Skocz do zawartości

Piwo miesiąca: Styczeń 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Chce sprobowac zabawe p.t. "Piwo miesiaca", gdzie sobie glosujemy jaki rodzaj piwa uwarzymy w danym miesiacu i potem sobie opiszemy proces warzenia, fermentacji i degustacji w tym watku.

Pomysl jest na razie nowy i nie sprawdzony, ale mysle ze warty sprobowania. Oczywiscie udzial w zabawie jest dobrowolny, i nie musisz warzyc piwa jezeli "twoje" piwo nie wygralo. Takze jezeli nie glosowales, to nie znaczy, ze nie mozesz piwa uwarzyc.

 

Na razie wiec mozesz glosowac na jeden z powyzszych rodzajow piwa. Na poczatku stycznia poprzez glosowanie bedziemy mieli "zwyciezce" tzn. wybrany konkretny styl piwa. Nastepnie jezeli chcesz brac udzial w zabawie, opiszesz tutaj recepture, jak ci poszlo warzenie i po paru miesiacach, jak to piwo smakuje. W ten sposob mam nadzieje bedziemy sobie mogli porownac rozne receptury i sposoby warzenia konkretnego stylu piwa.

 

PS: jezeli masz jakies uwagi lub pomysly w jaki sposob ulepszyc ta zabawe na nastepny miesiac, wpisz to tutaj:

http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?id=2049&p=1

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja oddalem moj glos na piwo marcowe (octoberfest). Glowny powod na to jest taki ze juz jest koniec grudnia a ja tu jeszcze zadnego lagera nie uwarzylem tej zimy. Do tego piwa chce uzyc drozdze W 34/70, i przydalo by sie najpierw uwarzyc jakis "lekki" albo "sredni" lager (tzn nie np. porter baltycki), zebym nie musial do tego robic starterow. W ten sposob po uwarzeniu tego piwa bede mogl uzyc tych drozdy po fermentacji jako starter do "mocniejszych" lagerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, po przeczytaniu myślałem że trza wymyśleć, uwarzyć i zdegustować w tym samym miesiącu.

 

Jako, że jest zima proponuję portera bałtyckigo. A czemu, bo zima jest podobno długa, i długa fermentacja nie zaszkodzi, leżakowanie też nie a tym bardziej za rok degustacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głosowałem za pilsem, ale właśnie po degustacji miesięcznej zabutelkowanej warki stwierdzam, że wyszło dość wytrawne i wolałbym zmienić na pełniejsze Marcowe. No ale się nie da :) Może marcowe uwarzę następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze pszenica jest tuz za czeskim pilsem! To jest prawie tak, jakbys ogladal wyscigi konne: wczoraj czeski pils mial 6 glosow, pszenica: 0. Dzisiaj patrze, a pszenica dogania Czecha (10:9), ida prawie leb w leb!!!!

 

Jezeli wygra czeski to uwarze klona Urquella. Jezeli wygra pszenica, moze uwarze lagera z pszenicy? Albo jakis inna krzyzowke, wlasnie dzisiaj zakegowalem krzyzowke belgijskiego pszeniczniaka z amerykanskim alem. Wyszlo z tego swietne jasne piwo letnie, lekkie w smaku i lekko owocowe. Tak sobie mysle ze na zime bardziej by pasowal lager pszeniczny.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem za marcowym, chociaż nie jestem pewien czy uda mi się uwarzyć, bo na razie w planach monachijskie...

Jak wygra marcowe to nie będziesz miał wyjścia (t.j. należy popełnić i jedno, i drugie). Bawariany gotowe do startu - balonik. Temperatura w lodówce jednak skutecznie poskromiła ich zapędy.

Obstawiam jednak mojego faworyta pilsa. Wygra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygra marcowe to nie będziesz miał wyjścia (t.j. należy popełnić i jedno, i drugie).

Damy radę. :) 9.01 monachijskie - dwa tyg na burzliwej i 23.01 marcowe. Dobry plan? :beer:

 

Tylko pewnie wygra pszenica, a pszenicę to ja na ferie dopiero planowałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to 02.01. uwarzymy pilsnerka. Jeśli by się okazało, że wygrała pszenica to my odpadamy z zabawy wg. nas przenica jest be.:)

Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że w Sylwestra popełnimy ostatnią w tym roku warkę i będzie to alt na Euro ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.