Skocz do zawartości

Pierwsza APA


Wiatrol

Rekomendowane odpowiedzi

Rzucaj jak najpóźniej, tak tylko żeby osiągnąć zamierzone IBU. Na 60 minut możesz sobie całkowicie odpuścić, zacznij od 45', a nawet 30' i tak nawet co 5' możesz rzucać garstkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do APA masz o polowe chmoeli za duzo :) do IPA by ci wystarczylo :)

Wrzuc citre na goryczke bo ma najwiecej alfa kwasow, wylicz sobie ibu na tyle ile chcesz miec w piwie i sypnij. z tego co ci zostanie sypnij 20% na 10 min gotowania. jakies 50_60% sypnij po wylaczeniu palnika. Reszte na 3dni na zimno. Chuba ze na zimno bedziesz chmielil w b nisliej temp wtedy na 5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmieli do apa nie masz za dużo, Masz w sam raz. na gorączkę citre, tak żeby z 40 - 50 ibu osiągnąć, potem na wyłączony palnik po 25 amarillo i cascade, reszta na zimno na 7-9 dni, pamiętaj żeby nie przesadzić ze slodami karmelowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citra miała najlepszy aromat wiec ją zostawilem na koniec przynajmniej mi sie bardzo podobał

Po przeczytaniu różnych receptur APA i IPA niewiem co wymysliłem ale napewno to wypije :-)

60' cascade i amarillo po 30g

15' cascade, amarillo, citra po 10g

5' cascade, amarillo, citra po 10g

30g citra na zimno 5 dni

 

Drożdże BREW GO 02 , temp fermentacji raczej 21 stopni tak żeby nie wkładać fermentatora do lodówki.

 

Jak myślicie to jeszcze APA czy już IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic innego nie zawalisz to wypijesz ze smakiem. Większym lub mniejszym, ale zdecydowanie ze smakiem.

Trudno jest samym chmielem zepsuć piwo.

 

Jednak jak na APA to moim zdaniem te 60g chmielu na 60' to przesada. Lepiej wrzucić to na 45' lub nawet na 30'. Nawet smak powinien być lepszy bo mniej tanin z chmielu się uwolni.

Chyba, że decydujesz się na IPA, to wtedy wyższy ekstrakt.

 

Ja nie liczę IBU, ja tylko staram się porównywać z tym ile sam sypię i robię jakąś przybliżoną, szacunkową poprawkę na alfa-kwasy.

 

Mam nadzieję, że nie napisałem głupot, bo jak zwykle nie chce mi się szukać źródeł wiedzy, a pamięć bywa zawodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.