Skocz do zawartości

Stopień od fermentowania. Pytanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

 

Jutro mam zamiar robić (pierwszy raz) rozlew i mam pewien problem a raczej brakuje mi wiedzy.

 

Moja IPA po tygodniu burzliwej i dwóch tygodniach cichej zjechała tylko do 7,5 Blg. Mierzone refraktometrem optycznym. Czy to nie za mało??

 

Ale od początku. Zacierałem bardziej na słodko w temp. 66-67 C. Użyłem safale us-05 dwóch saszetek. Temperatura fermentacji wahała się od 18 - 22 C. Początkowo brzeczka miała 15 Blg. Po tygodniu fermentacji od fermentowało do około 8,2 Blg. A dziś sprawdzałem i wychodzi mi 7,5 Blg. Czy taki stopień od fermentowani jest ok??

Nie chcę mieć granatów. Pomoże ktoś??

 

Z góry Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie nie chcę zaczynać nowego tematu więc się podepnę.

 

Tydzień burzliwej, drożdże WY American Ale II. Start 12.5P teraz jest 2.60 P. Próba FFT wskazuje, że zejdzie do 1.9P. Chciałem przelewać na cichą, ale na wierzchu jest tak potężna czapa drożdży, że aż trudno się strzykawką przebić. Stąd moje pytanie. Mam zebrać łychą drożdże i na cichą, czy czekać aż same opadną. Fermentuję w komorze cały czas w 20C. Muszę zlewać na cichą bo potrzebuję gęstwy, a będę chmielić na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę zaczynać nowego tematu więc się podepnę.

 

Tydzień burzliwej, drożdże WY American Ale II. Start 12.5P teraz jest 2.60 P. Próba FFT wskazuje, że zejdzie do 1.9P. Chciałem przelewać na cichą, ale na wierzchu jest tak potężna czapa drożdży, że aż trudno się strzykawką przebić. Stąd moje pytanie. Mam zebrać łychą drożdże i na cichą, czy czekać aż same opadną. Fermentuję w komorze cały czas w 20C. Muszę zlewać na cichą bo potrzebuję gęstwy, a będę chmielić na zimno.

 

Na cichą przelewa się jak przestanie Ci fermentować piwo. Poczekaj do 2P. A apropo drożdży znajdź sobie wątek apropo konkretnej odmiany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.