Skocz do zawartości

XI Konkurs Piw Domowych we Wrocławiu 10-12 czerwca 2016


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Spoko ;) jakby ktoś z organizatorów zabrał głos w tej sprawie to byłoby super :)

 

 

Prosiłbym dać chwilę czasu, jutro najpóźniej zostaną podane wyniki z punktacją. Dziś jeszcze mieliśmy sporo roboty i atrakcji związanych z festiwalem :) Więc prosilibyśmy uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

 

Oprócz wyników, także napiszemy jakie piwa - z jakim dodatkiem wygrały Wariację na temat Berilner Weisse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Spoko ;) jakby ktoś z organizatorów zabrał głos w tej sprawie to byłoby super :)

 

 

Prosiłbym dać chwilę czasu, jutro najpóźniej zostaną podane wyniki z punktacją. Dziś jeszcze mieliśmy sporo roboty i atrakcji związanych z festiwalem :) Więc prosilibyśmy uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

 

Oprócz wyników, także napiszemy jakie piwa - z jakim dodatkiem wygrały Wariację na temat Berilner Weisse.

 

 

Spoko, nie pali się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki 11. Konkursu Piw Domowych

 

Wariacje na temat Berliner Weisse:

 

1. Podeszwa Tomasz i Jakub Krupa 43,75

2. Michał Kordek 35,75

3. Paweł Masłowski 32,50

4. Piotr Czarny 32,00

5. Łukasz Kantor 31,50

6. Jacek Przywara 29,25

7. Paweł Sroczyński 28,75

8. Bartosz Rutkowski 27,75

9. Krzysztof Gref 20,25

10. Piotr Królewiecki 17,75

 

Pils bohemski:

 

1. Kostas Bimtsas 33,33

2. Rafał Krzywicki 32,67

3. Mariusz Bystryk 31,33

4. Masłowski Paweł 27,67

5. Bartosz Kozłowski 26,33

6. Daniel Gacek 23,33

 

Brown Ale:

 

1. Łukasz Śledziński 32,33

2. Szymon Kierszniowski 32,00

3. Jerzy Kleczkowski 31,00

4. Maciej Ciupke 30,33

5. Mariusz Bystryk 30,33

6. Grzegorz Kozioł 29,67

7. Jerzy Mitczuk 28,67

8. Szymon Synak 27,33

9. Tomasz Dzikowski 26,67

10. Dariusz Pięta 26,00

11. Marcin Marć 24,00

12. Michał Radwan 21,33

13. Grzegorz Suchan 21,00

14. Łukasz Lewczuk 18,33

15. Maciej Jewandowski 14,67

 

Russian Imperial Stout:

 

1. Karol Drzazga 44,00

2. Szymon Szewczyk 33,00

3. Piotr Czarny 32,00

4. Wiktor Staszewski 31,33

5. Dawid Rogoziński 28,33

6. Andrzej Pietrzyk 27,67

7. Daniel Miniuk 27,67

8. Andrzej Kasiewicz 26,00

9. Adrian Banachowicz 24,33

10. Mateusz Matwiejczuk 24,00

 

 

Nagroda Grand Prix:

 

Russian Imperial Stout w wykonaniu Karola Drzazgi!!!

 

 

Zwycięzcom gratulujemy!

Edytowane przez Undeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla laureatów, podziękowania dla organizatorów! :)

 

A co trzeba było wrzucić do tego Berlinera aby wygrać? ;)

 

Właśnie miałem pisać komentarz :) 

 

Zwycięzcy dodali roślinę która nazywa się Sumak odurzający - nadało bardzo ciekawej kwaskowatej - cierpkości piwu, owocowości i przyjemnego delikatnego kwiatowego aromatu. Piwo oprócz tego było bardzo dobrze pijalne i zbalansowane. Podstawowy styl jakim był Berliner Weisse został zachowany stąd też taki odskok punktowy od pozostałych miejsc. Dodam też, że piwo zaskoczyło też bardzo sędziów ;) Nie znaliśmy wcześniej takiej rośliny i nawet nie wiedzieliśmy, że można jej użyć w piwie i trzeba przyznać, że pomysłowość idealnie wpasowała się w kategorię wariacja, bo było to coś nietypowego.

 

Piwowarzy z pozostałych miejsc udzielają się na forum więc mogą skomentować pozostałe miejsca :) Niestety nie mam metryczek, a nie pamiętam co dokładnie było użyte na jakim miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie znaliśmy wcześniej takiej rośliny i nawet nie wiedzieliśmy, że można jej użyć w piwie i trzeba przyznać, że pomysłowość idealnie wpasowała się w kategorię wariacja, bo było to coś nietypowego.

