Skocz do zawartości

XI Konkurs Piw Domowych we Wrocławiu 10-12 czerwca 2016


Undeath

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe "Dobre Praktyki" obowiązują od 1 grudnia. Pomimo wcześniejszego ogłoszenia konkursu, organizatorzy powinni się stosować do najnowszych wytycznych w zakresie oceny piwa. Zbyt duża ilość piw mocnych w finale może skutkować niezakwalifikowaniem konkursu do Pucharu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Same dobre praktyki chyba też nie są umieszczone w aktualnej wersji na stronie PSPD.

 

Masz rację, jest aktualizacja, szkoda że stara wersja też wisi.

 

http://pspd.org.pl/uploads/sedziowie/docs/zasady-dobrej-praktyki-konkursow-piwa-11-2015.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe "Dobre Praktyki" obowiązują od 1 grudnia. Pomimo wcześniejszego ogłoszenia konkursu, organizatorzy powinni się stosować do najnowszych wytycznych w zakresie oceny piwa. Zbyt duża ilość piw mocnych w finale może skutkować niezakwalifikowaniem konkursu do Pucharu.

 

Przecież Wrocławski konkurs nie bierze udziału w Pucharze PSPD, po zeszłym roku zrezygnowaliśmy z niego i zdanie dalej jest podtrzymane. To że będziemy się starali przeprowadzić go dalej zgodnie z praktykami i chcemy zachować jak najwyższe standardy to jest druga sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Nowe "Dobre Praktyki" obowiązują od 1 grudnia. Pomimo wcześniejszego ogłoszenia konkursu, organizatorzy powinni się stosować do najnowszych wytycznych w zakresie oceny piwa. Zbyt duża ilość piw mocnych w finale może skutkować niezakwalifikowaniem konkursu do Pucharu.

 

Przecież Wrocławski konkurs nie bierze udziału w Pucharze PSPD, po zeszłym roku zrezygnowaliśmy z niego i zdanie dalej jest podtrzymane. To że będziemy się starali przeprowadzić go dalej zgodnie z praktykami i chcemy zachować jak najwyższe standardy to jest druga sprawa ;)

 

To po pierwsze. Po drugie dlatego właśnie w Regulaminie jest zapis "dobre praktyki", a nie "dobre praktyki wg PSPD".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, oczywiście, że nie mamy ich spisanych - nie jesteśmy nowym konkursem, który potrzebuje sztywnych wytycznych, jak to na początku bywa, bo jest o wiele słuszniej skorzystać ze wzorca, niż uczyć się na własnych błędach. Konkurs wrocławski jest starszy niż dobre praktyki PSPD :-) Pewne normy są tak oczywiste dla doświadczonych organizatorów konkursów jak to, że używa się noża i widelca przy jedzeniu. Myślę, że uczestnictwo renomowanych sędziów PSPD co roku w tym Konkursie jest wystarczającym dowodem na to, że lipy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie technicznych aspektów oceniania kategorii "Wariacja Berliner Weisse", czy sędziowie będą znali deklarowaną modyfikacje stylu bazowego z formularza (w momencie podania im piwa) i będą oceniali (między innymi) zgodność piwa z deklarowaną modyfikacją, czy będą oceniać piwo w ciemno, nie wiedząc nic o tym co piwowar zmienił w stylu bazowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku próbek piw z kategorii " wariacje na temat" zawsze czytamy z formularza jakie są założenia autora zanim sędziowie się zabiorą do oceny. Oczywiście bez podawania danych osobowych :) czy innych informacji tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bez podawania danych osobowych :)

To się rozumie ;)   o to mi chodziło, dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wrzucę też do pierwszego posta.

 

Prosiłbym czytać z zrozumieniem ;) Formularz zgłoszeniowy jest też w pierwszym poście, a stronę postaramy się jak najszybciej przywrócić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres do wysyłki:

Maciej Lewandowski (Macas)
ul. Zawiszy Czarnego 42
52-241 Wrocław
tel. +48 509053616

 

Trochę późno na wysyłkę do jutra paczka musi dotrzeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres do wysyłki:

Maciej Lewandowski (Macas)

ul. Zawiszy Czarnego 42

52-241 Wrocław

tel. +48 509053616

 

Trochę późno na wysyłkę do jutra paczka musi dotrzeć ;)

 

Liczę, że paczka24 dojdzie, jak nie pijecie na mój rachunek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasadami współżycia ludzkiego nie jesteśmy z Maćkiem burakami, jak paczka wysłana dzisiaj nie dojdzie jutro a w poniedziałek to przyjmiemy oczywiście do konkursu/kwalifikacji.

Dziękuję dobry człowieku :) aczkolwiek Pani na poczcie zapewniła, że paczka dojdzie na 100%.

 

Nie mniej za miłe słowa jestem Ci winny piwo, dobre piwo ;) Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgodnie z zasadami współżycia ludzkiego nie jesteśmy z Maćkiem burakami, jak paczka wysłana dzisiaj nie dojdzie jutro a w poniedziałek to przyjmiemy oczywiście do konkursu/kwalifikacji.

Dziękuję dobry człowieku :) aczkolwiek Pani na poczcie zapewniła, że paczka dojdzie na 100%.

 

Nie mniej za miłe słowa jestem Ci winny piwo, dobre piwo ;) Miłego dnia :)

 

 

Nie ufałbym :P Mi też nie raz takie zapewnienia dawali, a potem zwrotu pieniędzy po reklamacji nie mogłem się doczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ufałbym :P Mi też nie raz takie zapewnienia dawali, a potem zwrotu pieniędzy po reklamacji nie mogłem się doczekać...

Mi zwracają regularnie podwójny koszt wysyłki, nawet jeśli to tylko 1 dzień opóźnienia. Polecam elektroniczną wersję arkusza reklamacyjnego.

W tym roku jednak mocno się poprawili, wszystko dochodzi na czas.

Do Wrocławia paczkę wysłałem wczoraj i już mam wiadomość, że została przekazana do doręczenia. Poczta nam się poprawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dotarła z widocznym uszkodzeniem, cieknąca czy coś to Maciek kontaktuje się na bierząco.

Potwierdzenia przyjęcia rozsyłać będziemy po zakończeniu przyjmowania paczek, jak piwa zostaną dodane do systemu.

 

Paczki wysłane pocztą polską czy kurierem można śledzić i na tej podstawie dowiedzieć się czy dotarły ;)

Edytowane przez Xenocyd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dotarła z widocznym uszkodzeniem, cieknąca czy coś to Maciek kontaktuje się na bierząco.

Potwierdzenia przyjęcia rozsyłać będziemy po zakończeniu przyjmowania paczek, jak piwa zostaną dodane do systemu.

 

Paczki wysłane pocztą polską czy kurierem można śledzić i na tej podstawie dowiedzieć się czy dotarły ;)

 

Chodziło mi o to, na co odpowiedziałeś w pierwszym zdaniu. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może się zdarzyć, że paczka wygląda całkiem ok, a w środku buteleczka jednak trafiona i dowiemy się o tym dopiero po jej rozpakowaniu w weekend czy zaraz po - wtedy oczywiście będziemy się kontaktować i dosłanie dodatkowej butelki po terminie nie stanowi problemu, ważne żeby chociaż 2 ocalały, na eliminacje spokojnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.