Skocz do zawartości

XI Konkurs Piw Domowych we Wrocławiu 10-12 czerwca 2016


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ze swojej strony mam prośbę, aby można było na piwo.orgu aktualizować jakieś newsy ws. konkursu poprzez aktualizację pierwszego posta, a najlepiej edycję tytułu o ile zostanie ustalona data konkursu.

Z jednej strony sam, żem sobie winien, bo z racji życia ostatnio w lekkim niedoczasie nie przeglądam forum zbyt regularnie (bardziej wczytuję się raz na tydzień, a interesujące wątki przeglądam częściej na szybko), a z racji pracy poza miejscem składowania piwa mam problem z wysłaniem przesyłki na czas - jakoś przyzwyczaiłem się, że standardowy termin wysyłki to tydzień przed konkursem... wiem, własne gapiostwo, ale miło by było gdyby dało radę taką dobrą praktykę wprowadzić na przyszłe edycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Potwierdzenia przyjęcia rozsyłać będziemy po zakończeniu przyjmowania paczek, jak piwa zostaną dodane do systemu.

A może po prostu publiczna lista startowa? Szybciej, prościej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego pewnie interesuje ilość piw w danej kategorii, to zawsze podajemy. Co do listy uczestników nigdy nie robiliśmy jej, z powodów powyżej :)

 

Tak ze swojej strony mam prośbę, aby można było na piwo.orgu aktualizować jakieś newsy ws. konkursu poprzez aktualizację pierwszego posta, a najlepiej edycję tytułu o ile zostanie ustalona data konkursu.

Z jednej strony sam, żem sobie winien, bo z racji życia ostatnio w lekkim niedoczasie nie przeglądam forum zbyt regularnie (bardziej wczytuję się raz na tydzień, a interesujące wątki przeglądam częściej na szybko), a z racji pracy poza miejscem składowania piwa mam problem z wysłaniem przesyłki na czas - jakoś przyzwyczaiłem się, że standardowy termin wysyłki to tydzień przed konkursem... wiem, własne gapiostwo, ale miło by było gdyby dało radę taką dobrą praktykę wprowadzić na przyszłe edycje.

 

Wydaje mi się, że informacje były wystarczająco często aktualizowane, żeby je zauważyć. Nie widziałem jeszcze konkursu żeby można było wysłać piwo tydzień wcześniej, zawsze jest to minimum tydzień od zakończenia przyjmowania paczek do finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie nie rozumiem tej awersji niektórych Organizatorów do publicznej listy, dla mnie to fajne wiedzieć z kim przyjdzie się zmierzyć w konkursie jak wysyłam piwo.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaje mi się, że informacje były wystarczająco często aktualizowane, żeby je zauważyć. Nie widziałem jeszcze konkursu żeby można było wysłać piwo tydzień wcześniej, zawsze jest to minimum tydzień od zakończenia przyjmowania paczek do finału.

Tydzień do finału, więc intensywniej przeglądać info zacząłem przeglądać w połowie maja, niestety w związku ze zmianą miejsca pracy na tryb wyjazdowy dopiero teraz wracam do lokalizacji, gdzie trzymam piwo. Wcześniej widząc datę określoną na czerwiec, szykowałem się na to, że spokojnie w najbliższy weekend zbiorę wszystkie piwa i będę robił wysyłkę na konkursy.

Brak bólu tyłka z mojej strony, tylko raczej sugestia-prośba, aby w miarę możliwości można było wyedytować nagłówek dla takich nieuważnych osób jak ja :)

Czy dojdzie jeszcze na czas to się zobaczy, gdybym chciał oszukać system to bym pewnie wysłał celową słuczkę i w poniedziałek dosłał odpowiednie butelki, ale raczej nie o takie manewry chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co niejasnego jest w zapisie regulaminu mówiącym, że piwa należy dostarczyć do 20.05?

Czy weekend jest przed tą datą czy po?

O ile paczkę w poniedziałek jeszcze odbierzemy, bo mogła zostać wysłana nawet w środę i mieć przygody po drodze, o tyle osobiste dostarczenie piwa po terminie jest zupełnym ignorowaniem regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się, że informacje były wystarczająco często aktualizowane, żeby je zauważyć. Nie widziałem jeszcze konkursu żeby można było wysłać piwo tydzień wcześniej, zawsze jest to minimum tydzień od zakończenia przyjmowania paczek do finału.

