Skocz do zawartości

Naczynie do zacierania


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post:

Witam wszystkich serdecznie.

Może najpierw krótko: dopiero zaczynam swoją przygodę z piwkiem (w sensie robienia oczywiście), mam nastawione piwo z brewkita gozdawy pszeniczne (jeszcze bulka).

Trochę juz poczytałem i może za jakieś 2 brewkity spróbuje zacierania.

I tu pojawia się moje pytanie (myśle że często bedą się tu pojawiały moje pytania :) )

U w piwnicy znalazłem garnek taki na oko około 30l. Nie jest to amelinium, nie jest to emalia. Wydaje mi się że to zwykły metalowy, blaszany garnek, używany był do gotowania bielizny. Czy coś takiego może być używane do zacierania, oczywiście po oczyszczeniu:)?

Trochę obawiam się jednego, że ten gar jest wykonany z trochę za cienkiej blachy.

Później jak przyniosę go do domu to wstawię jego fotki abyście mogli zerknąć co to za garnek.

Edytowane przez mkielczynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to jest gar cynkowany, taki do pasteryzowania też słoików. Raczej takie gary się nie nadają, ale wrzuć zdjęcie to Ci powiemy. 

 

Powiem tak nowy garnek emaliowy -30 litrów to bardzo mały koszt około 100zł. Używkę wyrwiesz taniej popoluj trochę na OLX pojawiają się co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to się nie nadaje, to typowy gar do pasteryzowania słoików i gotowania ciuchów . Niestety jest on reaktywny z brzeczką i drugie ale nie można go traktować chemią. Więc lepiej poszukaj gdzieś indziej gar.

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinąć myśl?

 

Zacierasz tam, gdzie prowadzisz filtrację. U mnie jest to wiadro z oplotem. Wlewam do niego wodę, wrzucam słody, mieszam, mierze temp (ewentualnie dolewam wrzątku by podnieść), zamykam dekiel i zawijam kocem, a po godzinie dolewam kilka litrów wrzątku no i filtruje.  :)

 

Oszczędzasz tak 30-40 min, no i odpada ci mycie gara - czyli najważniejsze! :D

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mozesz rozwinąć myśl?

Zacierasz tam, gdzie prowadzisz filtrację. U mnie jest to wiadro z oplotem. Wlewam do niego wodę, wrzucam słody, mieszam, mierze temp (ewentualnie dolewam wrzątku by podnieść), zamykam dekiel i zawijam kocem, a po godzinie dolewam kilka litrów wrzątku no i filtruje. :)

 

Oszczędzasz tak 30-40 min, no i odpada ci mycie gara - czyli najważniejsze! :D

Sorki, że się czepiam : w czym gotujesz brzeczkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.