Skocz do zawartości

które drożdże wybrać ?


galmat7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dziś warzyłem 3 piwo które właśnie się chłodzi i mam pytanie jakie drożdże wybrać s-04 czy Danstar Nottingham i czy o tych drugich przed zadaniem wystarczy wsypac do szklanki wody i odczekać 15 min czy trzeba jakoś inaczej niż w s-04(którymi już robiłem i wszystko było ok)

zasyp:

Słód pilzneński 2,65 kg
Słód monachijski 1,45 kg
Słód karmelowy jasny 0,35 kg
chmiele sybilla i citra 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki efekt chcesz uzyskać. S-04 powinny dać nieco pełniejsze piwo, bo nie schodzą bardzo nisko. Nottinghamy mają dość czysty profil i są nieco bardziej żarłoczne, gdybyś chciał się skupić na pokazaniu w piwie chmielu to będą pewnie lepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki efekt chcesz uzyskać. S-04 powinny dać nieco pełniejsze piwo, bo nie schodzą bardzo nisko. Nottinghamy mają dość czysty profil i są nieco bardziej żarłoczne, gdybyś chciał się skupić na pokazaniu w piwie chmielu to będą pewnie lepszym wyborem.

A czy rehydratacja na wodzie też jest czymś dobrym w przypadku Nottingham i czy temperatura 17-19 będzie dla nich odpowiednia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Mi ostatnio Nottinghamy nie rozpoczely pracy i musialem ratowac sie US-05 wiec uwazaj z tymi drozdzami. Z tego co mozna wyczytac na tym forum to ze Danstary maja duza rozpietosc jakosci. Jak Ci nie wystartuja w 24H zarzuc S-04 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly watek o Nottinghamach i zauwazylem podobne objawy czyli brak jakiegokolwiek reakcji wewnatrz fermentora (brak piany, osady nie podniesione z dna) po ponad 48H od zadania drozdzy. Po dodaniu US-05 fermentacja ruszyla w pare godzin.

Edytowane przez ibrahim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie bulka-nie mam więcej pytań

 

Przeczytałeś tylko pierwsze dwa słowa z całego posta? To dobrze, że nie masz pytań. 

 

Bulkanie nie jest żadnym wyznacznikiem fermentacji. Jedyne co daje pewność to pomiar blg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, Konus. Daruj sobie takie banały. Chodziło mi że kolega napisał po czym poznaje, że nie ruszyła fermentacja, tzn. żadnych oznak m.in. brak piany, nie bulka brak zmian. I jeszcze Cię pewnie zaskoczę ale jeśli rurka bulka jak szalona to jest najczęściej oznaką fermentacji (przynajmniej u mnie)    :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly watek o Nottinghamach i zauwazylem podobne objawy czyli brak jakiegokolwiek reakcji wewnatrz fermentora (brak piany, osady nie podniesione z dna) po ponad 48H od zadania drozdzy. Po dodaniu US-05 fermentacja ruszyla w pare godzin.

u mnie ruszyło na szczescie, w 40 h po zadaniu 

 

O rany, Konus. Daruj sobie takie banały. Chodziło mi że kolega napisał po czym poznaje, że nie ruszyła fermentacja, tzn. żadnych oznak m.in. brak piany, nie bulka brak zmian. I jeszcze Cię pewnie zaskoczę ale jeśli rurka bulka jak szalona to jest najczęściej oznaką fermentacji (przynajmniej u mnie)    :P

 

teraz bulka i jest piana i widać że coś się dzieje  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to jest najczęściej oznaką fermentacji  no właśnie, czasem może być spowodowane przeniesieniem piwa w cieplejsze miejsce i uwalnianiem się CO2 z cieczy.

 

A skąd w cieczy CO2 ? Czy nie z fermentacji? To by oznaczało, że fermentacja ruszyła, więc jeśli bulka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.