Tydzień do finału, więc intensywniej przeglądać info zacząłem przeglądać w połowie maja, niestety w związku ze zmianą miejsca pracy na tryb wyjazdowy dopiero teraz wracam do lokalizacji, gdzie trzymam piwo. Wcześniej widząc datę określoną na czerwiec, szykowałem się na to, że spokojnie w najbliższy weekend zbiorę wszystkie piwa i będę robił wysyłkę na konkursy.

Brak bólu tyłka z mojej strony, tylko raczej sugestia-prośba, aby w miarę możliwości można było wyedytować nagłówek dla takich nieuważnych osób jak ja :)

Czy dojdzie jeszcze na czas to się zobaczy, gdybym chciał oszukać system to bym pewnie wysłał celową słuczkę i w poniedziałek dosłał odpowiednie butelki, ale raczej nie o takie manewry chodzi.

 

Witaj w klubie ;)

 

Ja zupełnie nie rozumiem tej awersji niektórych Organizatorów do publicznej listy, dla mnie to fajne wiedzieć z kim przyjdzie się zmierzyć w konkursie jak wysyłam piwo.

W II Podlaskim KPD jest lista eliminacyjna i uważam, że to świetna sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co niejasnego jest w zapisie regulaminu mówiącym, że piwa należy dostarczyć do 20.05?

Czy weekend jest przed tą datą czy po?

O ile paczkę w poniedziałek jeszcze odbierzemy, bo mogła zostać wysłana nawet w środę i mieć przygody po drodze, o tyle osobiste dostarczenie piwa po terminie jest zupełnym ignorowaniem regulaminu.

Przyznam że dziwne tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, każdego coś dziwi, widać taki mamy klimat. Mnie dziwi nagłe poruszenie, kiedy kategorie zostały ogłoszone dawno temu, regulamin jest dostępny od dłuższego czasu a piwa można było dostarczać przez ostatnie 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frontem do klienta :) Przesyłki w poniedziałek odbierzemy, ale paczki dostarczone osobiście w weekend nie, bo nie!

 

 

Ja nie wiem co tu jest nie zrozumiałego? Paczki nadane w czwartek mogą nie dotrzeć do piątku także paczki w piątek nadane - liczy się chyba data nadania paczki? Dostarczenie paczki w sobotę osobiście przekracza datę 20.05. To może zróbmy całkiem odwrotnie, żadnej daty a paczki niech każdy przynosi kiedy chce najlepiej na dwa dni przed eliminacjami, bo widzę że do tego dążycie... Śmieszą mnie trochę te pretensje do organizatora pod tym względem w regulaminie nic nie ma o publikowaniu list, a każdy wypełniając formularz zgadza się na warunki jakie zapewnia organizator.

 

Regulamin wisi od ponad 1,5 miesiąca każdy miał czas z nim się zapoznać, wysyłanie piwa na ostatnią chwilę to proszenie się o nie przyjęcie do konkursu. Wszystkie piwa są przechowywane w bardzo dobrych warunkach do konkursu, po zakodowaniu więc nie wiem czy to strach powodowany tym, że będą złe warunki powoduje wysyłkę na ostatnią chwilę? Formuła konkursu jest taka jaką sobie założyliśmy nie każdy konkurs musi być "Podlaskim" konkursem zwłaszcza, że nie bierzemy udziału w pucharze PSPD. Mamy swoje tradycje we Wrocławiu, co roku delikatnie korygujemy oczywiście niektóre rzeczy - wprowadziliśmy swój system konkursowy, który działa dobrze. Więc nie widzę sensu publikowania listy - wprowadza to dreszczyk emocji, a każdy uczestnik konkursu zostanie powiadomiony na maila czy jego piwo zostało przyjęte do konkursu. Poziom na konkursie zawszy był wysoki i dalej taki będzie, kadra organizująca konkurs robi to od 4 lat i radzi sobie bardzo dobrze, nie wiem skąd te pretensje nagle w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak macie czas na złożenie CV na ofertę pracy, w której jest zapis: "Na oferty czekamy do 20.05" to też będziecie dzwonić i pytać czy możecie przynieść 21.05??? Albo od drugiej strony: jakbyście byli pracodawcami i szukali pracownika - dajecie ogłoszenie, piszecie wprost, że oferty mają być do 20.05. Nagle 21.05 przychodzi gość i mówi, że nie zdążył i przynosi po terminie - jaka jest Wasza reakcja??? Traktujecie gościa, że nic się nie stało czy też myślicie: "daliśmy termin, a on to olał. Jak go przyjmiemy to pewnie jego praca też nie będzie nigdy na czas".

 

W pracy też tak pracujecie i olewacie terminy narzucone przez przełożonych???

