Skocz do zawartości

Kegerator - budowa


andrzej.b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ dotarła do mnie dawno wyczekiwana kolumna i mogę się zabrać do budowy kegeratora prosiłbym

kolegów o pomoc.

Mam podblatową lodówkę do zabudowy i mam następujące pytania.

 

1. Kolumna ma bardzo długi gwint i czy wy go skracacie czy przepuszczacie przez górny blat i przewiercacie

się przez góre lodówki żeby się zmieścił? zdjęcie poniżej.

2. Kolumna na system chłodzenia i jak sobie to rozwiązujecie. Widziałem, że ktoś wstawił pojemnik z wodą

i pompką akwarystyczną przepompowywał przez system wodę. Za oceanem widziałem,że wtłaczają do rurek

powietrze z lodówki.

3. Jakie złączki stosujecie żeby połączyć przewody piwne bo te są za krótkie a powinny mieć około 1,5 m

4. Czy ktoś ma jeszcze jakieś cenne uwagi

post-5621-0-41141900-1446144764_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad,1. gwint nie jest aż taki długi, a ja mam kegerator bez obudowy więc kolumna jest wpuszczona do wnętrza lodówki.

ad.2 nie wykorzystuję chłodzenia kolumny.

ad.3 przewody piwne mam zamocowane obejmami zaciskowymi i trzymają jak trzeba. BTW, też myślałem, że węże piwne powinny mieć ok. 1,5m teraz już wiem, że tak być nie musi, a wręcz uważam, że nie powinno ;)

ad. 4 brak uwag :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość gwintu ma być w miarę uniwersalna tzn. do różnych grubości blatów nie tylko rollbar ale w knajpach itp. Ten gwin wkręca się i wykręca z kolumny,jeśli to że jest za długi aż tak Ci przeszkadza możesz  go wykręcić i uciąć od strony kolumny, później ciętym wkręcić w kolumnę. Wcześniej nakręć nakrętkę i tnij przy niej. Wtedy pewnie za długie będą rurki od piwa i chłodzenia- do nic poleciłbym obcinak do rur tego typu pierwszy lepszy: http://www.kammar24.pl/yato-szybkonastawny-obcinak-do-rur-3-32mm-yt-22338-p-39269.html?gclid=Cj0KEQjwqsyxBRCIxtminsmwkMABEiQAzL34PfHiL7YHSTRGgoDL34uMWbNPaicozIub5gcCv6Muue4aAs0h8P8HAQ w marecie dużo taniej widziałem. Druga opcja to zostawić kolumnę jak jest- dziura przez zabudwę i górę lodówki- jakoś słabo to wiedzę choć na pewno się da. Gdzieś z pewnością będziesz musiał przebić się przez lodówkę, albo na węże albo gwit.

Co do złączek to John Guest, ten typ: http://www.beerservice.pl/pl/p/John-Guest-PI0412S/134 nie koniecznie z tego miejsca.

Edytowane przez danielson83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodało całego postu.. tu dalsza część

Druga opcja to zostawić kolumnę jak jest- dziura przez zabudwę i górę lodówki- jakoś słabo to wiedzę choć na pewno się da. Gdzieś z pewnością będziesz musiał przebić się przez lodówkę, albo na węże albo gwit.

Co do złączek to John Guest, ten typ: http://www.beerservice.pl/pl/p/John-Guest-PI0412S/134 nie koniecznie z tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.