety napotkałem pewne niespodziewane problemy techniczne i kolorystka nie do końca odpowiada rzeczywistości. Piwo było jaśniejsze niż na zdjęciu poniżej.

 

Samo piwo - pyszne, aczkolwiek początkowo źle je zinterpretowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki e-prezes za dostarczenie i dori za uwarzenie. Nie wiedziałem, że to belg kiedy je otwierałem, toteż proszę dori o kolejną butelkę, żebym mógł spróbować za kilka miesięcy, jak dojrzeje - to piwo było warzone w lutym, jeżeli ta strona nie kłamie :)

Widzę, że moje piwo wędruje po Krakowie :)

To piwo jednym bardzo smakuje innym zupełnie nie. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy, natomiast mój mąż złożył już zamówienie na kolejnego tripla :)

Piwo to faktycznie zostało uwarzone w lutym, więc dłuższe leżakowanie już chyba niewiele mu pomoże. W najbliższym czasie mam zamiar uwarzyć tripla, ale tym razem kupiłam drożdże Wyeast 1388 Belgian Strong Ale.

 

Dzięki chłopaki za przychylną recenzję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.