 

Z US też się będziecie kłócić jak złożycie deklarację po terminie??? Myślicie, że kogoś będzie interesowało, że "nie zdążyłem".

 

Co do listy to samo - Organizator daje regulamin: jak jest w nim, że lista będzie to powinna być, jak nie to nie. Jeżeli nie ma, a Organizator nie chce podać to ma do tego prawo. Albo to akceptujecie albo nie zgłaszajcie się do konkursu. Rozumiem jakby Organizator nie wywiązywał się ze swoich obowiązków, ale jeżeli się wywiązuje to pisanie jakichś pretensjonalnych postów to zwykłe pieniactwo.

 

Weźcie się trochę ogarnijcie - sam się często czepiam Organizatorów konkursów o niektóre rzeczy, ale Wy to już przesadzacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, co niejasnego jest w zapisie regulaminu mówiącym, że piwa należy dostarczyć do 20.05?

Czy weekend jest przed tą datą czy po?

O ile paczkę w poniedziałek jeszcze odbierzemy, bo mogła zostać wysłana nawet w środę i mieć przygody po drodze, o tyle osobiste dostarczenie piwa po terminie jest zupełnym ignorowaniem regulaminu.

Przyznam że dziwne tłumaczenie.

 

No tak, bo możesz wyjechać z paczką, w celu osobistego dostarczenia, dzisiaj, a dotrzeć we wtorek. Różnie bywa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Frontem do klienta :) Przesyłki w poniedziałek odbierzemy, ale paczki dostarczone osobiście w weekend nie, bo nie!

 

Ja nie wiem co tu jest nie zrozumiałego? Paczki nadane w czwartek mogą nie dotrzeć do piątku także paczki w piątek nadane - liczy się chyba data nadania paczki? Dostarczenie paczki w sobotę osobiście przekracza datę 20.05. To może zróbmy całkiem odwrotnie, żadnej daty a paczki niech każdy przynosi kiedy chce najlepiej na dwa dni przed eliminacjami, bo widzę że do tego dążycie... Śmieszą mnie trochę te pretensje do organizatora pod tym względem w regulaminie nic nie ma o publikowaniu list, a każdy wypełniając formularz zgadza się na warunki jakie zapewnia organizator.

 

Dla mnie wszystko jest zrozumiałe, ale nie o to chodzi. Skoro jesteście w stanie fizycznie przyjąć przesyłkę w poniedziałek, zakodować piwo i dopuścić je do konkursu, to tylko od Waszej dobrej woli zależy to, czy przyjmiecie piwa przyniesione osobiście w weekend. W moim odczuciu, jako biernego obserwatora nie biorącego udziału w konkursie, wygląda to tak, że tej dobrej woli Wam brakuje. 

 

Skrajne przykłady takie jak: "może zróbmy całkiem odwrotnie, żadnej daty a paczki niech każdy przynosi kiedy chce" dobrze wiesz, że są oderwane od rzeczywistości i nikt czegoś takiego nie oczekuje.

 

Wydaje mi się, że nikt w tym wątku pretensji nie miał, liczył jedynie na dobrą wolę organizatora. Skoro konkurs jest 9 czerwca, to przymknięcie oka na termin dostarczenia piw do 20 maja, wydaje się realnym rozwiązaniem :)

 

Forma komunikacji to też jest osobny temat, pewnie na długą dyskusję. Można napisać, nie bo nie, a można podać racjonalny argument i odbiór takiej informacji będzie zupełnie inny. Przykład Podlaskiego Konkursu, przywoływany jest nie bez powodu. Jest w pełni transparentny, a na każdym jego etapie, informacje przekazywane są na bieżąco. Ludzie są zadowoleni, czują się w tym wszystkim ważni, a to właśnie dla piwowarów konkurs jest organizowany i zarówno organizatorom, jak i piwowarom, powinno zależeć na tym, żeby wszyscy byli w pełni zadowoleni. Sugerowałbym to przemyśleć i poświęcić odrobinę więcej czasu na dobór słów :)

Edytowane przez Szalas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest nietransparentnego w warunkach jakie postawiliśmy? Każdy otrzyma informacje o tym czy jego piwo się dostało do konkursu, listę finałową po eliminacjach publikujemy, tak by podsycić emocje. Uważamy, że lista startowa jest nie potrzebna, a żadne informacje w konkursie nie są ukrywane. 

