Skocz do zawartości

Za dużo GAZU


Wiatrol

Rekomendowane odpowiedzi

Poje właśnie swoją kolejną warke pils z gozdawy

Piwo ma jakies 6 - 8 tygodni

Jeszcze tydzień temu powiedziałbym że zrobiłem super piwo jak na początk i zabawy w piwowara.

Teraz piwo jest strasznie nagazowane da die pić ale już nie z takim smakiem jak wcześniej .

Czy nie uważacie że 4g glukozy na refermentacje na okres powyżej 8 tygodni to za dużo

Glukoza sypana do każdej butelki z użyciem tej samej miarki

Pije :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie uważacie że 4g glukozy na refermentacje na okres powyżej 8 tygodni to za dużo

tak uważam i czas nie ma tu znaczenia ;)

Poczytaj trochę o nagazowaniu, a szybko zauważysz, że wielu sypie może 4-5g cukru na litr piwa, a nie te mityczne 4g (cukru/glukozy) na 0,5 litra.

Swoją drogą ciekawe kto to wymyślił żeby tyle cukru/glukozy dawać do nagazowania?

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba domyślam sie kto wymyślił 4g cukru NIECIERPLIWI :-)

Sam osobiście pijam bardzo dużo piwa każdego wieczora wypijam 2 oczywiście jak moge jest dużo wyjątków i osoboście w 99% przypadków zamienił bym wódke na Piwo :-)

Kolejne warki bedą dostawac 3g glukozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba domyślam się kto wymyślił 4g cukru : NIECIERPLIWI :-)

Sam osobiście pijam bardzo dużo piwa, każdego wieczora wypijam 2szt oczywiście jak mogę ale jest dużo wyjątków. Osobiście w 99% przypadków zamienił bym wódkę na Piwo :-)

Kolejne warki bedą dostawac 3g glukozy

Porównaj oryginał z korektą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do 0,5l odmierzam cukier miarką (Biowin) przeznaczoną na 0,33l i nagazowanie jest idealne; wcześniej przegazowywałem i przed otwarciem musiałem mocno chłodzić aby nie było fontanny... Ostatnio tylko do pszenicy dałem miarkę dedykowaną do 0,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swoich pierwszych warek wlewałem syrop cukrowy przed rozlewem do fermentora z kranikiem. Do ostatniej warki syrop cukrowy dodałem strzykawką do każdej butelki. Może i więcej pracy ale mogę mieć piwo o różnym stopniu nagazowaniu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

 

Wiatrol - wracając do twojego pytania to zazwyczaj jest 6g na 1 litr, a 4g to sporo jak na butelkę dodatkowo nie wiadomo ile trwała fermentacja. Bo możliwe że fermentacja się jeszcze nie skończyła a ty jeszcze dodałeś cukier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda z przelaniem odfermentowanej brzeczki do roztworu cukru (tak by wirowało) się w moim przypadku sprawdza, choć nie do końca jej ufałem i nadal mam wątpliwości (czy cukier równomiernie się rozpuści), ale żadne piwo nie było przegazowane albo za słabo nagazowane. Ilość cukru z kalkulatora do danego poziomu nasycenia. Roboty na pewno mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Metoda z przelaniem odfermentowanej brzeczki do roztworu cukru (tak by wirowało) się w moim przypadku sprawdza, choć nie do końca jej ufałem i nadal mam wątpliwości (czy cukier równomiernie się rozpuści)

To sobie zamieszaj jeszcze po zlaniu piwa - sam tak robię właśnie dla pewności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.