Używałem już kilkakrotnie, głównie do witbiera. Z tym, że ja miałem sumak w postaci proszku, a nie rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałem imbir.

 

O właśnie :) Piwo też było całkiem niezłe, ale zabrakło trochę w smaku, a aromat też do końca z tego co pamiętam nie był czysty, ten Imbir zrobił się taki jak po dolaniu syropu Imbirowego do lagera i delikatnego zakwaszenia go, o ile dobrze pamiętam... Ogólnie pomysł dobry ale był do dopracowania ;) 

 

Z nietypowych składników było jeszcze piwo z dereniem kolejne z aronią, oraz hibiskus z pięknym kolorem i kwaśną owocowością.

 

Z tych gorszych piw powiem, tak że ktoś przysłał lekkiego belga, który nawet kwaśny nie był... To jest nauczka na przyszłość żeby obowiązkowo robić eliminacje nawet jak jest 10 piw przysłanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałem skórki i wyciśnięty sok z limonek. Polecam combo:).

 

Przy okazji gratulacje dla wszystkich finalistow!

 

Tak piwo samo w sobie było dobre, jednak aromat był już bardzo ale to bardzo ostry i drażniący. 2/4 sędziom to odpowiadało pozostali obniżyli już za to punkty. Przyznać muszę że gdyby nie ta kręcąca w nosie ostrość od skórek to aromat genialny i mogłoby walczyć spokojnie o pierwsze miejsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny dodatek to kiwi oraz delikatne chmielenie na zimno Simcoe, być może jeszcze poszło trochę imbiru na zimno, ale nie jestem pewien czy na konkurs wysyłałem wersję z imbirem czy bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gratulacje dla laureatów, podziękowania dla organizatorów! :)

 

A co trzeba było wrzucić do tego Berlinera aby wygrać? ;)

 

Właśnie miałem pisać komentarz :)

 

Zwycięzcy dodali roślinę która nazywa się Sumak odurzający - nadało bardzo ciekawej kwaskowatej - cierpkości piwu, owocowości i przyjemnego delikatnego kwiatowego aromatu. Piwo oprócz tego było bardzo dobrze pijalne i zbalansowane. Podstawowy styl jakim był Berliner Weisse został zachowany stąd też taki odskok punktowy od pozostałych miejsc. Dodam też, że piwo zaskoczyło też bardzo sędziów ;) Nie znaliśmy wcześniej takiej rośliny i nawet nie wiedzieliśmy, że można jej użyć w piwie i trzeba przyznać, że pomysłowość idealnie wpasowała się w kategorię wariacja, bo było to coś nietypowego.

 

Piwowarzy z pozostałych miejsc udzielają się na forum więc mogą skomentować pozostałe miejsca :) Niestety nie mam metryczek, a nie pamiętam co dokładnie było użyte na jakim miejscu

 

No cóż, możemy być dumni, że aż na 43,75 pkt została oceniona nasza interpretacja :) Mogę zdradzić, że zastosowaliśmy "sumakowanie na zimno", gdyż chcieliśmy wzmocnić charakter berlinera o kwaśność, owocowość i i charakterystyczny smak przy zachowaniu pijalności i balansu wszystkich odczuć aromatyczno-smakowych. Berliner nie był dokwaszany kwasem mlekowym, daliśmy bardzo długi okres czasu bakteriom Lactobacillus delbrueckii na spokojne zakwaszenie, dzięki temu uzyskaliśmy również piwo superklarowne o przyjemnym zapachu cytrusowo-jabłkowym.

 

Asekurując się przed wrażliwym charakterem L. d. rozdzieliliśmy warkę 50 l na 4 castoramy po 12 l. W jednym fermentorze bakterie ewidentnie miały inne plany jeżeli chodzi o biosyntezę, gdyż ze względu na stres lub inne niekorzystne warunki zaczęły tworzyć diacetyl na 2-3 pkt i tworzyły aromat drogich serów pleśniowych - więc stwierdziliśmy, że efekty z tego fermentora nadają się na tzw naszą lożę szyderców i te piwa zostaną po pewnym czasie zbadane lub przy okazji jakiegoś kursu sensyrocznego poznamy opinię innych piwowarów. 

 

Chciałbym w imieniu swoim i kolegi podziękować organizatorom, sędziom oraz pogratulować pozostałym laureatom!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Grek ale Greka nie udaje. A piwka robi zacne, choć nie chętnie się nimi dzieli.

 

Quhcik, za rzadko wpadasz (czyt. wcale)! Na Warsztatach byłem, rozczęstowałem 7l piwa (tyle, ile udało mi się dotargać komunikacją). Ciebie tam nie było, a podobno ktoś Cię widział w ten dzień na Festiwalu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.