 

Co do dobrej woli przyjmowania paczek, nie widzę powodu dlaczego osoby które chcą je dostarczyć w sobotę, zwłaszcza, że mieszkają we Wrocławiu nie zrobiły tego wcześniej, albo dzisiaj? Dobrej woli nam nie brakuje jak kolega pisał jesteśmy ludźmi i rozumiemy różne sytuacje, 2 tygodnie to wystarczający okres czasu by przedzwonić i dogadać się z osobami przyjmującymi paczki. Pamiętajcie, że to jest weekend, a ludzie mają wolne i chcą spędzić czas z rodziną, (zwłaszcza, że pogoda grillowa) a nie odbierać paczki. Liczy się data nadania paczki - i paczki osobiście dostarczane powinny być dostarczone do 20.05 jest to chyba fairplay? W zeszłym roku osoby dostarczające piwa osobiście jakoś wyrobiły się w tej dacie. Do tej pory nie odnotowaliśmy pretensji z tego tytułu. W innych konkursach słyszałem bardzo często piwa nie były dopuszczane z tego powodu więc w naszym też nie powinno być wyjątków, z drugiej strony inni uczestnicy konkursu mogą mieć pretensje dlaczego przyjmujemy piwa po dacie zapisanej w regulaminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest nietransparentnego w warunkach jakie postawiliśmy? Każdy otrzyma informacje o tym czy jego piwo się dostało do konkursu, listę finałową po eliminacjach publikujemy, tak by podsycić emocje. Uważamy, że lista startowa jest nie potrzebna, a żadne informacje w konkursie nie są ukrywane. 

 

Co do dobrej woli przyjmowania paczek, nie widzę powodu dlaczego osoby które chcą je dostarczyć w sobotę, zwłaszcza, że mieszkają we Wrocławiu nie zrobiły tego wcześniej, albo dzisiaj? Dobrej woli nam nie brakuje jak kolega pisał jesteśmy ludźmi i rozumiemy różne sytuacje, 2 tygodnie to wystarczający okres czasu by przedzwonić i dogadać się z osobami przyjmującymi paczki. Pamiętajcie, że to jest weekend, a ludzie mają wolne i chcą spędzić czas z rodziną, (zwłaszcza, że pogoda grillowa) a nie odbierać paczki. Liczy się data nadania paczki - i paczki osobiście dostarczane powinny być dostarczone do 20.05 jest to chyba fairplay? W zeszłym roku osoby dostarczające piwa osobiście jakoś wyrobiły się w tej dacie. Do tej pory nie odnotowaliśmy pretensji z tego tytułu. W innych konkursach słyszałem bardzo często piwa nie były dopuszczane z tego powodu więc w naszym też nie powinno być wyjątków, z drugiej strony inni uczestnicy konkursu mogą mieć pretensje dlaczego przyjmujemy piwa po dacie zapisanej w regulaminie?

 

Nie napisałem nic na temat publikowania listy :) Ja wolałbym ją poznać, ale nie jest to dla mnie konieczne, trafia do mnie argument, dlaczego publikujecie tylko listy finałowe.

 

Nie twierdzę, że nie przyjęcie paczki jest nie fairplay :) Jest dla mnie też w pełni zrozumiałe, że ktoś nie może przyjąć paczki w weekend z uwagi na chęć spędzenia czasu z rodziną :) Wciąż jednak uważam, że można to było zakomunikować w bardziej przystępnej formie i znaleźć rozwiązanie przyjazne dla piwowara. Np. "W weekend nie ma szans, ale w poniedziałek będę przyjmował paczki od kuriera, więc w godzinach 12:00-14:00 możesz podrzucić paczkę, napisz na priv, dogadamy szczegóły". Cokolwiek, co pozwoliłoby poczuć piwowarowi, że organizatorowi na nim zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wciąż jednak uważam, że można to było zakomunikować w bardziej przystępnej formie i znaleźć rozwiązanie przyjazne dla piwowara.

 

A jaką formę byś sobie życzył??? W formie oficjalnego pisma, telefonu, maila czy w postaci oficjalnej przed Wiadomościami o 19:30 ???

 

Czy taki tekst byłby dla Szanownego Pana akceptowalny:

 

"Najdroższy i najlepszy na świecie Piwowareczku, rozumiem, że nie byłeś w stanie dostarczyć paczuszki z piweczkami na konkursik. Jak chcesz to podrzuć nawet w dniu konkursu. Nie ma problemu. Jeżeli wtedy też nie możesz to może podaj adres to sam do Ciebie przyjadę i odbiorę paczuszkę. Żebyś nie musiał się trudzić to wezmę butelki jak lecą, sam je oznaczę i zakoduję - Ty sobie leż i oglądaj meczyk z piwkiem - nie chce żebyś się zadręczał sprawami konkursu. Metryczkę też dostarczę w formie laurki i załączonymi nagrodami za Twój udział nawet za ostatnie miejsce. Buziaczki, cmok cmok, papatki."

