Skocz do zawartości

2016.04.02-03 Warszawski Konkurs Piw Domowych 2016- wiosenna edycja


the_doctor

Rekomendowane odpowiedzi

W imieniu organizatora, Mazowieckiego Oddziału Terenowego PSPD, chciałbym poinformować, że na początku kwietnia 2016 odbędzie się wiosenna edycja Warszawskiego Konkursu Piw Domowych. 


Konkurs przeprowadzony zostanie zgodnie z wytycznymi zawartymi w Przewodniku dla organizatorów konkursów piw domowych PSPD w następujących 7 kategoriach:


1. Hefeweizen 11-13 BLG (opis PSPD)
2. Hoppy Pils 11-13 BLG
3. Brett American Pale Ale 11-14 BLG
4. Rauchmarzen 13,5-15 BLG

5. Rye Stout 14-16 BLG
6. Brown IPA 14-17,5 BLG
7. Eisbock (Koźlak lodowy) 19-28 BLG (przed wymrażaniem)

8. Cydr wytrawny (nie bierze udziału w wyborze Grand Prix)
 

Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się podczas wiosennego Warszawskiego Festiwalu Piwa.

 

Opis stylów znajduje się pod linkiem: http://wkpd.waw.pl/opis-stylow/

 

Regulamin: http://wkpd.waw.pl/regulamin/

Formularz zgłoszeniowy: http://nowa.pspd.org.pl/konkurs/v-warszawski-konkurs-piw-domowych



Łychy w dłoń!
Powodzenia,
Olek

Edytowane przez the_doctor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla mnie zwłaszcza ten "Hoppy Pils" coś tajemniczo brzmi, czym on ma się różnić od np. Bohemian Pilsner czy German Pilsner?

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to tylko 2 i 5 wymagają szczegółowego opisu, 1, 4, 6 i 7 są opisane w nowym lub starym BJCP, styl pokrewny 3 jest bardzo szczegółowo opisany w Jurajskim KPD, problem jest tylko z 2 i 5, głównie pewnie sprowadzający się do pytania jakie chmiele są oczekiwane(dopuszczalne)/jaki oczekiwany jest poziom nachmielenia, pytania podobne jak do Imperial Baltic Porteru na Żywca ;)

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżeli chodzi o Hoppy Pils to oczekujemy Pilsa niemieckiego mocno nachmielonego na aromat nowofalowymi odmianami chmielu.

W żytnim Stoucie nie spodziewamy się amerykańskiego chmielu. Ma być raczej skupienie na słodowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Hoppy Pils to oczekujemy Pilsa niemieckiego mocno nachmielonego na aromat nowofalowymi odmianami chmielu.

W żytnim Stoucie nie spodziewamy się amerykańskiego chmielu. Ma być raczej skupienie na słodowości.

Czyli nawalić amerykańców na zimno do pilsa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie amerykańców:) i może niekoniecznie "nawalić", a raczej użyć w takiej ilości, by piwo miało intensywny aromat chmielowy.

 

Z dodatkowych ogłoszeń: W tym tygodniu pojawią się opisy wszystkich kategorii.

Edytowane przez the_doctor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę to reguły są takie jak we wszystkich konkursach czyli 1 piwo w jednej kategorii.

A można po jednym piwie np. w dwóch kategoriach? Czy wybieramy JEDNA kategorię i JEDNO piwo. Krótko mówiąc: mogę wysłać np. Hoppy Pilsa i Hefeweizena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku: http://wkpd.waw.pl/regulamin/ znajdziecie regulamin poprzedniej edycji. Teraz będzie on analogiczny, ale opublikujemy go nieco później. Teraz najważniejsze są opisy kategorii.

W regulaminie są wszystkie informacje, których potrzebujecie: ilość piwa, którą trzeba przysłać oraz to w ilu kategoriach można wystartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można po jednym piwie np. w dwóch kategoriach? Czy wybieramy JEDNA kategorię i JEDNO piwo. Krótko mówiąc: mogę wysłać np. Hoppy Pilsa i Hefeweizena?

Możesz. Max 1 piwo w kategorii i dowolna liczba kategorii.

 

Nigdy nie brałem udziału w konkursie, a myślę o dostarczeniu Cydru. Mogę prosić o instrukcję ? Jak dostarczyć, jak dużo go dostarczyć?

Pakujesz i wysyłasz pocztą albo kurierem. Zapewne będzie też opcja dostarczenia osobiście. Zazwyczaj jest to 4x 0,5l. Edytowane przez Oskaliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem regulamin i rzeczywiście można dostarczyć do jednego z lokali w Stolycy. Tak też zrobię :) Dzięki! :)

Miej tylko na względzie fakt, że tym razem będzie to najprawdopodobniej inny lokal.

 

Pewnie wkurzające pytanie: do kiedy orientacyjnie, powinna dotrzeć przesyłka?

Wszystko możesz znaleźć w regulaminie. Jest tam data konkursu i terminy przysyłania z poprzedniej edycji. Policz sobie jak będzie tym razem przy założeniu, że konkurs odbędzie się przed Festiwalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.