Skocz do zawartości

Dobre piwo z browaru rzemieślniczego - prośba o radę


kasia1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was! Jestem początkująca na forum i nie mam też dużego doświadczenia, jeśli chodzi o znajomość piw  :)  Za niedługo są urodziny mojego brata, który od jakiegoś czasu fascynuje się piwami z regionalnych browarów rzemieślniczych, co jakiś czas stara się degustować jakiś egzemplarz. W związku ze zbliżającymi się urodzinami chciałam mu kupić jakieś dobre piwko z polskiego browaru rzemieślniczego - może za wyjątkiem Małopolski i Śląska, bo z tego regionu próbował chyba już wszystkich  :) Możecie mi coś polecić? Ostatnio polecono mi piwo z browaru Pałacyk Łąkomin. Co o nim sądzicie? Z góry dziękuję za wszystkie sugestie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnio polecono mi piwo z browaru Pałacyk Łąkomin

Piwa ponoć dobre, ale do kupienia tylko na miejscu.

 

A to co można polecić, to zależy od preferencji smakowych brata, co innego można polecić jeśli brat lubi klasyczne style, a co innego jeśli lubi "nową falę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać mało piłeś różnego rodzaju APA, że bez spróbowania jakieś piwo polecasz. U mnie często gęsto na trzy-cztery krafty kupione ze dwa lądują w zlewie bo kapucha/kiszonka/strasznie nieprzyjemna gorycz/ulepek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio polecono mi piwo z browaru Pałacyk Łąkomin

Piwa ponoć dobre, ale do kupienia tylko na miejscu.

 

A to co można polecić, to zależy od preferencji smakowych brata, co innego można polecić jeśli brat lubi klasyczne style, a co innego jeśli lubi "nową falę".

 

Hmm, a co to ''nowa fala'' w piwowarstwie? Wiem, że brat lubi piwa ciemne, za jasnymi nie przepada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnio polecono mi piwo z browaru Pałacyk Łąkomin

Piwa ponoć dobre, ale do kupienia tylko na miejscu.

 

A to co można polecić, to zależy od preferencji smakowych brata, co innego można polecić jeśli brat lubi klasyczne style, a co innego jeśli lubi "nową falę".

 

Hmm, a co to ''nowa fala'' w piwowarstwie? Wiem, że brat lubi piwa ciemne, za jasnymi nie przepada.

 

Nowa fala, czyli takie "udziwnione", mocno nachmielone, głównie odmianami amerykańskimi, nowozelandzkimi, czy australijskimi (żywiczne, owocowe, cytrusowe) z różnymi dodatkami, kwaśne, dzikie itp.

Zazwyczaj bardziej wyraziste w smaku niż piwa "tradycyjne", przy czym nie zawsze oznacza to, że są lepsze bo może im brakować balansu.

 

Jeśli chodzi o ciemne to może np. St. Joseph Street z Pracowni Piwa, Orthodox Stout z Alebrowaru, Smolarz z Profecji, może Komes Porter, albo z zagranicznych Rasputin z De Molena.

Jeśli zamierzasz kupić coś w specjalistycznym sklepie z piwem, to powiedz, żeby sprzedawca doradził jakiś stout, porter, albo american stout.

 

Jakbyś kojarzyła jego ulubione piwo/browar to pewnie byłoby łatwiej coś dobrać pod jego gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz budżet, nie wiem ile planujesz kupić piw w każdym razie na takie okazje jak urodziny ja wolę kupować coś konkretnego, na co zazwyczaj nikt sobie na co dzień nie pozwala, czyli mówię tutaj głównie o piwach zagranicznych bądź jakiś specjalnych, okazjonalnych polskich. Może być to jakiś porter za 50zł, ris leżakowany w beczkach dębowych po 80zł, wypasione barley wine za 100zł itd... Sam gdybym miał wybór wolałbym jedno takie piwo niż dziesięć alebrowarów/czegokolwiek po 8zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sam gdybym miał wybór wolałbym jedno takie piwo niż dziesięć alebrowarów/czegokolwiek po 8zł :)

Ale może niekoniecznie jesteś jej bratem. Wg mnie lepiej komuś kupić dziesięć różnych piw, a nóż któreś posmakuje, niż jedno drogie którego dużo osób nie doceni. Poza tym drogie =/= dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ojej tyle odpowiedzi, a ja dopiero teraz sprawdziłam wątek :) Wolę kupić 2-3 piwa do posmakowania, bo takie jedno drogie to jednak ryzyko, nie zasmakuje mu i co potem? :) Swoją drogą, nie wiedziałam, że piwa mogą być takie drogie! (50-1000 zł? serio?!) Póki co kupiłam bratu 2 szklanki do piwa, znalazłam super sklep internetowy tylko ze szkłem do piwa. A wiem, że miał w planach kupić sobie takie. Do tego teraz muszę dokupić piwo rzemieślnicze i będzie fajny prezent.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.