 

:facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm: 

 

 

 

Cokolwiek, co pozwoliłoby poczuć piwowarowi, że organizatorowi na nim zależy.

 

Jesteś aż tak naiwny i myślisz, że wszystkim tak na Tobie zależy??? Nie chciałbym się powtarzać, ale ciekawe czy inne regulaminy też tak łamiesz. Zrozum to w końcu: ALBO AKCEPTUJESZ REGULAMIN ALBO NIE. KONIEC. KROPKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie trochę te pretensje do organizatora pod tym względem w regulaminie nic nie ma o publikowaniu list, a każdy wypełniając formularz zgadza się na warunki jakie zapewnia organizator.

No nic nie ma, nie ma też nic o niepublikowaniu list, czy też ukrywaniu tożsamości osób które odpadną w eliminacjach.

To Wasz konkurs i Wasze reguły, ja wysyłając piwo zgadzam się na nie ale naprawdę nie rozumiem tego.

 

 

tak by podsycić emocje.

ok, to w jakiś sposób może podsyca bo nie wiadomo z tym kto się zmierzy przed konkursem ale

 

 

a żadne informacje w konkursie nie są ukrywane

a to nie jest do końca prawdą bo publikowane są tylko listy finałowe, a przez to ukrywana jest tożsamość cześci uczestników, no chyba że będziecie publikować też listy osób które odpadły w eliminacjach?

 

Żeby nie było odnosi się to do każdego konkursu w którym nie ma publicznych list startowych.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu jakaś niezdrowa atmosfera panuje, wyluzujcie Panowie, walnijcie bo browarku (oczywiście po pracy dopiero)  ;)

Skończymy zbierać paczki, wyślemy każdemu kto nie charakteryzuje się nieumożliwiającym odczytanie danych pismem lekarskim automatyczne potwierdzenie przyjęcia piwa do konkursu, publicznie podamy do wiadomości ile piw w każdej kategorii zostało zakwalifikowanych i pozosanie czekanie na eliminacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wciąż jednak uważam, że można to było zakomunikować w bardziej przystępnej formie i znaleźć rozwiązanie przyjazne dla piwowara.

 

A jaką formę byś sobie życzył??? W formie oficjalnego pisma, telefonu, maila czy w postaci oficjalnej przed Wiadomościami o 19:30 ???

 

Czy taki tekst byłby dla Szanownego Pana akceptowalny:

 

"Najdroższy i najlepszy na świecie Piwowareczku, rozumiem, że nie byłeś w stanie dostarczyć paczuszki z piweczkami na konkursik. Jak chcesz to podrzuć nawet w dniu konkursu. Nie ma problemu. Jeżeli wtedy też nie możesz to może podaj adres to sam do Ciebie przyjadę i odbiorę paczuszkę. Żebyś nie musiał się trudzić to wezmę butelki jak lecą, sam je oznaczę i zakoduję - Ty sobie leż i oglądaj meczyk z piwkiem - nie chce żebyś się zadręczał sprawami konkursu. Metryczkę też dostarczę w formie laurki i załączonymi nagrodami za Twój udział nawet za ostatnie miejsce. Buziaczki, cmok cmok, papatki."

 

:facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm:  :facepalm: 

 

 

 

Cokolwiek, co pozwoliłoby poczuć piwowarowi, że organizatorowi na nim zależy.

 

Jesteś aż tak naiwny i myślisz, że wszystkim tak na Tobie zależy??? Nie chciałbym się powtarzać, ale ciekawe czy inne regulaminy też tak łamiesz. Zrozum to w końcu: ALBO AKCEPTUJESZ REGULAMIN ALBO NIE. KONIEC. KROPKA.

 

 

Nie bardzo rozumiem po co silisz się na jakiś idiotyczny tekst skrajnie oderwany od rzeczywistości. Zdaje się, że dość precyzyjnie określiłem o co mi chodzi. Jeżeli Tobie odpowiada system komunikacji w urzędzie skarbowym, Twoja sprawa, ja jednak wolę bardziej przyjazne środowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli Tobie odpowiada system komunikacji w urzędzie skarbowym, Twoja sprawa, ja jednak wolę bardziej przyjazne środowisko.

 

Jeżeli Tobie nie odpowiadają sprawy związane z konkursem to Twoja sprawa i nie musisz się wysilać na swoje teksty (będę bardziej kulturalny i nie użyję słowa "idiotyczne" w kierunku Twoich postów, bo nie będę Cię obrażał tak, jak to zrobiłeś Ty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.