Skocz do zawartości

fermentacja porteru bałtyckiego


Pancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nastawiłem porter bałtycki 22blg i po 30 dniach fermentacji burzliwej w średniej temperaturze 9,5°C przelałem go na cichą. Po zmierzeniu blg zeszło do 9. Czy nie powinienem jeszcze zostawić go na burzliwej? Brewtarget wyliczył mi, że piwo powinno zejść do 6 blg. Raczej nie ma opcji, żeby zeszło 3 blg w ciągu 3 tygodni? I generalnie teraz mam pytanie odnoście cichej. Czy w zaistniałym przypadku trzymać jeszcze piwo na cichej w temp. fermentacji 9,5°C, czy obniżyć do 4°C jak planowałem? A może w ogóle w jakiejś innej temperaturze trzymać na cichej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto jednak zrobić wpierw przerwę diacetylową, czyli podnieść temperaturę na 1-2 dni (najlepiej zrobić to w momencie, kiedy drożdże wyraźnie spowalniają i kończą fermentację). Dopiero potem zlać znad drożdży i do chłodnego.

 

Ale ja się nie znam - zrobiłem raptem ze 4 lagery, choć właśnie taka strategia pozwoliła mi się pozbyć przede wszystkim większości aldehydu z każdej kolejnej warki (w pierwszym piwie trochę go było, w ostatnim, Porterze Bałtyckim, był już niewyczuwalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz lagera robiłem i rozpoznaję temat. Do 6 blg wskazuje BT, ale i opis stylu BJCP, dlatego zależy mi na tym. Aczkolwiek jak będzie 8 to płakać nie będę :) Póki co żadnych niepokojących nut w aromacie nie ma - ani w 10°C, ani w 20°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brewtarget wyliczył mi, że piwo powinno zejść do 6 blg

Ręka do góry kto wierzy we wskazania odfermentowania wg BT...  

 

Jak nie robisz FFT to nie wiesz do ilu powinno zejść, możesz co najwyżej szacować (bardzo niedokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach od zlania na cichą porter jeszcze pracuje. Pewnie lekkie napowietrzenie podczas zlewania nieco pomogło pozostałym w piwie drożdżom. Konkluzja jest taka, że poniosło mnie i spokojnie jeszcze na tydzień co najmniej mogłem piwo zostawić na burzliwej. Obniżę temperaturę żeby piwo się sklarowało, kiedy piwo przestanie już całkowicie pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

poniosło mnie i spokojnie jeszcze na tydzień co najmniej mogłem piwo zostawić na burzliwej

wg, mnie nic Cię nie poniosło.

Fermentacja burzliwa się kończy gdy piana opadnie, a nie gdy przelejemy piwo z nad drożdży, co jednak nie znaczy, że fermentacja się zakończyła już całkowicie.

Piwo dalej dofermentowuje i to właśnie nazywa się fermentacją cichą, a to, że przy okazji piwo się klaruje to inna bajka.

 

Bądź cierpliwy bo to dolniak i to dość mocny więc cała fermentacja trwa długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koniec końców po 7 dniach w 8-10°C i 18 dniach cichej w średniej temperaturze 6,5°C piwo z 9 zeszło do 7blg i super się wyklarowało. Teraz stoi już parę dni zabutelkowane i na dnie pojawia się osad, więc z nagazowaniem bez dodawania świeżych drożdży problemu raczej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zabutelkowałem marcowe które robiłem z gotowego zestawu i podczas degustacji okazało sie że jest bardzo goryczkowe . Zastanawiam się czy ilość chmielub czy długość gotowania ma wpływ na goryczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców po 7 dniach w 8-10°C i 18 dniach cichej w średniej temperaturze 6,5°C piwo z 9 zeszło do 7blg i super się wyklarowało. Teraz stoi już parę dni zabutelkowane i na dnie pojawia się osad, więc z nagazowaniem bez dodawania świeżych drożdży problemu raczej nie będzie.

Oto przepis na zakazaną bombę kasetową! Poczytaj o lagerach proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Koniec końców po 7 dniach w 8-10°C i 18 dniach cichej w średniej temperaturze 6,5°C piwo z 9 zeszło do 7blg i super się wyklarowało. Teraz stoi już parę dni zabutelkowane i na dnie pojawia się osad, więc z nagazowaniem bez dodawania świeżych drożdży problemu raczej nie będzie.

Oto przepis na zakazaną bombę kasetową! Poczytaj o lagerach proszę!
Ale o co konkretnie chodzi? Tutaj o cichą fermentacje chodzi. Burzliwa trwała około miesiąca, a cicha 25 dni z czego 7 dni w 8-10°C i 18 dni w 6,5°C. Warto cały temat przejrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzliwa trwała około miesiąca, a cicha 25 dni

Tego nie doczytałem, a myślałem że B: 7 dni, sory, ale co to za burzliwa z 9 do 7.

 

Warto cały temat przejrzeć.

Nie zdecydowanie odradzam czytania od początku wątku w którym się pisze, a już absolutnie nie polecam wyszukiwarki i czytania tam uzyskanych informacji!!! :lol:

PS

Przepraszam podszedłem od dupy strony i naprawdę nie wiem dlaczego umknął mi początek wątku. Nie wiedziałem o początkowym balingu. Przepraszam.

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.